G21 Paradiso Big sušička ovocia – recenzia

Spoľahlivý výkon
Jednoduchá manipulácia
Možnosť nastaviť výšku sít
Časovač a automatické vypnutie
Dobrý pomer ceny a výkonu

Hodnotenie:
(79.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Obľúbená sušička potravín G21 Paradiso Big, ktorá zaujme dobrým pomerom ceny a výkonu. K dispozícii je výkon 550 W a šesť sušiacich plátov. Tie je možné položiť podľa potreby v závislosti od potravín, ktoré sa sušia. Výhodou tohto prístroja je tichý chodpraktický digitálny displej aj automatické vypnutie so zvukovým signálom na konci sušenia. Niekomu môže prekážať, že celý spotrebič vrátane plátov je z plastu. Za mínusy považujeme o niečo dlhšie sušenie, nutnosť obracať suroviny a fakt, že teploty uvádzané v brožúre nesúhlasia s realitou.

Parametre: farba: biela/čierna; príkon: 550 W; počet sušiacich plátov: 6; funkcie: časovač, regulácia teploty, ochrana proti prehriatiu, automatické vypnutie; tvar: hranatý; hmotnosť: 3 kg

Sušička potravín G21 Paradiso Big poteší dobrým pomerom ceny a výkonu. Disponuje šiestimi sušiacimi plátmi a výkonom 550 W. Hoci je papierovo výkon dostatočný, sušenie nie je rovnomerné. Niekomu môže prekážať vyhotovenie z plastu. Oceníte však tichý chod, jednoduché ovládanie, digitálny displej či praktickú zvukovú signalizáciu na konci sušenia.

Zaujala vás sušička potravín G21 Paradiso Big? Nájdete ju na ✅ webe Heureka.sk.

Spoľahlivý výkon

Sušička disponuje výkonom 550 W, nie je to najviac, ale v tejto cenovej kategórii ide o nadpriemer. Spracovanie prístroja je kvalitné, niektorým však môže prekážať, že bol použitý plast. Šesť sušiacich plátov je dostatok pre menšie dávky surovín. Oceňujeme, že jednotlivé sitá je možné výškovo upraviť. Sušenie je viac-menej rovnomerné, závisí to od použitých surovín, no obracaniu alebo premiestňovaniu plátov sa nevyhnete.

G21 Paradiso Big recenzia

Jednoduchá manipulácia

Materiál sušiacich plátov je plastový. Vyzdvihujeme, že usušené ovocie aj zelenina sa dajú ľahko vybrať. Suroviny k plátom nepriľnú, jednoducho sme ich oddelili. Ak sušíte huby alebo menšie suroviny, môže sa stať, že vám budú prepadávať. Ovládanie je pohodlné, teplota sa dá nastaviť od 40 do 70 °C. Nechýba časovač či automatické vypnutie.

Tichá prevádzka

Za praktickú vec považujeme digitálny displej, na ňom vidno zostávajúci čas sušenia. Ovládanie je naozaj nenáročné a zvládnu to aj začiatočníci. Plusom je tichá prevádzka. Sušička nás nerušila, ani keď sme ju nechali v prevádzke počas noci. Je pravda, že sušenie je o niečo dlhšie než pri výkonnejších produktoch, sušeniu cez noc sa tak zrejme nevyhnete.

Sušička potravín G21 Paradiso Big

Skúsenosti a recenzie

Používatelia ocenili, že prístroj dobre suší, no sušenie trvá dlho. Niektorí sa stretli s nerovnomerným sušením, no závisí to od surovín a od toho, či sa prekladajú sitá. Vyzdvihli primerané rozmery i možnosť dokúpenia ďalších a jemnejších sít. Plusom je tichá prevádzkajednoduchá manipulácia a elegantný dizajn. Potešilo ich, že výška medzi jednotlivými sitami sa dá nastaviť. Naopak, sklamalo ich, že teploty, ktoré sú uvádzané v brožúrke, nesúhlasia s realitou. Na huby odporučili použiť sitko, pretože cez mriežku prepadávajú. Viacerým prekážalo, že sušička je vyrobená z plastu a niektorí sa stretli aj s nepríjemným plastovým pachom. Plus si zaslúžila za široký rozsah času sušenia, možnosť zmeny teploty a času počas sušenia a automatické vypnutie so signalizáciou.

Recenzie a skúsenosti so sušičkou ovocia G21 Paradiso Big
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so sušičkou ovocia G21 Paradiso Big
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti so sušičkou ovocia G21 Paradiso Big
Zdroj: Alza.sk

Pozitíva

Spoľahlivý výkon
Jednoduchá manipulácia
Možnosť nastaviť výšku sít
Časovač a automatické vypnutie
Dobrý pomer ceny a výkonu

Negatíva

Teploty nesúhlasia s brožúrou
Plastové vyhotovenie


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 13.10.2022
Najlepšie sušičky ovocia 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie sušičky ovocia 2023 – recenzie, test, porovnanie

Sušenie je starobylou metódou konzervácie rôznych potravín, od byliniek cez huby, ovocie, zeleninu, až po mäso. Boli doby, kedy sušenie prebiehalo, takpovediac, svojpomocnou improvizáciou, čo dnes už nie je potrebné riešiť. Moderné sušičky totiž ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako rýchlo a efektívne nasušiť takmer všetko, čo sa vám na záhradke či v sade urodilo. Ako si vybrať... Prečítať článok

Sušenie ovocia a zeleniny v sušičke. Ako sušiť, doba sušenia

Sušenie ovocia a zeleniny v sušičke. Ako sušiť, doba sušenia

Sušenie je najstarší a najzdravší spôsob konzervovania potravín. Vďaka takému spracovaniu si ovocie i zelenina zachová väčšinu zo svojich vitamínov, minerálov a živín. Najjednoduchšie si potraviny usušíte pomocou sušičky ovocia a zeleniny. Aby si potraviny zachovali svoju chuť, farbu, vôňu i... Prečítať článok


Pridať komentár