TFA 35.1140.01 Spring Breeze meteostanica – recenzia, skúsenosti

Prehľadný farebný displej
Presné údaje
Exteriérový vysielač
Veľké množstvo dát
Graf rýchlosti vetra
Pocitová teplota

Hodnotenie:
(77.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kvalitná a inteligentná meteostanica určená pre náročnejších používateľov. Meteorologická stanica TFA Spring Breeze 35.1140.01 disponuje viacerými funkciami a takisto farebným a dobre čitateľným LCD displejom. Presné údaje získava vďaka exteriérovému vysielaču. Ten je napájaný dvoma klasickými alkalickými batériami. Nie sú súčasťou balenia. Samotná meteostanica môže byť napájaná sieťovým adaptérom na 230 V – ten je súčasťou balenia alebo dvoma alkalickými batériami, tiež nie sú v balení.

Okrem časových údajov a interiérovej teploty v rozsahu od 0 °C až po 50 °C, exteriérovej teploty od -40 °C po +60 °C môžete sledovať i vonkajšiu a vnútornú vlhkosť a v neposlednom rade máte k dispozícii aj rosný bod a vonkajší rádiový vysielač s dosahom až 80 metrov zaznamenáva i rýchlosť vetra do 120 km/h. Máte k dispozícii takisto históriu nameraných údajov.

Meteostanicu TFA 35.1140.01 Spring Breeze si môžete pohodlne zakúpiť cez ✅  web Heureka.sk.

Veľké množstvo údajov

Bezdrôtová meteostanica je snom mnohých chlapov a mať doma takéhoto vlastného „meteorológa“, môžete sa zaňho považovať aj vy. TFA Spring Breeze 35.1140.01 vám totiž dáva príležitosť zistiť, aké počasie je vo vašom bezprostrednom okolí a to aj s presnými dátami.

Okrem spomínanej interiérovej teploty v rozsahu 0 °C - +50 °C, exteriérovej teploty v rozsahu -40 °C - +60 °C sa totiž dozviete aj mnoho iného. Veľmi vás určite bude zaujímať napríkald práve pocitová teplota vonku alebo rýchlosť vetra od 0 – 120 km/h. Takisto máte možnosť si následne pozrieť históriu rýchlosti vetra a doslova môžete analyzovať. Odchýlka rýchlosti vetra môže byť okolo 3 km/h, čo deklaruje i výrobca.

TFA 35.1140.01 Spring Breeze recenzia

Nechýba, samozrejme, senzor vlhkosti v interiéri i exteriéri, rosný bod a aj ikona predpovede počasia, ktorá vám, nie však úplne spoľahlivo, dokáže poradiť, aké počasie vás zhruba dnes čaká. Aby sme nezabudli, nechýba ani časový údaj. Nastaviť môžete i alarm pre isté hodnoty, napríklad ak teplota klesne pod 10 °C.

Efektívny rádiový vysielač

O presnosť vyššie spomenutých údajov sa stará kvalitný rádiový vysielač. Správne, nejde iba o obyčajný senzor, ale meteorologický rádiový vysielač s frekvenciou 433 Mhz. Ten skutočne musíme pochváliť. Váži iba necelého pol kilogramu a napájaný je vďaka dvom 1,5 V AA batériám. Tie nie sú v balení, škoda, za tú cenu by sa v ňom dve 1,5 V  mohli nachádzať. To platí aj pre napájanie meteostanice samotnej, do ktorej takisto patria AA batérie. Meteostanicu možno napájať aj sieťovým adaptérom a ten už v balení, našťastie, máte.

Meteostanica TFA 35.1140.01 Spring Breeze

Samotný vysielač má dosah až 80 metrov. A aby ste mali informáciu o tom, či je signál dostatočne silný, kvalitu príjmu signálu máte zobrazenú aj na samotnom displeji. Ide o klasické zobrazenie paličkami ako v prípade WiFi na mobilnom telefóne. Vysielač možno umiestniť na strechu či na stenu alebo pripevniť na pevný podklad, ideálne však, aby bol na otvorenom priestranstve.

Moderný dizajn a prehľadný displej

Hoci TFA Spring Breeze 35.1140.01 nie je špeciálne známym modelom a výrobca TFA už vôbec nie, zdá sa, že svojou kvalitou sa na trhu dokáže presadiť. Svedčí o tom i dizajn samotnej meteostanice. Tá pôsobí naozaj moderne a zároveň jednoducho. Veľmi príjemný dojem robí aj farebný LCD displej, ktorý v prípade zapojenia do siete môže byť permanentne podsvietený. Inak je možné displej rozsvietiť tlačidlom na hornej strane zariadenia, osvetlenie sa automaticky vypne po zhruba 7 sekundách.

Údaje na prehľadnom displeji meteostanice TFA 35.1140.01 Spring Breeze

Displej je veľmi prehľadný, všetky údaje sú veľmi dobre usporiadané do okienok. Nechýbajú ani autentické ikony, ktoré robia údaje na displeji ešte prehľadnejšími. Meteostanica dokonca disponuje možnosťou zvolenia si až šiestich jazykov. Ovládanie je praktizované za pomoci tlačidiel na hornej strane meteostanice. V spodnej časti sú tlačidlá pre nastavenia alarmov a prezeranie histórie.

Skúsenosti a recenzie

Presnosť merania, dosah, rýchla aktualizácia dát, prehľadný displej, história meraní sú plusy, ktoré na tomto modeli meteostanice oceňujú používatelia najviac. Cena je síce vyššia, ale kvalite produktu primeraná. Výčitku majú smerom k viditeľnosti displeja, ktorý musí byť neustále zapojený v sieti, aby permanentne svietil.

Recenzie a skúsenosti s meteostanicou TFA 35.1140.01 Spring Breeze

Záverečné hodnotenie

Ak máte na meteorologickú stanicu nejaké vyššie nároky, garantujeme vám, že TFA Spring Breeze 35.1140.01 ich splní bez zaváhania. Inteligentná meteostanica vďačí presným údajom predovšetkým veľmi kvalitnému rádiovému vysielaču, ktorý je možné umiestniť na strechu, stenu či do iného otvoreného priestranstva. Jeho dosah na frekvencii 433 Mhz je až 80 metrov.

Meteostanica ponúka používateľovi údaje o interiérovej teplote v rozsahu 0 °C - +50 °C, exteriérovej teplote v rozsahu -40 °C - +60 °C, rýchlosti vetra do 120 km/h, ukazuje aj vlhkosť, rosný bod, diagram rýchlosti vetra, maximálnu a minimálnu teplotu, pocitovú teplotu či dokonca ja predpoveď počasia. Stanica môže byť napájaná bezdrôtovo za pomoci sieťového adaptéra (v balení) alebo za pomoci 2x AA 1,5 V batérií, tie v balení nie sú. Ďalšie dve budete potrebovať aj pre napájanie stanice.

Signál je stabilný, displej zobrazuje aj silu prijímaného signálu. Údaje sú veľmi dobre čitateľné vďaka farebnému LCD displeju s kvalitným rozlíšením. Všetky údaje sú oddelené do farebných okienok. Displej môže byť podsvietený permanentne alebo stlačením tlačidla. Celé ovládanie je na hornej strane meteostanice. Odradiť by niekoho mohla iba vyššia obstarávacia cena.

Pozitíva

Prehľadný farebný displej
Presné údaje
Exteriérový vysielač
Veľké množstvo dát
Graf rýchlosti vetra
Pocitová teplota

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Batérie nie sú v balení


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 18.11.2020
Najlepšie meteostanice s hodinami, barometrom, wifi aj kamerou 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie meteostanice s hodinami, barometrom, wifi aj kamerou 2023 – recenzie, test, porovnanie

Meteostanice sú v súčasnej dobe pomerne bežnou súčasťou výbavy mnohých domácností. Vďaka nim získavame okamžitý prehľad nielen o aktuálnej teplote vonku a vnútri domu, ale tiež o tlaku či vývoji počasia na najbližšie dni. Ak zháňate kvalitnú meteostanicu, držte sa našich rád a tipov. Výber meteostanice začnite tým, že si definujete svoje požiadavky a potreby . Bude vám stačiť... Prečítať článok


Pridať komentár