Lamax T10 kamera do auta – recenzia, skúsenosti

Veľmi dobrý pomer ceny a kvality
Vysoké rozlíšenie a kvalitný obraz
Upozornenia na radary
Zabudované GPS a G-senzor
Možnosť ovládania cez mobil

Hodnotenie:
(80.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kamera do auta Lamax T10 zaujme dobrým pomerom ceny a kvality. Ponúka video v 4K rozlíšení a možnosť vytvárať fotografie (16 Mpx). Nechýba nočný režim, preto sú zábery dostatočné aj počas noci či za horších svetelných podmienok. Pripevňuje sa pomocou magnetického držiaka a na svojom mieste drží veľmi dobre. Veľkým plusom je zabudované GPS a pravidelne aktualizovaná databáza radarov. Menu je kompletne v slovenčine, ovládanie je intuitívne pomocou tlačidiel pod displejom alebo cez mobilný telefón, nakoľko kamera má zabudované Wi-Fi. Výhodou je aj integrovaný G-senzor a parkovací režim.

Parametre: rozlíšenie videa: 3 840 x 2 160; kompresia videa: H.265; záznam zvuku: áno; rozlíšenie foto: 16 Mpx; typ snímača: CMOS; pozorovací uhol: 170°; veľkosť displeja: 2,45 palca; nočný režim: áno; pamäťové karty: MicroSD (do 128 GB); funkcie: Wi-Fi, detekcia rýchlostných radarov, automatické zapnutie, nočný režim displeja, GPS modul, G-senzor; menu v slovenčine: áno; magnetický držiak: áno

Kamera Lamax T10 natáča video v rozlíšení 4K a vďaka databáze radarov sa s ňou viete šikovne vyhnúť pokute. Má zabudované Wi-Fi, preto sa dá ovládať aj pomocou mobilného telefónu. Nechýba parkovací režim, ktorý sa spustí hneď ako G-senzor zaznamená náraz.

Kompaktná kamera do auta Lamax T10 je dostupná v ✅ e-shope Alza.sk.

Vysoké rozlíšenie a kvalitný obraz

Kamera ponúka rozlíšenie videa v 4K (3 480 x 2 160) a za sekundu zachytí až 30 snímok. Záznam je dostatočne ostrý, bez šumu a skreslenia. Snímač CMOS zvláda okrem videa aj fotografie v rozlíšení 16 Mpx. Nechýba nočný režim, avšak v tomto režime sú záznamy o niečo menej kvalitné. Napriek tomu je aj nočný záznam postačujúci. Objektív je vybavený technológiou WDR, vďaka čomu je odolný proti oslneniu a odleskom. Oceňujeme širokouhlú šošovku, ktorá dokáže natáčať v 170-stupňovom uhle. Plusom je parkovací režim, hneď ako G-senzor zaznamená náraz, spustí sa nahrávanie.

Lamax T10 recenzia

Upozornenia na radary

Oceňujeme, že kamera má zabudované GPS, preto vás na ceste neprekvapia radary. Databáza miest s radarmi je pravidelne aktualizovaná, vďaka čomu sa môžete vyhnúť pokutám. Kamera na radar upozorní pípaním a výstražné znamenie sa zobrazí aj na displeji. Zaujímavým benefitom je možnosť zobraziť si rýchlosť vodoznakom vo videu a dokázať tak, že ste išli podľa pravidiel cestnej premávky.

Intuitívne ovládanie

Pripevnenie kamery v aute je jednoduché. Slúži na to magnetický držiak. Prístroj má až dva magnety, preto drží veľmi dobre. V prípade potreby sa dá kamera rýchlo vycvaknúť aj naspäť nacvaknúť. Kamera dobre držala na svojom mieste tiež vtedy, keď sme išli po rozbitej ceste. Plus dávame za dostatočne veľký 2,45-palcový IPS displej. Menu je kompletne v slovenčine a ovládanie je intuitívne pomocou štyroch tlačidiel. Možnosťou je tiež ovládanie kamery cez Wi-Fi prostredníctvom mobilného telefónu.

Slabá výdrž batérie

Okrem 4K rozlíšenia sa dá nastaviť aj Full HD v 60 snímkach za sekundu. Takéto nastavenie oceníte, keď budete chcieť plynulo zachytiť rýchlo sa míňajúce autá. V balení sme našli všetko potrebné, nechýba adaptér do zapaľovača s extra USB portom na nabíjanie ďalšieho zariadenia či úchyty na káble. Hoci má kamera integrovanú batériu, tá má slabú výdrž a je nutné neustále pripojenie k zdroju. Plusom je podpora pamäťových kariet, konkrétne microSD do kapacity 128 GB. Pre ešte väčšiu bezpečnosť je možné dokúpiť zadnú Full HD kameru.

Skúsenosti a recenzie

Táto kamera sa medzi používateľmi teší veľkej obľube. Uviedli, že má ideálny pomer ceny a výkonu. Je lacná a pritom kvalitná. Vyzdvihli kvalitu obrazu aj celkového spracovania. Plusom sú kompaktné rozmery, jednoduchosť inštalácie či dobré nočné videnie. Podľa viacerých má kamera ostrý obraz a vyzerá dizajnovo. Vyzdvihli tiež dobrý program na editáciu a prenos videa, GPSparkovací režim, vydarený magnetický držiak či databázu radarov. Mínusom je veľmi pomalé prenášanie videí cez Wi-Fi z kamery do mobilu. Zopár používateľov sa stretlo s chybnými kusmi. Kritika padla aj na batériu, ktorá má malú kapacitu.

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax T10
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax T10
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax T10
Zdroj: Alza.sk

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer ceny a kvality
Vysoké rozlíšenie a kvalitný obraz
Upozornenia na radary
Zabudované GPS a G-senzor
Možnosť ovládania cez mobil

Negatíva

Nutnosť neustáleho pripojenia k zdroju
Pomalé prenášanie videí cez Wi-Fi


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 25.11.2022
Najlepšie kamery do auta 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kamery do auta 2022 – recenzie, test, porovnanie

Premávka na cestách by sa mala riadiť zákonnými pravidlami, v praxi však často vyhráva jediné pravidlo – pravidlo silnejšieho. Alebo väčšieho a arogantnejšieho? Ani ten najzodpovednejšie šofér nie je celkom uchránený od rizika dopravnej kolízie, ktorú často zapríčiňujú cestní piráti svojou bezohľadnou jazdou. Následné dokazovanie viny a neviny tak pri absencii svedkov býva (často... Prečítať článok

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Kamery v autách získavajú na popularite a pomaly sa stávajú bežnou výbavou auta. Veď prečo by nie? Jednoduchou inštaláciou kamery zistíte, kto vám na parkovisku oškrel auto alebo dokážete poskytnúť cenný dôkaz v prípade autonehody. Tak či onak, táto investícia sa rozhodne oplatí.... Prečítať článok


Pridať komentár