Hama Aluminium chladiaca podložka pod notebook – recenzia, skúsenosti

Nízka hmotnosť
Kompaktnosť
Dizajn
Chladiaci výkon
Tichý chod
Riešenie vetrákov

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Typ chladenia: aktívny | Počet ventilátorov: 2 | Maxuhlopriečka: 16 palcov | Hmotnosť: 698 g | Hlučnosť: 23 dB

Chladiaca podložka pod notebook od spoločnosti Hama je veľmi efektívnym a estetickým príslušenstvom pre váš notebook. Disponuje dvoma ventilátormi s lineárnym vetraním po celej ploche hliníkovej plochy, na ktorú je notebook pokladaný. Vyznačuje sa extrémne nízkou hlučnosťou iba 23 dB. Regulácia otáčok absentuje. Podložke je možné nastaviť sklon.

Chladiaca podložka je vhodná pre laptopy s uhlopriečkou maximálne 15,6 palca. Podložka je napájaná cez USB port. Estetickým prvkom je okrem kvalitných materiálov a hliníka aj modré LED podsvietenie priestoru, kde sú umiestnené ventilátory. Celková hmotnosť zariadenia je iba 698 g.

Chladiacu podložku Hama Aluminium vhodnú pre notebooky s veľkosťou 13,3" – 15,6" nájdete na ✅  webe Heureka.sk.

Pocit kvality

Už na prvý pohľad pôsobí chladiaca podložka Hama Aluminium ako kvalitný kúsok, čomu nasvedčujú kvalitné materiály. Tým dominuje predovšetkým na dotyk príjemný hliník, ktorý už sám osebe pôsobí chladivo. Kvalitu potvrdzujú materiály aj na dotyk. Podstatné však je chladenie. To má Hama Aluminium zvládnuté naozaj profesionálne.

Hama Aluminium recenzia

Žiadne unikátne priemery vetrákov netreba hľadať, ale lineárne prieduchy, ktoré zabezpečujú chladenie po celej hliníkovej ploche. Zároveň vzduch cirkuluje i v okolí chladiacej podložky. Ventilátory sú dva a ich otáčky nemožno regulovať. Ich chod je permanentný a permanentné je i modré LED podsvietenie, ktoré pôsobí naozaj efektne. Napájanie je zabezpečené za pomoci USB portu. Ten je však iba jeden, čo je niekedy na škodu, keďže jeden port na notebooku vám napájanie obsadí a druhý by sa určite hodil ako kompenzácia.

Ideálna poloha

Dnes je už moderné, ak sú veci multifunkčné a chladiaca podložka Hama Aluminium multifunkčná rozhodne je. Okrem efektívneho chladenia nás pri testovaní potešila i možnosť polohovania podložky. Okrem toho teda máte i stojan, ktorým si môžete prispôsobiť sklon, pod ktorým s notebookom budete pracovať. Táto funkcia je veľmi praktická.

Chladiaca podložka pod notebook Hama Aluminium

Menšou nevýhodou, ktorú sme pri testovaní postrehli, je práve hliníková plocha, ktorá je trocha šmykľavá a nejaké tie zarážky by sa hodili i po stranách podložky. Vpredu ide o dve zarážky. Platforma je ošetrená pogumovaním, aby sa konštrukcia nešmýkala priamo na stole. Predovšetkým väčšie notebooky by mohli mať trocha problém. Maximálna uhlopriečka určená pre podložku je 15,6 palca.

Tichý chod

Už samotný údaj 23 dB uvádzaný výrobcom zaujme a vyzerá to tak, že je to reálne, pretože ventilátory naozaj skoro nepočuť. Jemné svišťanie vzduchu nám ani po hodinách strávených pri práci s notebookom neprekážalo. Navyše, ventilátory majú veľmi nízky odber elektrického prúdu iba 0,32 A. Tým pádom veľmi šetria batériu samotného notebooku. Zariadenie je veľmi kompaktné a na základe našich poznatkov vhodné i na cestovanie a častejšiu manipuláciu. Na šírku má podložka 12,5 cm a na výšku len 1,5 cm.

Chladiaca podložka Hama Aluminium s modrým podsvietením

Záverečné hodnotenie

Hama Aluminium je voľba vhodná pre každého. Predovšetkým Hama boduje prevedením a kvalitou materiálov. Takisto je veľmi dobre riešené samotné chladenie. Dva ventilátory disponujú lineárnym vetrákom, ktorý cirkuluje vzduch po celej hliníkovej ploche. Tá je o niečo viac šmykľavá, no nie je to nič katastrofické. Škoda, že je chladiaca podložka vybavená len jedným USB portom. Regulácia otáčok ani náhodou nechýba, pretože výkon chladenia je nastavený optimálne. Chod je extrémne tichý – 23 dB.

Konštrukcia funguje aj ako stojan a možno meniť uhol plochy, čím si môžete prispôsobiť pracovnú pozíciu notebooku. Poteší aj veľmi nízky odber elektrického prúdu a šetrenie batérie. Estetickým prvkom je modré LED podsvietenie, ktoré nijak neruší. Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti iba 698 g je chladiaca podložka vhodná aj na cestovanie a častejšiu manipuláciu.

Pozitíva

Nízka hmotnosť
Kompaktnosť
Dizajn
Chladiaci výkon
Tichý chod
Riešenie vetrákov

Negatíva

Šmykľavejšia plocha
Iba jeden USB port


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 17.09.2020
Najlepšie chladiace podložky pod notebook 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie chladiace podložky pod notebook 2022 – recenzie, test, porovnanie

Chladiaca podložka pod notebook je praktickým a efektívnym príslušenstvom, ktoré preukázateľne predlžuje životnosť elektromechanických súčiastok notebooku či laptopu. Každý notebook počas svojej prevádzky produkuje svojím výkonom isté teplo. Časom sa teplota jadra zvyšuje a zvyšuje sa takisto riziko prehrievania zdroja a komponentov. Práve chladiaca podložka dokáže efektívne chladiť zdroj a... Prečítať článok


Pridať komentár