InSPORTline Epsilon cyklotrenažér – recenzia, skúsenosti

SPD pedále
Tichý a plynulý chod
Rýchla a jednoduchá montáž

Hodnotenie:
(80.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Ide o jeden z najpredávanejších cyklotrenažérov. Konštrukčne je riešený s maximálnym dôrazom na podobnosť s klasickým cestným bicyklom. Pevný oceľový rám ma výbornú ergonómiu a sedadlo aj riadidlá sú nastaviteľné v horizontálnej aj vertikálnej rovine. Záťažové koleso s hmotnosťou 20 kg je umiestené vpredu. Remeňový systém zabezpečuje tichý a plynulý chod. Výhodou sú tiež kombinované nášľapné pedále SPD s možnosťou používať cyklistickú obuv. Nosnosť tohto modelu je 150 kg a výrobca udáva maximálnu výšku cvičenca až 210 cm, čo určite postačí pre akúkoľvek postavu. Nechýbajú transportné kolieska a držiak na fľašu s upevnením na ráme cyklotrenažéra. Model inSPORTline Epsilon je vhodný aj pre najnáročnejších používateľov.

Páči sa vám cyklotrenažér InSPORTline Epsilon? Dostupný je na ✅  webe Heureka.sk.

Aj pre náročných

Cyklotrenažér inSPORTline Epsilon je posilňovacím prístrojom aj pre náročných. Výrobca uvádza, že prístroj je určený na komerčné účely, ale doma sa rozhodne nestratí. Cena nie je vôbec prehnaná a jeho parametre sú presne tým, čo pre vytrvalostný aj silový tréning potrebujete.

InSPORTline Epsilon recenzia

Robustná konštrukcia, systém vyrovnávania nerovností a nosnosť až 150 kg sú zárukou toho, že stroj poskytuje perfektnú stabilitu. To sa nám potvrdilo aj v praxi až na pár okamihov, ku ktorým sa ešte dostaneme. Zotrvačník má hmotnosť 20 kg. Brzdový systém je trecí a veľmi účinný. Nechýba ani núdzová brzda. Celý cyklotrenažér váži niečo okolo 52 kg a je určený pre osoby s maximálnou výškou 190 cm.

Funkčnosť, kvalita a jednoduchosť

Zloženie cyklotrenažéra podľa návodu nie je nič náročné a zvládne to i menej zručný majster. Po posadení na cyklotrenažér si všimnete niekoľko vecí. Prvou vecou sú špecifické riadidlá, ktoré je možné regulovať. Ich tvar je však pomerne netradičný. Klasický úchop nie je problém, no napríklad zjazdová poloha je takmer nereálna, ale nie je to až také výrazné mínus.

Riadidlá a počítač cyklotrenažéra InSPORTline Epsilon

Druhú vec, ktorú si cyklista na dlhé trate všimne, je držiak na fľašu. inSPORTline v tomto prípade nezabudol a držiak má svoje miesto. Aby sme však nepreskakovali. Nastaviť si posed môžete horizontálne i vertikálne. Opäť však zamrzí kvalita prevedenia sedadla. Na dlhú jazdu nie je vhodné. Je až príliš tvrdé a široké. Dôvod, prečo inSPORTline takto laxne pristupuje k sedadlám trenažéra, je nepochopiteľný. Regulácia záťaže je plynulá. Manuálne ju nastavujete za pomoci otočného regulátora.

Stabilita nadovšetko, ale...

Robustná oceľová konštrukcia, nosnosť až do 150 kg, systém vyrovnávania nerovností a dokonca aj praktické transportné kolieska. Všetko toto sa zíde a rozhodne pri bicyklovaní cítiť, že cyklotrenažér nie je žiadna skladačka. I napriek tomu sme si všimli, že pri maximálnej záťaži a bicyklovaní v stoji zotrvačník občas prekĺzava. Nie je to tragédia, no pre niekoho to môže byť nepríjemné.

Nastaviteľné sedadlo cyklotrenažéra InSPORTline Epsilon

Opäť raz je problémom aj ergonómia konštrukcie pre vyššie osoby. Samotná kostra má výšku 130 cm. Sedadlo môžete regulovať vertikálne i horizontálne osoby nad 185 cm sa však pri dlhšej jazde necítia úplne komfortne. Výrobca však uvádza výškový limit do 190 cm, takže ide o hornú hranicu. Prístroj odporúčame pred kúpou vyskúšať, ak by ste mali pochybnosti, či vám cyklotrenažér bude vyhovovať.

Bez hluku

Mnoho zákazníkov sa obáva, že ťažší zotrvačník automaticky vydáva i viac hluku. Tento má 20 kg a hluk je minimálny aj pri maximálne záťaži či pri rýchlom bicyklovaní. Cyklotrenažér inSPORTline Epsilon je poháňaný remeňovým systémom a na brzdenie využíva trecí systém.

InSPORTline Epsilon núdzová brzda

Praktické sú pedále. Tie sú obojstranné a umožňujú vám využívať klasický nášľapný systém SPD alebo klasickú klipsňu, kde nohu stiahnete a upevníte priamo k pedálu. Dizajnové prevedenie je veľmi estetické.

Skúsenosti a recenzie

Pre mnohých zákazníkov je cena inSPORTline Epsilon hornou hranicou, ktorú sú ochotní za cyklotrenažér zaplatiť. Na druhej strane, musíme povedať, že model Epsilon potenciál pomeru ceny a kvality napĺňa. 20 kg vážiaci zotrvačník preverí aj poriadnych športovcov, vysoká nosnosť do 150 kg je znakom stability a konštrukčnej kvality, ktorou inSPORTline prekonáva svoju konkurenciu.

Recenzie a skúsenosti s cyklotrenažérom InSPORTline Epsilon

Jediným nedostatkom je nekvalitné sedadlo, ktoré je pre zmenu tým, na čom by mal inSPORTline zapracovať. Tichý chod je rozhodne pozitívom a poteší aj držiak na fľašu alebo praktické transportné kolieska. Menej štandardný je tvar riadidiel, ale dá sa na to zvyknúť, hoci radšej mohol výrobca ponechať klasické ako pri iných modeloch. Na záver len toľko, že do kúpy tohto cyklotrenažéra sa rozhodne oplatí ísť.

Skúsenosti s cyklotrenažérom InSPORTline Epsilon

Pozitíva

SPD pedále
Tichý a plynulý chod
Rýchla a jednoduchá montáž

Negatíva

Tvar riadidiel nemusí vyhovovať každému


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 15.08.2019
Najlepšie stacionárne bicykle – cyklotrenažéry 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie stacionárne bicykle – cyklotrenažéry 2023 – recenzie, test, porovnanie

Ak ste sa rozhodli pre nákup cyklotrenažéra, tak to s tréningom myslíte vážne. Veľa ľudí volí cyklotrenažér aj ako ďalší stupeň pri tréningoch a prechod z rotopédu. Je to výborná voľba počas zimného obdobia, kedy sa musíte vzdať tréningov na bicykli alebo v prípade nepriaznivého počasia. Trh, čo sa týka cyklotrenažérov je už výborne zastúpený. Veľké množstvo výrobcov fitness zariadení... Prečítať článok


Pridať komentár