Capital Sports Galaxy Step stepper – recenzia, skúsenosti

Moderný dizajn
Gumové expandéry pre precvičenie vrchnej časti tela

Hodnotenie:
(79%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Up & Down stepper s moderným elegantným dizajnom. Umožňuje jednoduchý pohyb nahor a nadol, natáčanie do strán (ako pri twist stepperoch) s ním nie je možné.

Dovolí vám však do pohybu zapojiť aj vrchnú časť tela pomocou naťahovacích gumových expandérov. Nášľapné pedále sú vybavené protišmykovou úpravou, pri cvičení nadoraz však vydávajú hlasný zvuk, ktorý sa prenáša do podlahy. Tento stepper vám neumožní nastaviť odpor (a tým intenzitu cvičenia). Zabudovaný počítač vám však umožní sledovať vaše výkony pri cvičení.

Cena vyše 100 eur je primeraná, škoda iba vyššej hlučnosti a nemožnosti nastaviť intenzitu cvičenia.

Parametre: typ: up & down stepper; nosnosť: 120 kg; ďalšie funkcie: gumové expandéry, počítač; rozmery (d × š × v): 54 × 37 × 32 cm; hmotnosť: 10 kg

V ✅  e-shope electronic-star.sk získate up & down stepper Klarfit Galaxy Step s dopravou zadarmo.

Moderný dizajn poteší

Výrobca si na stepperi Klarfit Galaxy Step dal záležať a stavil na moderný, no decentný dizajn. Telo steppera je čierne s modrými alebo oranžovými dekoračnými prvkami (môžete si vybrať z dvoch verzií).

Klarfit Galaxy Step recenzia

Hmotnosť steppera je 10 kg, čo je priemer. S prenášaním teda nebudete mať problém, aj keď na rozdiel od niektorých konkurentov nie je vybavený kolieskami, ale iba protišmykovými gumovými nožičkami. Výrobca ho napriek tomu odporúča umiestniť na koberec, aby sa podlaha nepoškodila. 

Iba nahor a nadol

Stepper umožňuje iba pohyb nahor a nadol, do strany sa (narozdiel od twist stepperov) nenatáča. Využíva mechanizmus s hydraulickými tlmičmi, ktorý nás nepríjemne prekvapil svojou hlučnosťou pri dosadaní pedálov nadoraz. Ak bývate v bytovom dome a nechcete, aby vaši susedia zošaleli, bude zrejme najrozumnejšie pod stepper podložiť nejaký hrubší koberec.

Klarfit Galaxy Step merač krokov

Výrobca udáva v popise produktu nosnosť 120 kg, v návode na použitie však uvádza až 130 kg. Každopádne, radšej stepper zbytočne nepreťažujte.

Žiaľ, na tomto modeli sme nenašli možnosť, ako nastaviť odpor (a tým aj intenzitu cvičenia), ani polohu pedálov. Tie však majú aspoň protišmykovú úpravu, ktorá vám nedovolí len tak z nich skĺznuť.

Sledujte vaše výkony

Stepper Klarfit Galaxy Step je vybavený počítačom, ktorý vám umožní sledovať počet prejdených krokov za minútu, celkový čas strávený cvičením či približný počet spálených kalórií.

Cviky na cvičenie na stepperi Klarfit Galaxy Step

Privítali sme aj funkciu scan, vďaka ktorej sa jednotlivé údaje na obrazovke striedajú a nemusíte tak medzi nimi prepínať ručne.

Ďalšou funkciou, ktorá pri konkurenčných stepperoch nie je obvyklá, je nastaviteľný časovač, ktorý bude odpočítavať váš čas, strávený cvičením.

Skúsenosti a recenzie

Pri cene vyše 100 eur je stepper Klarfit Galaxy Step dobrá voľba, škoda však vyššej hlučnosti a nemožnosti nastavenia odporu pri cvičení.

Recenzie a skúsenosti so stepperom Klarfit Galaxy Step

Pozitíva

Moderný dizajn
Gumové expandéry pre precvičenie vrchnej časti tela

Negatíva

Nedá sa nastaviť odpor
Vyššia hlučnosť


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie steppery 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie steppery 2022 – recenzie, test, porovnanie

Pri predstavovaní rôznych moderných pomôcok na cvičenie ste možno zabudli na klasický stepper. Ide o kompaktnú pomôcku, ktorá vám doma zaberie minimum miesta a precvičí veľké svalové partie, ktoré spotrebúvajú najviac energie, čo je dôležité pre chudnutie. Poradíme vám, podľa akých kritérií si stepper vybrať a predstavíme najobľúbenejšie z nich. Najlepšie steppery ... Prečítať článok


Komentáre

18/11/2019 14:47
Magda

Vybrala som ho kvôli nosnosti, aby sme mohli storj používať obaja s manželom. Ešte že bávame v dome, pretože je trochu hlučný, dá sa to vytesniť.Dobrou vecou sú expandéry, dá sa vďaka tomu precvičiť celé telo.

Pridať komentár