OneConcept Picknicker termobox autochladnička – recenzia, skúsenosti

Kompaktné rozmery
Nízka úroveň hlučnosti
Chladenie i ohrev
Nízka spotreba energie

Hodnotenie:
(80.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Minichladnička do auta, ktorá však dokáže obsah nielen chladiť, ale takisto ohrievať. Picnicker má vnútorný objem iba 4 litre. Ideálny je pre chladenie plechovkových nápojov. Jednoduchým otočením regulátora možno zmeniť chladenie na ohrev. Termoelektrický box je možné napojiť do klasickej autozásuvky na 12 V alebo do elektrického napätia 220 – 240 V.

Príkon zariadenia je 36 až 45 wattov. Zariadenie má veľmi kompaktné rozmery a kvalitnú tepelnú izoláciu. Teplota pri ohreve dosahuje až 60 ° Celzia. Zariadenie má veľmi tichý motor a integrovaný ventilátor pre rozvod vzduchu.

Minichladnička OneConcept Picknicker termobox je v striebornom prevedení dostupná v ✅  internetovom obchode electronic-star.sk.

Chladné chladným – teplé teplým

OneConcept Picknicker termobox je termoelektrickým chladiacim boxom vhodným do každého auta. Predurčujú ho k tomu jeho rozmery a funkcie. Termoelektrická autochladnička využíva na svoj pohon autobatériu, ku ktorej sa pripojí prostredníctvom autozapaľovača. Kábel je súčasťou balenia. Konektory i integrovaný ventilátor sú na zadnej strane. Pri umiestnení v aute teda nezabúdajte na potrebu odvetrávania.

OneConcept Picknicker termobox recenzia

Chladiaci výkon je aj vo vysokých horúčavách dostatočný. Oproti okoliu dokáže Picnicker znížiť teplotu o 18 až 22 ° Celzia. Jednoduchým prepnutím regulátora prepnete autochladničku na box, ktorý dokáže obsah zohriať až na teplotu 60 ° C. Rýchlosť ohrevu milo prekvapila.

Malý objem zamrzí

Výrobca na mnohých veciach v prípade Picnickera nešetril, no chabý objem 4 litre je skutočne vhodný len na nejaký ten nápoj v plechovke. Klasická 1,5 litrová fľaša sa do chladničky nezmestí. Takisto nečakajte ani príliš veľkú šírku. Tá je len 17 cm oproti výške 26 cm. Hĺbka dosahuje 24 cm a tak pár plechoviek a bageta v autochladničke naplnia jej kapacitu. V prípade Picnickera je to škoda, pretože rýchlosť ohrevu i chladenia je aj vďaka malému objemu extrémne rýchla. Na druhej strane, prenosná autochladnička váži iba 1,5 kg a veľmi jednoducho sa s ňou manipuluje.

OneConcept Picknicker termobox objem

Kvalitné prevedenie

Po stránke materiálového spracovania je OneConcept na veľmi vysokej úrovni. Potešia kvalitné plasty i izolácia stien termoelektrickej autochladničky. Ventilátor i motor termoboxu sú veľmi tiché a zároveň box dobre drží teplotu. Škoda, že súčasťou balenia nie je aj kábel na napätie 220 – 240 V. Je tu však bezpečný uzáver dverí s dorazom. Na vnútornej strane dverí je malý priestor pre čokoládu alebo tyčinky. Priestor vo vnútri autochladničky rozdeľuje jedna vyberateľná polica.

Termoelektrická prenosná autochladnička OneConcept Picknicker termobox

Záverečné hodnotenie

Autochladnička pre nenáročných. Ak vám stačí nosiť so sebou šesť plechoviek chladených nápojov, Picknicker termobox vám zrejme bude postačovať. Jeho objem 4 litre totiž veľa vody nenamúti. V porovnaní s konkurenciou je objem o 20 až 24 litrov menší a cena takmer totožná. To znamená, že nepomer cena/výkon je skutočne badateľný.

Chválime však materiálové spracovanie, rýchlosť chladenia i ohrevu. Takisto je OneConcept Picknicker termobox veľmi kompaktným zariadením, ktoré dokáže splniť svoj účel, no len vo veľmi obmedzenej miere. Skôr by sme ho odporučili ako chladiaci box na pivo do obytných prívesov alebo karavanu. Rozhodne však nie ako autochladničku pre rodinný výlet.

Pozitíva

Kompaktné rozmery
Nízka úroveň hlučnosti
Chladenie i ohrev
Nízka spotreba energie

Negatíva

Malý objem
Chýba kábel na 220 V
Pomer cena/výkon


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 12.10.2020
Najlepšie autochladničky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie autochladničky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Dlhá cesta na dovolenku alebo predĺžený víkend v prírode. Možno plánujete cestovať dlhé hodiny a robiť si zastávky len kvôli hygiene a stravovaniu. Ušetriť peniaze a čas môžete aj tým, že si na cestu pribalíte vlastné jedlo a pitie. A v takom prípade poslúži práve kvalitná autochladnička. Vďaka nej udržíte potraviny v chlade a predídete ich znehodnoteniu. Ako si vybrať autochladničku, aké... Prečítať článok


Pridať komentár