Klarstein Steaklette rakletovací gril – recenzia, skúsenosti

Jednoduché ovládanie a čistenie
Bezstupňovo nastaviteľná teplota
Výborný výkon
Kamenná doska

Hodnotenie:
(80.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Rakletovací gril Steaklette od výrobcu Klarstein umožňuje pripravovat jedlo naraz až pre 8 osôb. Gril s max. výkonom 1 500 W má 2 časti - platňu z prírodného kameňa a panvičky potiahnuté nepriľnavou vrtsvou. Naraz tak môžete pripravovať rôzne druhy pokrmov. Platňa z prírodného kameňa je odolná (môžete na nej potraviny dokonca krájať), nezanecháva pri príprave surovín žiadnu pachuť a zostáva horúca dlho po vypnutí prístroja.

Grilovanie je príjemnou súčasťou leta. Keď to počasie dovolí, stačí vytiahnuť gril a príjemná zábava je na svete. Grilovať sa však dá za každého počasia. Záhradu môžete vymeniť za kuchyňu a pripraviť si chutné jedlo pomocou rakletovacieho grilu, napr. Steaklette od spoločnosti Klarstein.

Rakletovací gril Steaklette si môžete zakúpiť v ✅  oficálnom e-shope klarstein.sk. Získate ho s dopravou zdarma.

Jedlo pre 8 ľudí

Rakletovací gril Klarstein Steaklette je (ako každý rakletovací gril) zariadenie 2 v 1, skladá sa z 2 poschodí – grilovacej platne z prírodného kameňa a výhrevnej dosky, na ktorej sa v malých panvičkách pripravuje zelenina so syrom. Napriek jeho malým rozmerom – 45,5 x 12 x 29,5 cm (š x v x h) v ňom môžete pripraviť jedlo až pre 8 ľudí. Na rodinné oslavy či posedenie s priateľmi je preto vhodnou voľbou.

Klarstein Steaklette recenzia

Elektrický gril

Klarstein Steaklette sa môže pochváliť max. výkonom 1 500 W, jedlo sa na ňom pripravuje vskutku rýchlo. Rakletovací gril sa napája cez el. sieť, myslite preto na blízkost el. zásuvky, keď budete uvažovať nad jeho umiestnením.

Grilovanie bez tuku

Robustná platňa z prírodného kameňa zostáva dlho horúca aj po vypnutí, jedlo tak udrží v prípade potreby teplé dlhšiu dobu. Grilovať sa na nej dá bez použitia tuku mäso, zelenina i dary mora. Platňa je veľmi odolná, môžete na nej suroviny aj krájať bez toho, aby ste ju poškriabali. Jedlo si zachováva svoju prirodzenú chuť, keďže prírodný kameň chuť jedla nijako neovplyvňuje.

Rakletovací gril Klarstein Steaklette

Ku grilu sú pribalené aj rakletovacie panvičky s nepriľnavou vrstvou, ktoré slúžia na prípravu rôznych pokrmov (najčastejšie syr a zelenina) pri nižšej teplote na grilovacej doske.

Ľahké ovládanie

Ovládanie grilu zvládne naozaj každý. Teplota sa totiž bezstupňovo nastavuje otočným regulátorom. O tom, že je gril v pracovnom režime, informuje LED kontrolka. Hoci trvá rozohrievanie kamennej platne pomerne dlho, vyvažuje to tým, že dokáže teplo držať pomerne dlho.

Ťažká váha

Samotný gril bez platne a panvičiek váži len 1,8 kg. Platňa z prírodného kameňa má hmotnosť 4,2 kg, manipulácia s ňou môže byť trochu nepohodlná. S panvičkami je hmotnosť grilu viac ako 6 kg.

Príprava jedla na rakletovacom grile Klarstein Steaklette

Skúsenosti a recenzie

Rakletovací gril Klarstein Steaklette pôsobí dobrým dojmom. Používateľom sa páči jeho výkon i celkový dizajn. Pozdáva sa im kamenná platňa, jednoduché ovládanie grilu i veľké množstvo panvičiek. Gril nezaberie v domácnosti veľa miesta, pritom dobre poslúži na rôznych rodinných oslavách.

Recenzie a skúsenosti s rakletovacím grilom Klarstein Steaklette

Pozitíva

Jednoduché ovládanie a čistenie
Bezstupňovo nastaviteľná teplota
Výborný výkon
Kamenná doska

Negatíva

Chýba drevená lopatka na panvičky


Autor recenzie: Mgr. Lucia Kunkelová
Dátum publikovania: 19.09.2019
Najlepšie rakletovacie grily 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie rakletovacie grily 2022 – recenzie, test, porovnanie

Štavnaté kúsky mäsa, chutné ryby či rôzne druhy výbornej zeleniny – toto všetko vedia zabezpečiť grily. Našťastie, dnes už existuje množstvo alternatív, vďaka ktorým si výnimočné pochúťky z grilu viete pripraviť aj v pohodlí vašej domácnosti. Jednou z nich je aj rakletovací elektrický gril. Ak ste o tom grile ešte nepočuli alebo uvažujete o jeho kúpe, tak vám ho radi predstavíme a... Prečítať článok


Komentáre

04/09/2019 14:39
Zuzu

Hľadali sme gril, na ktorom môžeme prirpavovať jedlo pre viacerých kamarátov, ktorý by nás nezruinoval a tento to spĺňa. Radi grilujeme počas celého roka, čo rakletovací gril umožňuje.

04/09/2019 14:37
Jarmila

Bola som milo prekvapená, že jedlo sa na ňom pripravuje naozaj rýchlo. Kamenná doska je podľa mňa lepšia ako klasická grilovacia, mám s ňou lepšie skúsenosti. Kvalita grilu je aj vzhľadom na cenu viac než dobrá.

Pridať komentár