Samsung HW-MS650 soundbar – recenzia, skúsenosti

Efekt priestorového zvuku
Kvalitné basy
Dizajn
WiFi funkcia
Podpora 4K HDR
Výkon/cena

Hodnotenie:
(76.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Výkonný soundbar s až deviatimi reproduktormi je skvelou alternatívou za domáce kino. Vyznačuje sa vysokým akustickým rozsahom až do 96 kHz. Reproduktor disponuje dekóderom Dolby Digital 5.1 a DTS 2.0. Okrem Bluetooth rozhrania ponúka aj WiFi pripojenie. Celkový výstupný výkon je 180 wattov.

K dispozícii je však aj jeden HDMI vstup a jeden HDMI výstup s funkciou ARC. Ku konektivite patrí aj optický audio vstup a analógový 3,5 mm jack. Nastavovať možno aj zvukové režimy. V balení je aj diaľkové ovládanie a montážna sada pre upevnenie zvukovej lišty na stenu. Tá má na šírku až 106 cm.

Soundbar Samsung HW-MS650 si môžete v ✅  e-shope Alza.sk kúpiť aj na splátky.

Funkcií má dosť

4K-HDR, WiFi, Bluetooth, AUX vstup, HDMI vstup, AUX vstup, 3,5 mm jack a ešte stále nie sme na konci. Niektoré z funkcií konektivity a kompatibility sú síce štandardom, no Samsung HW-MS650 ich ponúka viac ako dosť. Okrem iného aj optický audio vstup, aplikácia Samsung audio Remote alebo podpora Multiroomu.

Samsung HW-MS650 recenzia

Vďaka spomínanej WiFi máte takisto prístup na internet. Vytkli by sme opäť jedine jeden HDMI vstup, ale inak podpora rôznych zvukových formátov je naozaj bohatá. Hoci ide o 3.1 kanálový soundbar, zvuk, ktorý si nižšie opíšeme detailnejšie, pôsobí naozaj čisto a extrémne kvalitne. Zabudnúť nemôžeme ani na USB vstup. Špecifikom od Samsungu je spomenutá funkcia Multiroom, vďaka ktorej môžete nezávisle od seba, prostredníctvom WiFi prepínať hudbu na soundbare aj z inej miestnosti.

Potenciál naplnil

A teraz to najpodstatnejšie. Ako je na tom zvuk? Potom, čo sme otestovali Samsung HW-MS650 zhora nadol a naopak, môžeme skonštatovať, že v kvalite zvuku nemá vo svojej kategórii konkurenciu. Až deväť reproduktorov so zosilňovačmi ponúkne nielen maximálny výstupný výkon 180 wattov. Okrem toho je zvuk čistý, kvalitný a čo je najpodstatnejšie, pokojne ho môžeme označiť za priestorový. Ak má niektorý zo soundbarov šancu nahradiť domáce kino, Samsung HW-MS650 je horúcim kandidátom.

Soundbar Samsung HW-MS650

Od soundbarov reálne nikdy nemožno očakávať, že nahradia plnohodnotné domáce kino, no v rámci segmentu je tento soundbar skutočne obstojnou konkurenciou. Basy sú bez skreslenia a stará sa o to funkcia Distortion Cancelling. Dekóder zvuku Dolby Digital a DTS sa stará o skutočne kvalitný zvukový rozsah. Meniť môžete aj zvukové režimy. Podpora formátov MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC a podobne je takisto veľkým plusom.

Drobec to nie je

Vedzte či nie, ale samotný soundbar váži 6,2 kilogramu, čo ani náhodou nie je málo. No na druhej strane, na šírku má soundbar Samsung HW-MS650 až 106 cm, čo je v podstate ako uhlopriečka televízora štandardných rozmerov. Treba teda povedať, že na televíznom stolíku bude táto zvuková lišta neprehliadnuteľná.

Soundbar Samsung HW-MS650 s 9 reproduktormi

Efektívnym riešením pre šetrenie miesta je určite upevnenie soundbaru na stenu. V kombinácii s televízorom to vyzerá veľmi dobre. Navyše, soundbar Samsung HW-MS650 môžete ovládať rovnakým ovládačom ako televízor. Musí však ísť o televízor značky Saumsung. V opačnom prípade je v balení samostatný ovládač. Zároveň, tým, že nejde o žiadneho drobca a tým, že zvuk obstojí aj v tvrdšej konkurencii, dovolíme si tvrdiť, že Samsung HW-MS650 je stvorený aj pre väčšie obývačky.

Záverečné hodnotenie

Záverečný verdikt po testovaní soundbaru Samsung HW-MS650 môže byť len pozitívny. V zásade, ak sa chcem sťažovať na jeho veľkosť, je to asi to jediné, čo môžeme. Na druhej strane, pre väčšie obývačky ani 106 cm dlhý soundbar nebude taký problém. Vyvážené a hlboké basy, k tomu všetkému výkon 180 wattov a vysoká zvuková frekvencia. Samsung HW-MS650 sa zdá byť ideálna voľba.

Skúsenosti a recenzie

Podpora technológie 4K HDR a zvuku Dolby Digital či DTS sú zárukou kvalitného zvuku a obrazu. Podpora množstva formátov, WiFi pripojenie a prístup na internet. Bluetooth, HDMI vstup, USB vstup alebo 3,5 mm jack. Vskutku fantastická konektivita, ktorú Samsung ponúka. Niet však nad zvuk filmu, ktorý počuť po celej miestnosti. Až deväť reproduktorov sa stará o efektívne šírenie zvuku v miestnosti a vytvára tak práve priestorový zvuk. Samsung HW-MS650 je podľa nás i mnohých používateľov kúpa bez výhrad a ideálny pomer výkonu a ceny.

Recenzie a skúsenosti so soundbarom Samsung HW-MS650

Pozitíva

Efekt priestorového zvuku
Kvalitné basy
Dizajn
WiFi funkcia
Podpora 4K HDR
Výkon/cena

Negatíva

Väčšie rozmery


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 20.10.2020
Najlepšie soundbary 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie soundbary 2022 – recenzie, test, porovnanie

Soundbar? Spozornieť by mali tí, ktorých zaujíma prioritne kvalitné audio. A predovšetkým ľudia, ktorí si chcú počas filmových večerov dopriať zvuk zaslúženej kvality. Soundbar je elegantným riešením pre zvýšenie kvality zvuku vo vašej domácnosti. Najčastejšie nahrádza vstavané reproduktory televízora, ale často nahradí aj bežné domáce kino či sústavy reproduktorov. Ku kvalitnému obrazu patrí... Prečítať článok


Pridať komentár