Testovali sme kuchynských pomocníkov MioMat a Luli Chef Midi: Ktorý si vybrať?

Rýchla doba si vyžaduje „smart” riešenia. A to nielen v práci, pri športe, starostlivosti o rodinu či domácnosť, ale aj pri varení. Práve preto Mamigo.sk pred niekoľkými rokmi prišlo na trh s revolučným hrnčekom var, ktorý varí rýchlo, zdravo a najmä chutne!

Luli Chef Midi recenzia

Vlajkovým produktom Mamigo.sk je MioMat, ktorý v priebehu pár minút pripraví krémové polievky, rastlinné mlieka či smoothie pre celú rodinu. Postupom času sa portfólio rozšírilo o mladšieho brata MioMatu – Luli Chef Midi. Aký je medzi nimi rozdiel a ktorý je tým pravým do vašej domácnosti? Dozviete sa v našej recenzii.

Krémové polievky, smoothie, teplé kaše, rastlinné mlieka. To všetko zvládne MioMat aj Luli Chef Midi stlačením jedného tlačidla. Predsa len medzi nimi nájdeme pár rozdielov, ktoré rozhodnú o tom, ktorý sa ocitne vo vašom nákupnom košíku v e-shope na mamigo.sk.

Čo spája MioMat a Luli Chef Midi?

Ako sme už načrtli pár riadkov vyššie, obidvaja pomocníci vám pripravia chutné a rýchle mixované jedlá. Ich základom je nádoba, na dne ktorej sa nachádza výhrevná špirála, a mixér.

Princíp prípravy jedál je v MioMate i v Luli Chef Midi rovnaký – do nádoby vložíte ingrediencie, prístroj zapojíte do elektriky, vyberiete príslušný program a stlačením tlačidla odštartujete varenie. O nič viac sa starať nemusíte. Prístroj bude mixovať či variť tak dlho, ako je potrebné. Zvukovým hlásením vás budú informovať o tom, že svoju prácu práve dokončili.

MioMat aj Luli Chef Midi ocenia všetci, ktorí sa chcú zdravo stravovať, pretože pripravuje len jedlá bez mlieka, múky a živočísnych tukov. Sú tak ideálnymi pomocníkmi pre ľudí, ktorí trpia potravinovými alergiami a intoleranciou.

MioMat príslušenstvo

MioMat pre celú rodinu, Luli Chef Midi pre každého

MioMat má objem 1 liter a je určený na prípravu viacerých porcií, vďaka čomu ho obľubujú najmä rodiny s deťmi.

Luli Chef Midi vďaka svojmu objemu navarí buď jednu väčšiu porciu (450 ml), alebo dve menšie (spolu 600 ml). Je tak ideálnym pomocníkom pre mamičky na materskej, ale pripraví i zdravé raňajky pre mladú dvojicu, večeru pre študentov na internátoch či obed pre seniorov. Pochvaľujú si ho i tí, ktorí v domácnosti patria k menšine v preferovaní zdravého životného štýlu.

Luli Chef Midi oproti MioMatu pripraví aj nemixované polievky, má dotykový displej, funkciu „odložený štart”, ako aj program na udržiavanie teploty jedla po dobu až dvoch hodín.

Zdravo a chutne

Zelenina, ovocie, strukoviny a obilniny sú základné ingrediencie, s ktorými sa pripravujú jedlá v MioMate a v Luli Chef Midi. Žiadne spracované potraviny, žiadne živočíšne tuky – len vláknina, rastlinné bielkoviny, ďalšie makronutrienty a vitamíny. Nemusíte sa báť použiť ani mrazenú zeleninu, mýtus o tom, že je menej zdravá než čerstvá, je už dávno vyvrátený. Súčasťou balenia obidvoch prístrojov sú aj odmerky, ktoré vám pomôžu pri varení podľa receptov.

Luli CHef Midi farby

Varenie na dovolenke už nebude ako za trest

Na dovolenke chcete oddychovať a nie celý deň stáť pri sporáku. MioMatLuli Chef Midi oceníte na dovolenke, chate či v potulkách v karavane. Veľkou výhodou je, že vďaka nim na prípravu jedál nepotrebujete kopu hrncov. Stačí kúsok voľného miesta, kam ich postavíte, a elektriku. Prípravu vám uľahčia aj balené jedlá do MioMatu, ktoré nájdete v e-shope.

Jednoduché je aj umývanie – postačí vám na to teplá voda. Je síce potrebné dávať pozor, aby voda nezatiekla tam, kam nemá, avšak nie je to nič náročné.

Web plný zdravých receptov

Na webe www.mamigo.sk pravidelne pribúdajú nové a nové recepty ako pre MioMat, tak aj pre Luli Chef Midi. Môžete sa nimi inšpirovať pri varení polievok, rastlinných mliek, raňajkových kaší i smoothie. Okrem toho tam nájdete aj množstvo ďalších produktov, ktoré potešia vašu domácnosť.

MioMat ovládanie

Ako si vybrať?

  • MioMat je vhodný pre viacčlennú rodinu, v ktorej sa zdravo a chutne stravujú viacerí členovia. Pripravuje len mixované jedlá, ale aj v RAW podobe. Jeho objem je 1 liter.
  • Luli Chef Midi je vhodný v domácnosti, v ktorej zdravej strave neholduje celá rodina, a potešia sa mu aj mamičky na materskej dovolenke, single ľudia či seniori. Okrem mixovaných pokrmov vie pripraviť aj nemixované polievky a má funkciu na udržiavanie teploty jedla na 60 °C po dobu dvoch hodín. Navyše má aj Clean program určený na čistenie. Jeho objem je 460 až 600 ml.

Rýchle porovnanie

MioMat Luli Chef Midi
Objem 1,1 – 1,3 litra 450 – 600 ml
Dá sa variť menej/viac Nie Nie
Krémové polievky Áno Áno
Polievky s kúskami (nemixované) Nie Áno
Rastlinné mlieka Áno Áno
RAW jedlá Áno Nie
Smoothies Áno Áno
Funkcia Odložený štart Nie Áno
Dotykový displej Nie Áno
Počet receptov Viac ako 500 Takmer 100
Tlačený receptár Áno Nie
Výkon ohrevu 800 W 650 W
Výkon motora 250 W 150 W
Otáčky 11 000 – 22 000/min. 20 000 +/- 15 %
Materiály Nerez, plast Nerez, plast
Rozmery (výška, šírka) 33 cm x 22 cm 25 cm x 14 cm
Clean program Nie Áno

Luli Chef Midi príslušenstvo

Recenzie od spokojných zákazníkov hovoria za všetko

MioMat

MioMat recenzia

MioMat skúsenosti

MioMat recenzia a skúsenosti

Luli Chef Midi

Luli Chef Midi recenzia

Luli Chef Midi recenzia a skúsenosti

Luli Chef Midi a chudnutie

Luli Chef Midi vrchnák a vnútro mentol

MioMat recenzia

MioMat na prípravu jedál

MioMat balenie

Hodnotenie článku:
(81.8%)

Pulbikované dňa: 28.04.2023


Pridať komentár