Güde GH 2800 Super Silent drvič konárov – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Vysoký rezný výkon
Funkcia spätného chodu
Na mäkký aj tvrdý záhradný odpad
Zberný kôš s veľkým objemom
Dobrá stabilita
Jednoduchý na presun

Hodnotenie:
(78.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Drvič konárov Güde GH 2800 Super Silent vyniká vysokým rezným výkonom a veľmi dobrou stabilitou. Má príkon 2 800 W, drví konáre s priemerom do 4,5 cm a je vybavený funkciou spätného chodu. Hmotnosť drviča predstavuje cca 25 g. Jeho súčasťou je objemný, 50 l zberný kôš z pevného materiálu a robustné kolesá, ktoré uľahčujú jeho presun.

Technické parametre: motor = elektrický, výkon motora = 2 800 W/S6 40%, príkon = 2 800 W, priemer drvených vetiev = 4,5 cm, otáčky voľnobeh/drvenie = 2 800/ 40 ot./min., objem zberného koša = 50 l, ochrana krytom = IPX4, rozmery = 60 x 43,3 x 84,8 cm, hmotnosť = 25,5 kg

Tichý drvič záhradného odpadu Güde GH 2800 Super Silent si môžete zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Siláčisko Güde

Podobne ako pri drviči Hecht 6285 XL sme ani v prípade Güde GH 2800 Super Silent nenašli príliš veľa, resp. asi žiadne zásadné negatíva. Tento model disponuje vysokým rezným výkonom. Môžete v ňom drviť mokré aj suché konáre s priemerom do 4,5 cm, čo je v našom teste najviac. Milovníkom technických parametrov prezradíme aj to, že jeho príkon predstavuje 2 800 W, je vybavený indukčným motorom, na voľnobeh dosahuje 2 800 ot./min. a pri samotnom drvení 40 ot./min.

Güde GH 2800 Super Silent recenzia

Podobne ako pri modeloch Hecht 6285 XL a Easy Crush nás potešil veľký plastový zberný kôš s objemom 50 l. Oceňujeme aj funkciu spätného chodu, ktorú využijete pri zaseknutom konári. Na prvý pohľad ide o maličkosť, verte však, že bojovať so zaseknutým konárikom nie je nič príjemné.

Drvenie bez obmedzení

Güde GH 2800 Super Silent má krytie IPX4, čo v praxi znamená, že je odolný proti striekajúcej vode vo všetkých smeroch. Áno, pri náradí, akým je drvič, by sme určite ocenili krytie proti pevným časticiam, keďže pri spracúvaní vyslovene suchého dreva vznikne nejaký ten kúdol prachu.

Drvič konárov Güde GH 2800 Super Silent

Drvič Super Silent váži cca 25 kg, teda len o trochu menej ako model Easy Crush. Podobne ako on vyniká veľmi dobrou stabilitouPrenosy vám uľahčia kolieska, ktoré sú aj v tomto prípade vcelku robustné, v spojení s celkovo pevnou konštrukciou.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebitelia, ktorí si zakúpili drvič konárov Güde GH 2800 Super Silent, sú s ním nadmieru spokojní. Žiadne „sťažnosti“ sme v hodnoteniach nenašli.

Recenzie a skúsenosti s drvičom konárov Güde GH 2800 Super Silent

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Vysoký rezný výkon
Funkcia spätného chodu
Na mäkký aj tvrdý záhradný odpad
Zberný kôš s veľkým objemom
Dobrá stabilita
Jednoduchý na presun

Negatíva

Nič zásadné sme nenašli


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 21.04.2021
Najlepšie drviče konárov a štiepkovače 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie drviče konárov a štiepkovače 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Ak často striháte stromy alebo kríky v záhrade, určite ste už uvažovali, ako rozumne naložiť so vzniknutým odpadom. S drvičom alebo štiepkovačom konárov ho môžete znova využiť napr. ako súčasť kompostu, palivo na kúrenie či ako mulčovací materiál. Poradíme vám, aké parametre si pri výbere týchto strojov všímať a ako si vybrať ten správny model pre vaše účely. Najlepšie drviče... Prečítať článok


Komentáre

11/10/2022 13:10
ivan

ehm....no otacky 2800 za min a pri drveni 40 za minutu? to tak rychlo zabrzdi ze ide 1.5 sekundy jedna otazka? a to krytie....proti spine 12.5mm....to cez centimeter? tak to je super striekajuca voda....citate po sebe aj co pisete?

Pridať komentár