Xiaomi Mi Water filtračná kanvica – recenzia, skúsenosti

Pekný dizajn
7-vrstvový filter s antibakteriálnou ochranou a mineralizáciou horčíkom

Hodnotenie:
(79.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Filtračná kanvica od známeho čínskeho výrobcu elektroniky a smartfónov. Má celkový objem 2 l a objem prefiltrovanej vody iba cca 1 l.

Výrobca si na dizajne dal záležať a použil aj praktickú vychytávku v podobe automatickej nalievacej klapky, ktorá sa otvorí pod tlakom vody. 

Srdcom kanvice je 7-vrstvový filter, ktorý vodu zbaví vodného kameňa, ťažkých kovov, zápachu a pachute z chlóru a dokonca i baktérií. Okrem toho pridáva do vody horčík, čo je dosť dôležitý minerál. Životnosť filtra je 6 mesiacov a signalizuje ju LED indikátor, ktorý je napájaný vymeniteľnou gombíkovou batériou.

Náhradné filtre sú drahšie ako pri konkurencii (takmer 20 eur za 3 ks) a cena kanvice tiež nie je najnižšia.

Parametre: objem celkový/prefiltrovanej vody: 2 l/1 l; materiál: plast ABS; filter: Xiaomi; životnosť filtra: 6 týždňov; funkcie: elektronický ukazovateľ životnosti filtra; rozmery (š × v × h): 22,9 × 25,75 × 15,25 cm; hmotnosť: 1 kg

Zaujala vás filtračná kanvica Xiaomi Mi Water? Viac o nej zistíte v ✅ e-shope andreashop.sk.

Minimalistická a elegantná

Pri návrhu kanvice Xiaomi Mi Water dbal výrobca najmä o minimalistický dizajn, ktorý je typický pre značku Xiaomi. Telo je tvorené priehľadným ABS plastom, vnútorná časť, ktorá drží filter, má bledomodrú farbu.

Xiaomi Mi Water recenzia

Vrchná časť je tvorená bielym viečkom, ktoré má integrovaný praktický nalievací otvor. Výrobcu chválime za automatickú klapku, ktorá sa otvorí pod tlakom vody – kanvicu teda môžete naplniť jednou rukou

Celkový objem kanvice je 2 l, objem prefiltrovanej vody iba cca 1 l. Trochu nás však sklamala šírka až 15 cm, vďaka ktorej sa kanvica nezmestí do dverí chladničky.

7-stupňová filtrácia s mineralizáciou horčíkom

Kanvica Xiaomi Mi Water je vybavená unikátnym 7-vrstvovým filtrom, ktorý odfiltruje vodný kameň, ťažké kovy, fluoridy, pachute i zápach (napr. chlór) a tiež baktérie. Okrem toho pridáva do vody horčík, čo je minerál nevyhnutný pre funkciu nervovej sústavy. 

Filter obsahuje špeciálnu živicu bez obsahu sodíka, zápach redukuje granulované aktívne uhlie vyrobené z kokosových škrupín a trojvrstvovými pórmi.

FIltračná kanvica Xiaomi Mi Water s náhradným filtrom

Chuť vody z tejto kanvice nám vyhovovala, filtrácia bola účinná, čo sme rozoznali na chuti pripravovaných nápojov a jedál. Kanvicu tiež využijete na miestach s tvrdou vodou, pri používaní prefiltrovanej vody sa kávovar ani rýchlovarná kanvica nezanášali vodným kameňom.

Výrobca nešpecifikuje životnosť filtra v množstve prefiltrovanej vody, udáva iba max. dobu používania  6 týždňov. Opotrebovanie filtru signalizovala farebná LED, batériu v indikátore môžete vymeniť (ide o miniatúrnu „gombíkovú“ batériu typu CR203).

Drahšia kanvica i filtre

Nevýhodou kanvice Xiaomi Mi Water je jej vyššia cena, zoženiete ju za cca 25 eur, čo je takmer dvakrát viac než pri niektorých konkurenčných modeloch. Nepríjemne nás prekvapila aj cena nahradných filtrov, konkrétne 20 eur za 3 ks (čo je dosť premrštené). Keďže tento model nie je na našom trhu taký rozšírený ako napr. kanvice značky Brita, musíte počítať aj s horšou dostupnosťou náhradných filtrov.

Pozitíva

Pekný dizajn
7-vrstvový filter s antibakteriálnou ochranou a mineralizáciou horčíkom

Negatíva

Drahé filtre
Horšia dostupnosť filtrov


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 11.10.2020
Najlepšie filtračné kanvice 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie filtračné kanvice 2023 – recenzie, test, porovnanie

Filtračné kanvice na vodu sa vám môžu zdať ako zbytočnosť – veď voda z vodovodu by mala byť dokonale čistá. Žiaľ, nie vždy je to tak a niektorým ľuďom prekáža aj jej neprirodzená chlórová pachuť. Poradíme vám, ako kvalitu vody zlepšiť pomocou filtračných kanvíc, akých látok vás títo pomocníci dokážu zbaviť a ako si filtračnú kanvicu vybrať. Predstavíme vám tiež najobľúbenejšie z... Prečítať článok


Pridať komentár