Elektrokolobežka Aerium Aovo Pro: Ponúka bezpečnosť, rýchlosť aj ľahké ovládanie

V súčasnej dobe sa výrobcovia elektrokolobežiek snažia zameriavať na modely, ktoré sú dostatočne rýchle a praktické, ale zároveň aj bezpečné. Presne to sa podarilo pri elektrokolobežke Aerium Aovo Pro, na ktorú sa dnes pozrieme zblízka.

Elektrokolobežka Aerium Aovo Pro PR

Ide o priameho konkurenta Xiaomi Scooteru, ktorý má však v niektorých ohľadoch výrazne navrch. Medzi najväčšie výhody Aerium Aovo Pro patrí najmä:

 • ľahké zostavenie kolobežky,
 • skladací mechanizmus,
 • LED osvetlenie pre jazdu v šere,
 • odolnosť proti striekajúcej vode z akéhokoľvek uhla,
 • prehľadný displej s vysokým jasom,
 • možnosť prepojenia s mobilom pomocou aplikácie,
 • tempomat,
 • dojazd až 35 kilometrov.

Jednoduché zloženie aj prevádzka

Prevádzka elektrokolobežky Aerium Aovo Pro nevyžaduje žiadnu veľkú technickú ani fyzickú zdatnosť. Užívateľsky prívetivý dizajn a jednoduché ovládanie umožňuje zariadenie používať aj v prípade, že nie ste veľkými fanúšikmi moderných technológií. Elektrokolobežka sa teda hodí aj pre staršie generácie.

Z krabice vytiahnete takmer zloženú kolobežku. Stačí len upevniť riadítka k základni a zariadenie je postavené. Pred prvou jazdou je potrebné starostlivo skontrolovať, či sú všetky skrutky utiahnuté a brzdy fungujú tak, ako by mali. Potom už len stačí elektrokolobežku plne nabiť a môžete vyraziť – nič viac zariaďovať nemusíte.

Elektrokolobežka Aerium Aovo Pro recenzia

Jednoduché a funkčné ovládanie

Na prvý pohľad vás nadchne jednoducho riešený a plne praktický LCD displej. Vysoký jas a výborná prehľadnosť displeja zaisťuje, že budete mať o stave zariadenia neustály prehľad – a to aj za slnečného počasia. Konkrétne na displeji nájdete informácie o:

 • aktuálnej rýchlosti,
 • úrovni nabitia batérie,
 • zvolenom rýchlostnom režime,
 • stave tempomatu,
 • pripojení Bluetooth,
 • stave zámku a svetiel.

Displej sa nachádza priamo uprostred riadidiel, čo na prehľadnosti ešte pridáva. Na pravom riadidle nájdete páčku, ktorá slúži na ovládanie akcelerácie, zatiaľ čo na ľavom sa nachádza brzdová páčka. Samozrejmosťou je možnosť uchytenia vášho smartfónu priamo na riadidlá, a to hneď vedľa displeja – používanie navigácie za jazdy teda nepredstavuje žiadny problém.

Elektrokolobežka Aerium Aovo Pro displej

Kolobežku navyše môžete jednoducho prepojiť s aplikáciou, ktorá je dostupná pre iOS aj Android. Tu budete mať opäť k dispozícii všetky základné informácie, ktoré sú na displeji. Okrem toho budete mať pod kontrolou aj ďalšie parametre – napríklad rýchlostné režimy, tempomat alebo obmedzovač rýchlosti.

Slušná rýchlosť aj dojazdová vzdialenosť

Aerium Aovo Pro je skladacia elektrokolobežka s výkonom 350 W, vďaka čomu dokáže vyvinúť rýchlosť až 31 km/h. V základnom nastavení má aktivovaný obmedzovač rýchlosti, ktorý vám nedovolí ísť rýchlejšie ako 25 km/h – tak, ako udáva legislatíva. Limit však môžete pomocou aplikácie ľahko deaktivovať.

Na jedno nabitie s elektrokolobežkou prejdete až 35 kilometrov. Vyššia rýchlosť jazdy, časté stúpanie do kopcov alebo väčšia hmotnosť vodiča túto vzdialenosť môžu o niečo skrátiť. Čo sa týka nosnosti, elektrokolobežka odvezie vodiča s hmotnosťou do 120 kilogramov.

Bezpečnosť na vysokej úrovni

Bezpečnosť užívateľa je pre výrobcu elektrokolobežky Aerium Aovo Pro na prvom mieste. A preto je zabezpečená hneď niekoľkými prvkami, ktoré vám uľahčia jazdu a výrazne znížia riziko nehody aj prípadné poruchy.

Jedným z nich sú pevné kolesá, ktoré dobre priľnú k dlažbe či asfaltu. Navyše na rozdiel od konkurenčných modelov nie sú nafukovacie, takže vás žiadna výmena pichnutého kolesa rozhodne nečaká.

Zložená elektrokolobežka Aerium Aovo Pro

Samozrejmosťou je aj osvetlenie pre jazdu za zníženej viditeľnosti. Pomocou dlhého stlačenia vypínača aktivujete predné biele LED svetlo, takže na cestu pred vami uvidíte oveľa lepšie. Pri brzdení sa navyše automaticky aktivuje zadné červené svetlo, ktoré začne intenzívne blikať. Účastníci prevádzky idúci za vami tak dostanú jasný signál na to, aby upravili svoju rýchlosť.

Ani vody sa báť nemusíte

Pokiaľ vás počas jazdy zastihne nepriazeň počasia, nijako to vašu elektrokolobežku neohrozí. Ochrana IP65 zaisťuje odolnosť proti striekajúcej vode z akéhokoľvek uhla.

Samozrejme, pri jazde za dažďa musíte upraviť rýchlosť jazdy. Kotúčové brzdy sa síce starajú o čo možno najrýchlejšiu reakciu, ale aj tak platí, že sa za zhoršených klimatických podmienok predlžuje brzdná dráha až o niekoľko metrov.

Pýtate sa, kde si môžete Aerium Aovo Pro zakúpiť? Na e-shope Aerium.sk, kde do konca júna 2022 môžete navyše využiť zľavový kód „SlePR22SK“.

Vďaka kódu vás elektrokolobežka vyjde o 20 eur lacnejšie ako za bežných podmienok. Tým získava táto kolobežka ešte ďalšiu výhodu oproti konkurencii a stáva sa nielen výkonným a bezpečným, ale aj cenovo dostupným parťákom do mestskej premávky.

Hodnotenie článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 17.05.2022


Komentáre

17/03/2023 07:46
Ivan

Najskor som mal z kolobezky uplne super pocit no po menej ako pol roku mala dojazd menej ako 10 kilometrov a po necelom roku je uz baterka uplne mrtva

22/02/2023 18:43
Ivan

Tuto kolobezku som si kupil namiesto Xiaomi m365. Prve dojmy boli super a pacila sa mi viac ako povodna kolobezka. Pozdavala sa mi appka, rychlost aj dojazd. Po par mesiacoch ale moje nadsenie zacalo opadat kedze sa vyrazne znizoval dojazd a teraz cca 3/4 roka od kupy sa mi vybije cca po 2 kilometroch jazdy. Kazdy teda moze zvazit sam ci sa mu oplati investovat do kolobezky ktora nevydrzi ani rok.

25/05/2022 09:51
Jano

Môžem potvrdiť, že táto kolobežka je super, páči sa mi aj odolnosť IP65, čiže jej neublíži ani striekajúca voda a môžem sa voziť aj po mokrej vozovke. Oceňujem, že pri brzdení sa automaticky aktivuje zadné červené svetlo, a tak tí, čo sú za mnou vedia, že brzdím. Jazda na tejto kolobežke je plynulá a pohodlná.

19/05/2022 10:50
Fero

Mám túto kolobežku a som s ňou spokojný. Výkon síce papierovo nie je nič moc, ale v teréne si počína dobre. Maximálna rýchlosť aj dojazd mi vyhovuje, nakoľko ju používam len v meste na presun z bodu A do bodu B, ešte nikdy ma nesklamala a ešte sa nestalo, že by nechala v štichu niekde uprostred cesty. Kolobežka je pomerne ľahká, čo je super pri prenášaní. Môžem teda odporučiť.

Pridať komentár