KetoMix - recenzia, skúsenosti, výsledky, akcia, predajne, recepty

Byť štíhla a krásna? Kto by to nechcel. Nájsť vhodnú diétu, vďaka ktorej by ste sa dopracovali k svojej vysnívanej postave a nespomalila by váš metabolizmus, nie je jednoduché. Tabletiek na chudnutie, výživových doplnkov, ktoré by vám zázračne pomohli schudnúť, "overených" diét je viac než dosť, zvyčajne sa však ich sľubované účinky nezhodujú s realitou.

ketomix recenzia

Je ketogénna diéta KetoMix vhodným spôsobom, ako zhodiť neželané nadbytočné kilogramy? Odhodlali sme sa túto diétu otestovať a po 2-mesačnom skúšaní sme sa rozhodli podeliť o výsledky.

Viac o KetoMix diéte sa dozviete na ✅ oficiálnom webe KetoMix.sk. Nájdete tam aj praktické diétne plány na redukciu váhy o 5, 10 či 15 kg.

Čo je to ketodiéta a ako funguje?

Ketodiéta, teda ketónová, ketogénna alebo proteínová diéta je založená na princípe ketózy. Ide o metódu chudnutia pomocou biomechanickej reakcie tela – ketózy, pri ktorej sa v tele spaľujú tuky. Ako zdroj energie využíva telo na svoje fungovanie sacharidy a tuky, ak ich prísun obmedzíte, vyvoláte stav ketózy, kedy organizmus začne využívať ketolátky, ktoré získava z tukových zásob. Tukové tkanivá premieňa telo na energiu.

Ketónová diéta je obľúbenou voľbou najmä kvôli tomu, že pomáha zbaviť sa prebytočných kíl bez fyzickej aktivity. Neznamená to, že sa hýbať nemusíte vôbec, koniec koncov je pohyb dôležitý pre vaše zdravie, avšak nemusíte tráviť hodiny v posilňovni či moriť sa behom a aj tak budete chudnúť.

V individuálnych prípadoch sa môžu, ale nemusia pri spaľovaní dlho nahromadených tukov objaviť bolesti hlavy, celková únava, prípadne nervozita. Ak aj k tomu dôjde, nevzdavájte sa, tento stav rýchlo odznie a dostaví sa príval energie.

ketomix recenzia

Druhy ketodiéty

Hoci každá ketónová diéta funguje na rovnakom princípe – vyvolaní ketózy a spaľovaní nahromadených tukov, delí sa na niekoľko základných typov. Pri každom jednom treba úzkostlivo dbať na pitný režim a denne svojmu telu dopriať 3 až 5 litrov tekutín. Najvhodnejšou voľbou je čistá voda či nesladený čaj.

  • Klasická (štandardná) ketogénna diéta – základom je nízky príjem bielkovín (20 %) a vysoký príjem kvalitných tukov (75 %). Zvyšných 5 % by mali tvoriť sacharidy.
  • Cyklická ketogénna diéta – počas diéty sa striedajú vysokosacharidové dni s klasickou ketogénnou diétou. Najčastejšie ide o pomer 5 keto dní a následne 2 dní, kedy strava pozostáva z vysokého množstva jednoduchých sacharidov.
  • Cielená ketogénna diéta – ide o klasicku ketogénnu diétu prispôsobenú ľuďom so zvýšenou fyzickou záťažou. Profesionálni športovci, ľudia s fyzicky náročnou prácou či takí, ktorí pravidelne cvičia si môžu dopriať bielkovinovú stravu so zvýšeným príjmom jednoduchých sacharidov.
  • Vysokoproteínová ketogénna diéta – podobná ako štandardná ketogénna diéta, avšak s vyšším obsahom bielkovín. Tukov je 60 %, bielkovín 35 % a sacharidov 5 %.

Ketomix recenzia a osobná skúsenosť

Tiež si občas a možno aj častejšie hovoríte, byť tak o 5 kg ľahšia a budem vyzerať dobre? Problémy s postavou mám už od puberty a nikdy som nepatrila k ženám, ktoré mohli zjesť celú čokoládu na posedenie a na ich postave sa to neprejavilo. Pri výške 164 cm som vážila 60 kg, čo asi nie je veľa, od mojej vysnívanej postavy to však malo ďaleko. V plavkách som sa radšej v lete neukazovala a šortkám sa vyhýbala. Moja váha bola údajne optimálna, aspoň podľa výpočtu BMI, ale mať menej o pár kíl by môjmu sebavedomiu určite nezaškodilo.

Pri pracovnom vyťažení a neustálom delení času medzi prácu a rodinu mi na cvičenie a riešenie zloženia stravy nezostával čas, resp. energia. Preto som sa rozhodla skúsiť KetoMix diétu, pri ktorej cvičiť nemusím a o jedlo mám postarané. Ako to celé prebiehalo?

ketomix recenzia

Koľko schudnem s KetoMix

Ako prvé si, pokiaľ sa aj vy rozhodnete chudnúť s KetoMix, musíte ujasniť, koľko chcete schudnúť a zvoliť si konkrétny diétny plán podľa toho, či máte ľahkú, strednú, vyššiu alebo veľmi vysokú nadváhu. V mojom prípade, keďže som sa rozhodla zhodiť 5 kg a nemala vysokú hmotnosť, išlo o ľahkú nadváhu. Keď máte ujasnené, ktorý stupeň nadváhy vás trápi, môžete si vybrať vhodný diétny plán. Každý z nich má síce časovo odlišný stravovací režim, ale princíp stravy zostáva rovnaký:

  • Ľahká nadváha: Pokiaľ je vaším problémom ľahká nadváha, zvoľte si balíček, ktorý pozostáva zo 110 porcií KetoMix jedál. Diéta pozostáva z 1-týždňovej redukčnej diéty, počas ktorej treba konzumovať špeciálnu stravu 5-krát denne. Potom nasleduje druhá fáza, trvajúca 3 týždne. Počas nej pozostáva strava z 3 KetoMix jedál a z 2 nízkosacharidových jedál, ktoré sú vo vašej réžii. K produktom dostanete aj manuál s informáciami, receptami a jedálničkom. Pri diéte môžete denne skonzumovať pol kilogramu zeleniny, 25 g orechov, kávu i čaj.
  • Stredná nadváha: V prípade, že vás trápi stredná nadváha, je pre vás vhodnou voľbou diétny plán na 4 týždne. Prvá fáza pozostáva z 2-týždňovej klasickej redukčnej diéty, počas ktorej naštartujete zdravé stravovacie návyky. V tejto fáze konzumujete iba KetoMix produkty. Ďalšie 4 týždne bude vaša strava pozostávať z 3 KetoMix jedál a 2 nízkosacharidových pokrmov.
  • Vyššia nadváha: Ak je vaším prípadom vyššia nadváha, siahnite po KetoMix balíku na 4 týždne a k nemu si doobjednajte balík na 3 týždne. Aj v tomto prípade pozostáva diéta z 2 fáz. Prvé 3 týždne treba konzumovať 5-krát denne KetoMix jedlá. Nasleduje druhá fáza trvajúca 6 týždňov, kedy váš jedálniček tvoria 3 KetoMix jedlá a 2 nízkosacharidové jedlá podľa vášho výberu denne.
  • Veľmi vysoká nadváha: Pri veľmi vysokej nadváhe budete potrebovať 2 balíky na 4 týždne a jeden balík na 2 týždne. Redukčná fáza, počas ktorej sa konzumuje 5 KetoMix jedál doplnených o zeleninu a oriešky, trvá 5 týždňov. Druhá fáza trvá 9 týždňov, môžete si počas nej dopriať 3 KetoMix jedlá a 2 ľubovoľné nízkosacharidové jedlá denne.

Prvá fáza diéty

Vzhľadom na môj cieľ zhodiť 5 kg som si zvolila diétny plán pre ľahkú nadváhu. V prvej fáze treba týždeň jesť iba KetoMix jedlá z prášku, nasledujúce 3 týždne už sa môžu kombinovať s inými nízkosacharidovými pokrmami.

Jedlo z prášku neznie veľmi vábne a asi nesadne každému. Pred voľbou tejto diéty som si prečítala niekoľko recenzií, aby som vedela, do čoho idem. Mnoho ľudí písalo, že chuť pokrmov je výborná, čo ma presvedčilo, že ani jedlo z prášku nemusí byť úplne zlé. Ako pri všetkom, aj tu platí, že každému vyhovuje niečo iné. Niektoré KetoMix jedlá sa mi zdali naozaj dobré, iné o niečo menej, žeby mi nejaké vyslovene nesadlo však nemôžem povedať. Keďže jedlá chutia trochu sladko, s väčšinou som nemala problém. Ak tiež patríte k milovníkom sladkého, pravdedobne vám, rovnako ako mne, zachutia.

Jednoduchá príprava

Počas prvého týždňa moja strava pozostávala z 5 KetoMix jedál, pol kila zeleniny a hrste orieškov. Hoci sa to zdá na prvý pohľad jednotvárne, skutočnosť je iná. Ponuka jedál (polievky, kokteily, kaše, omelety, palacinky, puding, tyčinky...) je natoľko široká, že sa vám už po krátkom čase "neobjedia". Ako veľké plus vnímam zloženie jednotlivých KetoMix jedál, všetky totiž majú rovnaké nutričné hodnoty, čo znamená, že je úplne jedno, aké jedlo si zvolíte na raňajky, aké na obed či na olovrant, ale aj ich jednoduchú prípravu.

ketomix recenzia

ketomix recenzia

Dôležité je, aby ste sa naraňajkovali do hodiny od zobudenia a potom konzumovali jedlá pravidelne s 3-hodinovým odstupom. Pokiaľ si neviete, podobne ako ja, predstaviť bez kávy deň, poteší vás informácia, že počas diéty sa nemusíte svojho obľúbeného nápoja vzdať. Dokonca si k nemu môžete dopriať 2 dcl mlieka denne. Pri ketodiéte je veľmi dôležitý pitný režim, odporúčajú sa min. 3 litre nesladených nápojov (voda, čaj). Keďže často zabúdam na pitie, mala som pri sebe vždy fľašu s vodou, aby som pitný režim dodržala. Zo zeleniny je povolený ľadový a hlávkový šalát, čínska a pekinská kapusta, špenát, čakanka, kapusta, kyslá kapusta, kel, biela paprika, uhorka, baklažán, cuketa, zeler, pertžlen, brokolica, karfiol, reďkovka, pór, zelená fazuľka, patizón, fenikel, kaleráb, špargľa, cesnak. Povolené sú aj huby, výhonky a 1/4 avokáda denne. V druhej fáze k nim môžete pridať mrkvu, paradajky, žltú a červenú papriku.

ketomix recenzia

Ketomix polievka, proteín, omeleta

Pri KetoMix diéte máte na výber z rôznych druhov jedál. Okrem tých, ktoré sú v balíku a dajú sa dokúpiť aj zvlášť, si môžete kúpiť aj ďalšie, ako napr. žemličky či chlieb. Vyskúšala som, samozrejme, všetky jedlá v balíku. Polievky, kokteily, omelety, kaše, ale aj palacinky, puding, chlieb či proteínové tyčinky. Najviac si ma získali polievky, omelety, palacinky a tyčinky.

Polievky s nízkym obsahom sacharidov i tukov sa pripravujú veľmi jednoducho. Jednu odmerku (30 g) KetoMix prášku treba v šejkri zmiešať s 2 dcl horúcej vody. Z jedného balenia si pripravíte 10 porcií. Na výber sú 4 príchute – syrová, zeleninová, paradajková a guľášová. Počas diéty som vyskúšala syrovú a zeleninovú, pričom syrová sa mi zdala chuťovo výraznejšia.

Proteínové omelety sú dostupné v 2 príchutiach. Na výber máte buď syrovú, alebo zeleninovú. Na ich prípravu potrebujete 100 ml vody a 32 g omeletového prášku. Ak chcete ich chuť ozvláštniť, môžete k nim pridať bylinky či zeleninu. Keďže omelety treba pripraviť na panvici, sú teplé, preto sú vhodné na obed či na večeru. Hoci je príprava v porovnaní napr. s polievkou či kokteilom náročnejšia, omeleta konzistenciou i chuťou pripomína skutočnú vajíčkovú verziu.

Najviac ma z ponuky KetoMix jedál oslovili palacinky, pretože sa dajú pripraviť nasladko aj naslano a príjemne ozvláštnia diétu. Pripravujú sa rovnako ako omelety, slanú verziu môžete pripraviť na cibuli či cesnaku, sladkú treba opiecť klasicky a dochutiť nízkosacharidovým krémom. Používala som čakankovo-arašidový krém, ktorý ma príjemne prekvapil svojou jemnou chuťou.

K obľúbeným proteínovým pokrmom patria kokteily, ktoré obsahujú minimum tukov a sacharidov, nachádza sa v nich sója a srvátkové proteíny. V šejkri treba zmiešať 250 ml vody, jednu odmerku proteínu a cca 3 g príchute (čokoládovú, vanilkovú, jahodovú, banánovú, kokosovú, lesného ovocia, kávovú). Vzhľadom na to, že príprava je veľmi rýchla a jednoduchá, dá sa kokteil pripraviť v podstate kdekoľvek. Chuť je podľa mňa trochu umelá, ale dá sa na ňu zvyknúť. Pri kúpe balíka si môžete vždy vybrať 3 z príchutí, moja voľba padla na čokoládu, banán a kávu.

Ak obľubujete sladké, proteínové kaše vás potešia. Stačí zmiešať 200 ml vody a 28 g kaše a môžete konzumovať. Pri príprave sa dá použiť studená aj teplá voda, takže pokiaľ uprednostňujete teplú kašu, môžete si ju jednoducho pripraviť. K dispozícii sú 2 príchute – banánovo-jablková a čokoládová. Mňa si viac získala čokoládová, ale celkovo sú obe kaše chuťovo, vôňou aj konzistenciou na nerozoznanie od kaší pripravovaných z klasických surovín.

V rámci diéty som vyskúšala aj vanilkový puding, ktorý chuťou i vôňou pripomína klasický puding. Do 150 ml horúcej, nie vriacej vody treba pridať 30 g pudingu, rozmixovať a preliať do misky. Puding treba dať na cca 3 hodiny do chladničky, aby stuhol. Hoci konzistenciou má od klasického pudingu ďaleko, chuťovo za ním nezaostáva.

Keďže bez chleba a pečiva nedokážem fungovať, príjemne ma prekvapilo, že v rámci diéty si môžem pripraviť proteínový chlieb a žemličky. Pri všetkých pokrmoch je v návode postup prípravy na jednu dávku, čo však v prípade chleba a žemličiek nemá zmysel, preto som ich pripravila naraz. Na chlieb som použila 200 ml vody, rozmiešala som ju so zmesou a cesto vyliala do formy. Pri 180 °C som chlieb piekla približne 20 min., kým nezískal peknú farbu. Pri žemličkách som postupovala rovnako, piekla som ich však len cca 15 min. Chlieb sa mi zdal trochu slaný, žemličky na tom boli chuťovo o niečo lepšie. Keďže zmes na chlieb aj žemličky je na 10 porcií, dala som neskonzumované pečivo do mrazničky. Rozmrazovala som ho v hriankovači a chlieb i pečivo chutili ako po upečení.

Vyskúšala som aj proteínové tyčinky. Tyčinky sú dostupné v 3 príchutiach, vybrať si môžete jahodovú, vanilkovú či čokoládovú príchuť, ktorá mne osobne chutila najviac. Proteínovou tyčinkou môžete nahradiť jedno jedlo počas diéty (max. 2 denne). Ak sa nechcete trápiť prípravou jedla, môžete si zvoliť ako pokrm práve jednu z príchutí. Táto možnosť mi vyhovovala, pretože tyčinku jednoducho vložíte do kabelky a môžete si ju so sebou zobrať kamkoľvek.

ketomix recenzia

Bez hladu

Napriek tomu, že pri KetoMix diéte som hladom určite netrpela, boli pre mňa 2 mesiace diéty ťažkou skúškou. Po splnení diétneho plánu som sa rozhodla v diéte ešte pokračovať ďalšie 4 týždne, aby som zistila, "či to dám". Vzhľadom na to, že pri diéte je potrebné jesť každé 3 hodiny, musela som si zvykať na pravidelnosť. Predtým som jedla 3-krát denne, pričom som nedodržiavala presný čas, preto bol začiatok pre mňa dosť náročný.

Keďže príprava jednotlivých jedál je veľmi jednoduchá, dala sa po tejto stránke zvládnuť prvá fáza bez problémov. Na raňajky som uprednostňovala kaše, občas som si dopriala kokteil. Moje obedy pozostávali z polievok, ktoré som striedala s omeletami alebo kokteilami. Večere zas tvorili omelety alebo kokteily. Na desiatu a olovrant som uprednostňovala chuťovky ako puding, palacinky či tyčinku. Jedlá som dopĺňala o zeleninu a oriešky. Pitný režim som dodržiavala len vďaka tomu, že som si vždy dala na stôl fľašu, aby som nezabudla piť, denne to boli cca 3 litre vody a nesladeného čaju.

Počas druhej fázy som ku 3 KetoMix pokrmom pridala 2 nízkosacharidové jedlá. Keďže proteínové jedlá sa dajú kúpiť aj samostatne, skúsila som pečivo i cesnakovú nátierku, aby som si prípravu nízkosacharidových jedál uľahčila. Chutilo mi aj sušené mäsko, ktoré som občas konzumovala na desiatu. Do jedálnička som zaradila kuracie mäso, ryby, tvaroh, syr a vajíčka, takže som si mohla jedlo pekne vyskladať.

Musím sa priznať, že nasledujúce 4 týždne po skončení diétneho plánu som už nebola k sebe taká striktná, ako by som mala byť, ale napriek tomu sa mi za 2 mesiace podarilo zhodiť 6 kg, čo pre mňa vôbec nie je zlý výsledok. Táto diéta je o tom, či pristúpite na podmienky a rozhodne sa schudnúť, alebo nie. Ak totiž nebudete dodržiavať pravidlá a ketózu narušíte, chudnutie oddialite. Je to tak trochu vec zvyku, ak totiž príjmete to, že máte jesť pravidelne a iba určité potraviny, potom bude pre vás chudnutie jednoduchšie. Dá sa to, len treba chcieť.

Pre koho je KetoMix diéta vhodná?

Proteínová KetoMix diéta je určená pre mužov a ženy nad 18 rokov, kto chce, aby jeho vlastné telo zredukovalo prebytočné tukové zásoby bez hladovania či aktívneho cvičenia. Treba však podotknúť, že tento typ diéty do určitej miery zaťažuje organizmus, preto nie je vhodný úplne pre každého. Ketodiéte by sa mali vyhýbať ľudia s ochorením čriev, pečene, žlčníka, obličiek, diabetici I. aj II. typu, ľudia s Crohnovou chorobou, chorobami srdca či onkologickými problémami. Nevhodná je aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Diétu by ste určite nemali držať dlhodobo, pretože hoci ide o bezpečnú alternatívu bežného jedálnička, z dlhodobého hľadiska sa odporúča príjem pestrej stravy. Vďaka KetoMix diéte sa naučíte pravidelnosti v stravovaní a disciplíne, naučíte sa, ktoré jedlá sú vhodné a ktoré nie.

Cena KetoMix diéty - akcie, výpredaje, zľavy

Hoci sa na prvý pohľad javí ketodiéta drahým špásom, nie je to celkom tak. Cena balíka na 1 týždeň začína na 54 eurách, čo sa môže niekomu zdať veľa, keď si však porovnáte, koľko miniete na jedlo, ktoré si doma sami pripravíte, zistíte, že to oveľa viac nebude. Keďže táto diéta nemusí sadnúť každému, odporúčam vyskúšať radšej najkratší diétny plán a potom si v prípade záujmu dokúpiť ďalšie.

ketomix recenzia

ketomix recenzia

Skúsenosti a recenzie

Ku KetoMix diéte sa väčšina užívateľov stavia pozitívne. Rýchla príprava jedál, chuť pokrmov, ale aj nutná pravidelnosť či zhodené kilogramy sú podľa mnohých dôkazom, že sa do toho oplatí ísť. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorým chuť produktov nevyhovuje. Mínusom je podľa viacerých i cena.

Recenzie a skúsenosti s KetoMix diétou

Skúsenosti s KetoMix diétou

Ketofit, Ketodiet, Prodietix

Napriek tomu, že KetoMix ponúka rôzne druhy jedál a diéta je pestrá, nemusí sadnúť každému. Ak to je aj váš prípad, aj tak však chcete držať ketogénnu diétu, môžete si zvoliť niektorý z ďalších variantov. K obľúbeným sa radia KetoDiet, KetoFit či Prodietix. Všetky sú vo forme práškových pokrmov a podobne ako pri KetoMix diéte, aj tu treba dodržiavať pravidelnosť. Pri KetoDiet sú hlavnou zložkou stravy proteínové nápoje, pri KetoFit diéte sa neprítomnosť sacharidov nahrádza vlákninou, pri Prodietix diéte zas kombinujete proteínové pokrmy s povolenou zeleninou.

Hodnotenie článku:
(80.6%)

Pulbikované dňa: 23.06.2020

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár