Sencor SVC 8621TI tyčový vysávač – recenzia. skúsenosti

Dobrý pomer ceny a funkcií
Jednoduchá manipulácia
Príslušenstvo v balení
Praktická nabíjacia základňa
Prevedenie dva v jednom
Zabudované LED osvetlenie

Hodnotenie:
(79.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Tyčový vysávač Sencor SVC 8621TI sa hodí na rýchle alebo priebežné upratovanie domácnosti. S výkonom len 110 W nedokáže nahradiť klasický vysávač. K jeho prednostiam patrí nízka hmotnosťjednoduchá manipuláciatichý chod či bohaté príslušenstvo v základnom balení. Nechýba mu LED osvetlenie a praktická nabíjacia stanica. Ponúka dve rýchlosti – vysoký a nízky výkon. Na podlahy to postačuje, ale pri kobercoch sa trápi. Poteší bezvrecková prevádzka, sklame dlhá doba nabíjania, ktorá trvá až 6 hodín. Výdrž je priemerná a maximum je 50 minút. Vysávač sa teší obľube pre dobre nastavenú cenu a ponúkané funkcie.

Parametre: typ vysávača: tyčový; príkon: 110 W; hlučnosť: 78 dB; filter: HEPA; objem nádoby na prach: 0,5 l; vysávanie: suché; prevedenie: bezvreckové; napájanie: akumulátorové; batéria: Li-Ion; kapacita batérie: 2 000 mAh; prevádzková doba: 50 minút; doba nabíjania: 6 hodín; príslušenstvo: turbokefa, hubica na tvrdé podlahy, kefa na čalúnenie, štrbinová hubica; funkcie: LED diódy, 2v1; hmotnosť: 2,4 kg

Vysávač Sencor SVC 8621TI je produkt dva v jednom. Dá sa používať ako tyčový aj ako ručný. Výkon 110 W nie je najlepší, no na priebežné vysávanie podláh to stačí. Pri kobercoch sa vysávač trápi. Poteší tichý chod, dostatok nadstavcov či jednoduchá manipulácia. Slabou stránkou vysávača je filter, ktorý sa zle čistí. Mínus si zaslúži za malú nádobu na prach s objemom 0,5 litra.

Slabý výkon na koberce

Vysávač ponúka výkon 110 W, čo patrí k tým nižším, no napriek tomu je vysávanie pohodlné. Týka sa to však len podláh. Pri kobercoch sa vysávač viditeľne trápi. Pre vyšší výkon siahnite po vysávači Dyson V15 Detect Absolute, prípadne Rowenta RH9690WO. Ak hľadáte ľahký vysávač na rýchle či priebežné upratovanie menších plôch, Sencor môže byť vhodný. Klasický vysávač rozhodne nenahradí. Plusom je možnosť používať ho dvojakým spôsobom, ako tyčový alebo ručný vysávač. Oceňujeme nízku hmotnosť 2,4 kg, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje. Hlučnosť je prijateľná a dosahuje 78 dB. V balení bolo všetko potrebné príslušenstvo vrátane rôznych nadstavcov. Na kúpu láka dobrý pomer ceny a funkcií.

Sencor SVC 8621TI recenzia

Jednoduchá manipulácia

Vyzdvihujeme LED osvetlenie, čo je štandardom pri tyčových vysávačoch. Osvetlenie sa nachádza vpredu na hubici a vďaka nemu je lepšie vidieť na upratovaný priestor. Vysávač sa dá používať aj ako ručný vďaka odnímateľnej ručnej jednotke. Hodí sa na čistenie sedacej súpravy, stola, auta a pod. Používať sa dá prachová kefka alebo štrbinová hubica. Manipulácia s prístrojom je jednoduchá pre nízku hmotnosť a otočnú hubicu v rozsahu 180 stupňov.

Horšie čistenie filtra

Jednotlivé časti ručnej jednotky sa dajú rozložiť a ľahko vyčistiť. To neplatí pre filter, ktorý sa čistí obtiažne. Navyše ho treba čistiť po každom použití, čo spôsobuje jeho rýchle opotrebovanie. Vysávač sa používa bez vreciek, je tu nádoba na prach s objemom 0,5 litra, čo nie je veľa, preto bude časté vysýpanie nutnosťou. Pre praktické uloženie vysávača slúži nabíjacia základňa. Tá pôsobí trocha labilne, ale vysávač drží dobre. Základňa je vybavená integrovaným držiakom príslušenstva. Nabíjanie je pomerne dlhé, trvá 4 až 6 hodín, pričom vysávač vie byť v prevádzke 22 až 50 minút v závislosti od zvoleného sacieho výkonu. Na plné nabitie upozorní praktický LED indikátor.

Skúsenosti a recenzie

Zákazníci ocenili dobrú cenu vysávača, no vadilo im, že v prevádzke vydrží len polhodinu. Výkon označili za dobrý a hlučnosť za prijateľnú. Dobre vysáva hlavne podlahy. Plus dostal za LED diódy i za možnosť používať ho ako tyčový alebo ako ručný. Pri vysávaní kobercov sa trocha trápi. Uviedli, že s vysávačom sa veľmi dobre manipuluje a to aj jednou rukou. Vďaka LED diódam je dobre vidno nečistoty. Vysávač nemá hadicu, preto je obtiažnejšie dostať sa s ním do úzkych priestorov. Ako uviedli používatelia, ručný vysávač je rovnako výkonný ako ten tyčový. Mínusom je dlhé nabíjanie, ktoré trvá 5 až 6 hodín. Labilne pôsobí nabíjacia stanica. Nádoba na prach je menšia, preto ju treba častejšie vysýpať. Viacerí uviedli, že nenahradí klasický vysávač, ale hodí sa na rýchle upratanie. Za katastrofálne považujú čistenie filtra. Napriek spomenutým nedostatkom sa vysávač teší obľube a to hlavne pre dobrý pomer ceny a výkonu.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Sencor SVC 8621TI
Zdroj: Heureka.sk

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a funkcií
Jednoduchá manipulácia
Príslušenstvo v balení
Praktická nabíjacia základňa
Prevedenie dva v jednom
Zabudované LED osvetlenie

Negatíva

Slabý výkon na koberce
Malá nádoba na prach
Horšie čistenie filtra


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 08.02.2023
Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom veľmi nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám však môže prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite... Prečítať článok

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok


Pridať komentár