Testovali sme za vás kuchynských pomocníkov – MioMat alebo Luli Chef?

Znie to ako z rozprávky, navariť zdravo, chutne a ešte si pritom aj oddýchnuť? Toto je realita, ak varenie prenecháte na MioMat alebo Luli Chef. Ak obľubujete krémové (mixované) jedlá a nápoje a k tomu ešte aj bez práce, tak táto recenzia je pre vás ako stvorená. Oba stroje všetko pripravia a vám stačí stlačiť tlačidlo. MioMat má objem cca 1 liter a preto sa hodí do rodiny. Luli Chef je pre každého, kto si varí hlavne pre seba či pre dieťa, pretože má objem jednej porcie, t. j. 350 ml.

Luli Chef multifunkčný varič

Ak nechcete v kuchyni stráviť večnosť a radšej by ste čas využili na aktivity s deťmi, domáce práce, šport alebo len tak na oddych, nasledujúce riadky budú pre vás užitočné.

Polievkovar, kašovar, výrobník rastlinného mlieka či smoothie maker. Všetky tieto pomenovania sa k MioMatu aj Luli Chefovi hodia, pretože títo pomocníci zvládnu toho naozaj veľa a sú multifunkční.

Varenie stlačením tlačidla. Sen mnohých gazdín

MioMat aj Luli Chef možno zjednodušene prirovnať k rýchlovarnej kanvici s mixérom v jednom. Oba prístroje majú nádobu, na dne ktorej je výhrevná špirála, vďaka ktorej jedlo uvaria a mixér, vďaka ktorému jedlo vymixujú.

Konštrukčne sa prístroje trochu líšia (MioMat má mixér na vrchnáku, Luli Chef na dne nádoby), ale na výsledné jedlá toto nemá žiadny vplyv.

Oba prístroje fungujú stlačením tlačidla. Teda, pred tým do nich musíte vložiť suroviny, zapojiť ich do elektriky a o zvyšok práce sa postarajú za vás. Varia, mixujú a na záver zapípajú, čím oznámia, že jedlo je hotové.

Dovedú vás k zdravej strave a možno aj ku kilám dole

MioMat aj Luli Chef vás privedú k zdravej strave, pretože variť v nich môžete len zo zeleniny, ovocia, strukovín či obilnín. Jedlá sú tak v podstate diétne. Všetky suroviny musia byť v základnej podobe, t. j. netreba ich vopred predvárať ani používať sterilizované suroviny. Vhodné sú i mrazené suroviny. Súčasťou balenia oboch prístrojov sú aj odmerky, takže pri varení podľa receptov to budete mať jednoduché.

Polievkovar, kašovar, výrobník rastlinného mlieka či smoothie maker v jednom

Ak sa rozhodnete pripraviť si raňajkovú kašu, jej prípravu nechajte na Luli Chef. Do nádoby nasypte napríklad ovos (celé zrná ovsa nahého, nie ovsené vločky – tie by sa pripaľovali), pistácie a zalejete vodou. O 17 minút máte dokonalú kašu na svete, dochutíte ju medom a ovocím. Kým Luli Chef varí, vy sa môžete vychystať napríklad do práce.

Oba prístroje majú 5 programov a pripravíte s nimi polievky, kaše, detské výživy, príkrmy, rastlinné mlieka a smoothies. A môžete aj trochu experimentovať a vyskúšať napríklad omáčku na sviečkovú alebo sa inšpirovať z množstva receptov z webu MioMatu alebo Luli Chefa.

Luli Chef pripraví

 • Mixované polievky na programe Soup za 17 minút.
 • Nemixované polievky na programe Cook za 11 minút.
 • Kaše, detské výživy a detské príkrmy na programe Puree za 17 minút.
 • Rastlinné mlieka na programe PlantMilk za 18 minút.
 • Smoothies na programe Smoothie za 2 minúty. Tento program neohrieva.

MioMat navarí

 • Mixované polievky na programe Mash / Soup za 25 minút.
 • Kaše, príkrmy, výživy na programe Mash / Soup za 25 minút.
 • Rastlinné mlieka podľa druhu na Veggie Milk Cereal (10 minút) alebo Veggie Milk Soy (25 minút).
 • RAW polievky či rastlinné mlieka na programe Raw za 15 minút a pri ohreve do 42 °C.
 • Smoothies na programe Smoothie za 2 minúty. Tento program neohrieva.

Luli Chef aj MioMat sú skvelí pomocníci aj na dovolenkách, na chate, v apartmáne či v karavane. Nepotrebujete kopu hrncov, náradia a ani času. Stačí miesto kde ich postavíte, napríklad na stôl a pripojíte do elektriky. Umývanie je jednoduché, odporúča sa umyť ich ihneď po dovarení, aby to bolo čo najjednoduchšie a nemuseli ste drhnúť zaschnuté jedlo. Toto však platí aj pri bežnom hrnci. Pri MioMate aj Luli Chefovi si treba dávať pozor, aby voda nezatiekla kde nemá, trochou praxe to však ide naozaj jednoducho.

Luli Chef osobný kuchár

Luli Chef aj MioMat sa hodia do každej domácnosti

Podľa čoho si vybrať?

 • Viacčlenná domácnosť, kde zdravej strave hovoria “Áno” viacerí členovia >> MioMat. Navarí cca 1 liter jedla.
 • Domácnosť, kde zdravej strave neholduje celá rodina, domácnosť s batoľatami či malými deťmi, singles domácnosť, dôchodcovia >> Luli Chef. Navarí 350 ml jedla.

Ako sme naznačili v úvode, MioMat je vhodný pomocník do viacčlennej rodiny, pretože navarí cca 1 liter jedla. Má funkciu RAW, vďaka čomu môžete variť tzv. surovú stravu, kedy sa jedlo nezahreje na viac ako 42 °C. Tiež má dva programy na prípravu rastlinného mlieka – t. j. napríklad orechové mlieko nemusíte prevárať, ale stačí ho pripraviť na šetrnejšom programe Veggie Milk Cereal, ktorý zahrieva na 75 °C.

Luli Chef je váš osobný kuchár, pretože navarí 350 ml jedla, čo je ideálna jedna porcia. Preto je vhodný na varenie príkrmov, kaší či polievok pre batoľatá aj väčšie deti. Varenie v malom uvítajú aj rodiny, kde zdravej strave neholduje celá rodina, singles domácnosti či dôchodcovia. Okrem mixovaných polievok zvládne aj nemixované, takže ak máte radi polievky s kúskami zeleniny, Luli Chef je vaša voľba. S funkciou Odložený štart si môžete naplánovať dovarenie vášho jedla o 2, 4, 6, 8, 12 hodín. Poteší to tých, ktorí chcú mať hotovú čerstvú kašu ráno, keď vstanú, alebo polievku, keď sa vrátia z výletu.

MioMat Luli Chef
Objem 1,1 – 1,3 litra 350 ml
Dá sa variť menej/viac Nie Nie
Krémové polievky Áno Áno
Polievky s kúskami (nemixované) Nie Áno
Rastlinné mlieka Áno Áno
RAW jedlá Áno Nie
Smoothies Áno Áno
Funkcia Odložený štart Nie Áno
Dotykový displej Nie Áno
Počet receptov Viac ako 500 Takmer 100
Tlačený receptár Áno Nie
Výkon ohrevu 800 W 550 W
Výkon motora 250 W 100 W
Otáčky 11 000 – 22 000/min. 15 000/min.
Materiály Nerez, plast Nerez, plast
Rozmery (výška, šírka) 33 cm x 22 cm 22 cm x 11 cm

Recenzie

MioMat

Recenzie a skúsenosti s multifunkčným varičom MioMat

Recenzie a skúsenosti s multifunkčným varičom MioMat

Luli Chef

Recenzie a skúsenosti s Luli Chef

Recenzie a skúsenosti s Luli Chef

Recenzie a skúsenosti s Luli Chef

Recenzie a skúsenosti s Luli Chef

Recenzie a skúsenosti s Luli Chef

MioMat multifunkčný varič

Luli Chef materiály

Luli Chef recenzia

MioMat balenie

MioMat ovládanie

MioMat materiály

Luli Chef balenie

MioMat receptár

Hodnotenie článku:
(80.2%)

Pulbikované dňa: 24.05.2022


Komentáre

25/05/2022 09:49
Alexandra

Doma máme MioMat a môžem potvrdiť, že je fakt super vecička. Dá sa v tom pripraviť všeličo a hlavne rýchlo a pohodlne. Cena je síce vyššia, ale úmerná funkciám a kvalite spracovania. Som rada, že som na tento produkt natrafila, uľahčuje mi mnohé veci. Pokrmy aj nápoje z neho sú fakt super, obsluha je jednoduchá, takže za mňa maximálna spokojnosť.

Pridať komentár