Sencor SHM 4220 hotdogovač – recenzia, skúsenosti

Priaznivá cena
Objem nádoby
Nenáročná údržba

Hodnotenie:
(80.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Hotdogovač SHM 4220 patrí k základným modelom v segmente týchto zariadení od výrobcu Sencor. Pre ohrev využíva výhrevné teleso s príkonom až 380 wattov. Jeho výhodou je predovšetkým jednoduchosť a nenáročnosť na údržbu. Plastová nádoba dokáže naraz pripraviť až 16 kusov párkov.

Praktický je takisto plastový nadstavec pre prípravu vajíčok. Pripravovať môžete na pare aj zeleninu. Po stranách zariadenia nechýbajú dva oceľové hroty na zapekanie pečiva. Hotdogovač Sencor SHM 4220 váži iba okolo 1 kg. Vybavený je bezpečnostnou poistkou proti prehriatiu a takisto protišmykovými nožičkami.

Hotdogovač Sencor SHM 4220 si môžete jednoducho zakúpiť na ✅ webe Heureka.sk.

Nič nepokazí

Sencor SHM 4220 je predovšetkým cenovo dostupným modelom, od ktorého má zákazník jedno jediné očakávanie. Samozrejme, otázkou je, ako veľmi zákazník náročný je. Na prvý pohľad dizajnom Sencor neurazí, ale ani nenadchne. Je však treba dodať, že iba jeden kilogram vážiace zariadenie zrejme nebude po stránke materiálov práve na kvalitatívnom vrchole. Pri tejto cene to však riešiť netreba.

Sencor SHM 4220 recenzia

V nádobe pripravíte naraz maximálne 16 párkov. Čo je viac ako dostatočné aj pre väčšiu rodinu. Pochutnať si na hotdogu v pohodlí domova môžete aj vďaka dvom oceľovým hrotom na pečivo. Tu je však jeden celkom zásadný problém. Špičky samotných hrotov nie sú príliš ostré a rožky sa ťažko napichujú. Okrem toho sú pomerne hrubé a nie každý rožok takú šírku znesie. Čas prípravy párkov v nádobe je rýchly a pri 380 wattoch je to viac ako postačujúce. Čas v závislosti od typu párok nepresiahne 12 minút.

Ničím neprekvapí

Od hotdogovača za túto cenu nič viac ako prípravu párkov a opečenie rožkov nečakáte. Alebo predsa? Súčasťou balenia je nápaditý nadstavec na prípravu vajíčok v pare. Razom sa tak z hotdogovača stáva multifunkčný robot. Skúsiť teda pokojne môžete aj zeleninu či skúsiť môžete aj rybu. Funkcia varenia v pare je samostatná a možno ju bez problémov aktivovať.

Sencor SHM 4220 nadstavec na prípravu vajíčok

Nie je tak pravda, že Sencor by tak úplne neprekvapil. Hoci, samozrejme, zázraky nečakajte, no v rámci svojej funkcionality sú i tieto ďalšie funkcie veľmi vítané. Opäť pripomíname, že chýbajúci termostat alebo iné funkcie je hodnotiť pri takejto cene neadekvátne.

Nezabudol na nič

Treba povedať, že Sencor chce a aj boduje hlavne cenou. Hotdogovač Sencor SHM 4220 myslel i na bezpečnosť. Vašu i svoju. Práve preto je vybavený bezpečnostnou poistkou a v rámci stability sa nezabudlo ani na protišmykové nožičky. Sencor sa ľahko udržiava. Nádobu stačí pretrieť hubkou a teplou vodou so saponátom. Kábel je dostatočne dlhý a nič viac od takéhoto zariadenia nepotrebujete.

Recenzie a skúsenosti s hotdogovačom Sencor SHM 4220

Záverečné hodnotenie

Sencor ponúka hotdogovač za ľudovú cenu. Model SHM 4220 patrí na trhu medzi najobľúbenejšie práve z dôvodu nízkej ceny. Zároveň však svoju úlohu zvláda plniť s prehľadom. Je pravda, že hroty na pečivo sú zle tvarované a napichovanie rožkov je trocha otravné, no inak ide  o vcelku vydarený model. Veď nádoba pojme až 16 párkov a pripravovať  môžete v nádobe i vajíčka. K dispozícii je špeciálny nadstavec.

Silu horúcej pary však môžete využiť aj pri príprave zeleniny alebo rýb. Kompaktné rozmery práve Sencor nemá, no za to hmotnosť iba jeden kilogram nie je nič tragické. Ohrev je pomerne rýchly. Príkon 380 wattov je pre daný objem viac ako dostačujúci. Po kvalitatívnej stránke Sencor nie je práve priekopníkom, no to od zariadenia za také peniaze príliš nečakáte.

Pozitíva

Priaznivá cena
Objem nádoby
Nenáročná údržba

Negatíva

Nekvalitné hroty na pečivo


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 21.07.2020
Najlepšie hotdogovače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie hotdogovače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Ste fanúšikmi fast foodu? Nedáte dopustiť na dobrý hamburger, kebab, bagetu alebo radi siahnete po niečom tradičnejšom, ako napríklad hotdog? V takom prípade nemusíte stáť rad pred rýchlym občerstvením, pretože chutný hotdog si pripravíte už aj doma. Na poctivú prípravu vám poslúži hotdogovač. Zariadenie, ktoré sa postará o bezproblémovú a rýchlu prípravu. Ako vybrať hotdogovač pre vašu... Prečítať článok


Pridať komentár