Hľadáš Hoverboard? Pozor na vybuchujúce kolonožky!

Hoverboardy sú fenoménom poslednej doby, ktorý si za krátko od svojho uvedenia na trh získal mnoho priaznivcov. Tieto dosky na kolesách používajú dokonca aj mnohé celebrity, ktoré umiestňujú na svoje sociálne siete rôzne videá, ako sa na nich naháňajú so svojimi deťmi. Ak ste po tomto výrobku zatúžili, určite nevynechajte tento článok.

Hoverboard

Aj keď názov hoverboard evokuje v mnohých skôr dosku, ktorá sa vznáša nad zemou, podobne ako vo filme Návrat do budúcnosti, nie je to, aspoň nateraz, tak. Namiesto vznášania nám zatiaľ musia stačiť kolesá, a preto by bol presnejší názov skôr „self-balancing scooter“. Hoverboardy teda fungujú podobne ako Segwaye, a teda na základe predkláňania. Hoverboardy majú totiž iba dva senzory na nohy, ktoré sú citlivé na tlak a umožňujú tak riadiť rýchlosť a smer pohybu. Práve preto jazdenie na nich vyžaduje o trošku väčší cvik, no keď si zvyknete, určite si ho obľúbite.

Obľúbené produkty

Názov Hodnotenie Detail
Offroad Rover E1   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Joko Hoverboard T6   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Hoverboard Arašid   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Standard E1   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Koowheel K8   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Ako si vybrať hoverboard?

Medzi základné otázky, na ktoré by ste si pri výbere ideálneho hoverboardu pre vaše potreby mali odpovedať, patria napríklad tieto: Budem hoverboard používať ako dopravný prostriedok do práce, alebo ho chcem len na zábavu? V akom teréne budem na hoverboarde jazdiť? Na aké vzdialenosti sa budem na hoverboarde pohybovať? Aký rozpočet mám na kúpu hoverboardu?

Pri výbere je dôležitých niekoľko základných parametrov.  Zaujímať by ste sa mali o dojazd hoverboardu. Vzdialenosť, na ktorú sa na hoverboarde dostanete na jedno nabitie, sa štandardne pohybuje od 10 do 20 km. V závislosti od váhy jazdca a náročnosti terénu sa môže skutočný dojazd líšiť. Zistite si i to, aká je dĺžka nabíjania, pohybuje sa v rozmedzí od 2 do 24 hodín.

Jazdenie na hoverboardoch

Dôležitým faktorom je taktiež nosnosť stroja. Minimálna hmotnosť je dôležitá kvôli správnemu a bezpečnému ovládaniu hoverboardu. Minimálna váha je štandardne od 25 kg, maximálna nosnosť sa pohybuje okolo 100 až 130 kg.

Hoverboardy môžu obsahovať aj nadštandardné fukncie ako Bluetooth pripojenie, napojenie na mobilné aplikácie, ktoré vám ho umožnia ovládať či sledovať a zaznamenávať rôzne údaje.

Delenie hoverboardov

Hoverboardy sa delia na štyri základné typy - klasické hoverboardy, offroad hoverboardy, premium hoverboardy a detské kolonožky. Každý z nich má, prirodzene, svoje nevýhody aj nevýhody.

Klasické hoverboardy

Základný model hoverboardov disponuje menšími kolesami, nižšou hmotnosťou a taktiež nižším profilom. Vhodný je predovšetkým na jazdu v meste po rovných povrchoch bez obrubníkov a prekážok. Dojazd týchto modelov je spravidla okolo 10 km.

Offroad hoverboardy

Hoverboardy, ktoré sú určené do terénu, sú vybavené väčšími 10-palcovými kolesami. Dokážu ľahko prekonať rôzne nerovnosti povrchu (hrbole či konáre), dokážu tiež vyvinúť vyššiu rýchlosť a majú dlhší dojazd.

Kolonožka hoverboard

Premium hoverboardy

Ide o spojenie klasického a offroad hoverboardu. Poradí si s nerovným terénom rovnako dobre ako offroad modely, zároveň je však kompaktné a ľahučké ako klasické hoverboardy. Prémiové hoverboardy sú síce drahšie, ale ke´dže ide o 2v1, ich využitie je flexibilnejšie.

Detské hoverboardy

Tieto hoverboardy sú určené pre deti, preto majú prispôsobenú veľkosť aj nosnosť. Stroje sú pomalšie a vhodné predovšetkým na rovné povrchy.

Hoverboard pre deti

Najznámejšie modely

Rozhodli ste sa pre hoverboard? Potom určite oceníte náš výber najznámejších modelov na trhu, ktoré vám pomôžu sa zorientovať v danom množstve ponúkaných kolonožiek. 

Hodnotenie článku:
(81%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

01/11/2019 21:37
Vladimír Sloboda

Chcem kúpiť vnukovi hoverboard aj zo sedačkou poraďte kde

Pridať komentár