iGET Security M2B domový alarm – recenzia, skúsenosti

Jednoduchá a rýchla inštalácia
Dosah bezdrôtových senzorov 80 metrov
Vyrozumenie o poplachu hovorom či SMS správou
Hlasná siréna s hlasitosťou 110 decibelov
Šifrovaná bezdrôtová komunikácia
Bohaté príslušenstvo v balení
Ľahké ovládanie pomocou kľúčeniek
Záložná batéria pri výpadku prúdu

Hodnotenie:
(79.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

iGET Security M2B je kompaktný viacúčelový alarm, ktorý dokáže zabezpečiť domy, byty, chaty, kancelárie, obchodné priestory, sklady, garáže či úrady. Vďaka tomu, že k alarmu môžete pripojiť až 99 bezdrôtových senzorov a 7 drôtových, je vhodnou voľbou pre väčšie objekty. Do bezdrôtového GSM alarmu sa vkladá SIM karta, ktorá centrálnu jednotku premení na klasický telefón. O poplachu ste vyrozumení zobrazením hlásenia na podsvietenom LCD displeji, telefonátom alebo odoslaním SMS správy na vopred nastavené čísla.

Alarm sa dodáva s množstvom príslušenstva, ktoré dokáže pokryť najkritickejšie miesta v objekte, no môžete si dokúpiť i ďalšie senzory, detektory, hlásiče či sirény. Dodávaná siréna má hlasitosť až 110 decibelov, preto upozorní aj okolie, že sa deje niečo nekalé. Bezdrôtová komunikácia má dosah 80 metrov a je šifrovaná, pričom jednotlivé komponenty napájajú batérie. Centrálna jednotka musí byť pripojená k zdroju energie a pri výpadku elektriny sa spustí záložná batéria, ktorá udrží alarm v prevádzke po dobu štyroch hodín. O jednoduchú a rýchlu aktiváciu či deaktiváciu alarmu sa starajú kľúčenky, ktoré slúžia ako diaľkový ovládač.

Zaujal vás domový alarm iGET Security M2B? Za výhodnú cenu ho nájdete v ✅  e-shope mall.sk.

Funkcia klasického telefónu

Domový alarm iGET Security M2B môžete používať aj ako klasický telefón. Ak detektor zaznamená neoprávnený vstup, informácie sa zobrazia na podsvietenom LCD displeji alarmu a zároveň prístroj zavolá alebo pošle SMS správu na zadané čísla. Nastaviť si môžete až šesť telefónnych čísel, ktoré budú o poplachu vyrozumené telefonicky a tri čísla, na ktoré sa zašle SMS. Alarm tak môžu mať pod kontrolou všetci členovia vašej domácnosti. Pre správne fungovanie je nutné do alarmu vložiť SIM kartu, čím sa z tohto prístroja stane bežný káblový telefón.

iGET Security M2B recenzia

Záložná batéria systému

Centrálna jednotka domového alarmu musí byť pripojená do elektrickej zásuvky, no výrobca myslel aj na neočakávané udalosti v podobe výpadku elektriny. Do prístroja preto integroval záložnú batériu, ktorá dokáže udržať alarm v prevádzke po dobu štyroch hodín. Pri výpadku či úmyselnom prerušení prúdu tak alarm nestratí svoju funkciu. Záložná batéria je typu AAA NI-HI.

Senzory domového alarmu

Bezdrôtové senzory domového alarmu od iGET majú dosah až 80 metrov. Samozrejme, tento dosah je reálne dosiahnuteľný len za ideálnych podmienok, keď signálu nestoja v ceste žiadne výrazné prekážky. Senzory stačí umiestniť do priestoru na požadované miesta a potom ich pripojiť k centrálnej jednotke pomocou kódovia. Alarm sa dokáže nastaviť sám, preto s jeho nastavením nebudete mať problémy. S prístrojom môžete spárovať až 7 drôtových a 99 bezdrôtových senzorov súčasne. O napájanie senzorov sa starajú batérie, ktoré treba z času na čas vymeniť.

Senzor domového alarmu iGET Security M2B

Rýchla aktivácia a deaktivácia alarmu

Aktivácia alebo deaktivácia alarmu je rýchla a jednoduchá. Môžete zvoliť klasické vloženie kódu na klávesnici centrálnej jednotky alebo použiť bezdrôtové kľúčenky. Odolné kľúčenky sú vyrobené z kovu a slúžia ako diaľkové ovládače alarmu. Okrem aktivácie a deaktivácie alarmu nimi môžete tiež zapnúť poplach či špeciálny alarm len pre niektoré zóny. V rámci nastavenia máte na výber z troch časových skupín aktivácií. Keďže je celá komunikácia kódovaná, je zabezpečená proti prípadným útokom.

Bohatá výbava v základe

Príjemne nás prekvapilo, že výrobca nešetril a do základného balenia pridal všetko potrebné na ochranu domácnosti či akéhokoľvek iného objektu. Nechýba centrálna GSM jednotka, ktorá slúži ako hlavný ovládací panel pre všetky nastavenia, či už ide o komunikáciu cez SMS správy, napojenie bezdrôtových senzorov alebo kontrolu systému. Je tu bezdrôtový magnetický senzor pre zaistenie dverí alebo okien, bezdrôtový pohybový PIR senzor pre zachytenie pohybuvnútorná siréna s hlasitosťou až 110 decibelov, napájací adaptér pre centrálnu jednotku či podrobný manuál v slovenskom i českom jazyku. Nechýbajú ani tri diaľkové kľúčenky, pomocou ktorých môžete rýchlo aktivovať a deaktivovať alarmu, meniť režimy alebo nastavovať zóny. V prípade potreby si môžete dokúpiť ďalšie senzory, hlásiče, sirény alebo detektory.

iGET Security M2B príslušenstvo

Skúsenosti a recenzie

Používatelia ocenili dobrý príjem GSM signálukvalitné diaľkové ovládaniejednoduchú inštaláciuhlásenia na mobil či bezdrôtové pripojenie snímačov. Páčilo sa im, že v balení bol podrobný manuál v slovenskom i českom jazyku a vyzdvihli aj dobrú cenu. Niektorí skritizovali napájací adaptér, ktorý má nízku kvalitu, či sirénu bez možnosti nastavenia hlasitosti. Za mínus označili nízku kvalitu hlasovej komunikácie s ústredňou i kratšiu výdrž batérií. V rámci pomeru ceny a kvality sa však tento domový alarm drží na popredných priečkach spokojnosti.

Recenzie a skúsenosti s domovým alarmom iGET Security M2B

Záverečné hodnotenie

iGET Security M2B je spoľahlivý domový alarm, ktorý ochráni akúkoľvek nehnuteľnosť. Poteší, že v základnom balení je dostatočne bohatá výbava, vďaka ktorej pokryjete kritické miesta, no dokúpiť si môžete až 99 bezdrôtových senzorov. Tento alarm dokáže fungovať aj ako klasický pevný telefón a poplach vám oznámi zavolaním alebo poslaním SMS správy na vopred zadané čísla. Dosah bezdrôtových senzorov je 80 metrov a alarm môžete jednoducho aktivovať alebo deaktivovať pomocou priloženej kľúčenky. Celá komunikácia medzi centrálnou jednotkou a jednotlivými komponentmi je kódová, preto sa nemusíte obávať o svoju bezpečnosť. Siréna dosahuje hlasitosť až 110 decibelov, a tak patrične oboznámi nielen vás, ale i vaše okolie, že sa niečo deje. Centrálna jednotka musí byť pripojená k elektrickej sieti, ale disponuje i záložnou batériou, ktorá v prípade výpadku udrží alarm v prevádzke po dobu štyroch hodín.

Pozitíva

Jednoduchá a rýchla inštalácia
Dosah bezdrôtových senzorov 80 metrov
Vyrozumenie o poplachu hovorom či SMS správou
Hlasná siréna s hlasitosťou 110 decibelov
Šifrovaná bezdrôtová komunikácia
Bohaté príslušenstvo v balení
Ľahké ovládanie pomocou kľúčeniek
Záložná batéria pri výpadku prúdu

Negatíva

Nemožnosť zmeniť hlasitosť sirény
Kratšia výdrž batérií komponentov


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 18.02.2021
Najlepšie domové alarmy 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie domové alarmy 2023 – recenzie, test, porovnanie

Domový alarm je šikovné zariadenie, ktoré vám pomôže ochrániť vašu domácnosť. Okrem toho, že zabráni vstupu neželanej osoby, má aj ďalšie benefity. Dokáže vás napríklad upozorniť na únik plynu, zvýšenú vlhkosť v dome či požiar. Bezpečnostné alarmy sú vhodné do rodinných domov, bytov, garáží, kancelárií, na záhradné chaty či rekreačné chalupy. Ako si vybrať vhodný domový alarm z množstva... Prečítať článok


Komentáre

11/07/2022 10:06
Marek Kořínek

V manuálu dodaném k ústředně chybí návod na výměnu záložní baterie. Baterie po třech letech odešla a nevím, kde ji koupit ani jak ji vyměnit.

Pridať komentár