Tascam DR-05X diktafón – recenzia, skúsenosti

Špičková štúdiová kvalita zvuku
Podpora externých kariet do 128 GB
Jednoduché a intuitívne ovládanie
Nahrávanie dvoch nezávislých audio stôp
Veľký podsvietený LCD displej
Množstvo prídavných funkcií

Hodnotenie:
(80.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Vreckový diktafón Tascam DR-05X dokáže zaznamenávať zvuk aj v nepriaznivých podmienkach. Má dva pevne uchytené kondenzátorové mikrofóny (A/B) s guľovou smerovou charakteristikou, ktoré zachytávajú zvuky do hlasitosti 125 decibelov. Diktafón nahráva vo formátoch WAV a MP3. Prístroj je napájaný 2 AA bateriámi, výdrž má 17 hodín

Diktafón Tascam DR-05X si môžete pohodlne zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Kvalitný zvukový záznam

Tascam DR-05X je vreckový diktafón, ktorý vďaka kvalitným mikrofónom a vylepšeným funkciám dokáže zaznamenávať zvuk aj v nepriaznivých podmienkach. Má dva pevne uchytené kondenzátorové mikrofóny (A/B) s guľovou smerovou charakteristikou, ktoré zachytávajú zvuky do hlasitosti 125 decibelov. Je ideálnou voľbou pre hudobníkov, reportérov či novinárov, ktorým záleží na kompaktných rozmeroch a zároveň na štúdiovej kvalite zvukového záznamu.

Tascam DR-05X recenzia

Diktafón má intuitívne a užívateľsky prívetivé ovládanie, ktoré dovoľuje rýchle nastavenie požadovaných parametrov i spustenie nahrávania záznamu. Prehľadný a dostatočne veľký displej má modré podsvietenie, preto je dobre viditeľný i na priamom slnku. Diktafónu nechýba konektor pre pripojenie externého mikrofónu (3,5 mm jack) a slúchadlový výstup pre pohodlné a diskrétne počúvanie záznamu. Samozrejmosťou je vstavaný reproduktor.

Záznamy na pamäťovej karte

Model DR-05X od výrobcu Tascam sa napája dvoma AA batériami, ktoré vydržia viac ako 17 hodín zvukového záznamu. Pre väčšie pohodlie a bezstarostnosť je možné dokúpiť si adaptér PS-P520 a zariadenie napájať priamo z elektrickej siete. Na prepojenie diktafónu s počítačom slúži microUSB výstup. Pomocou dodávaného kábla ľahko prenesiete audio súbory, ktoré môžete následne editovať a upravovať podľa potreby.

Diktafón Tascam DR-05X

Diktafón nahráva vo formátoch WAV a MP3, ktoré sa ukladajú na pamäťovú microSD (microSDHC, microSDXC) kartu, tá môže mať veľkosť až 128 GB. Ako správne tušíte, prístroj nemá integrovanú pamäť, no keďže podporuje kartu s obrovskou kapacitou, nie je to problém, pretože miesta na nahrávanie budete mať vždy dostatok. Rekordér disponuje niekoľkými užitočnými funkciami, napríklad dokáže automaticky orezať nízke frekvencie či zrýchliť prehrávanie. Má ekvalizér i chromatickú ladičku.

odstránenie nepriaznivých šumov a hlukov z pozadia sa starajú automatické mody. Zvuk tak bude za každých okolností kvalitný a čistý, preto tento rekordér využijete aj pri živom prenose alebo podcastoch. Vhodný je tiež na nahrávanie stretnutí, hudby, poznámok či zvukovej stopy pre video. Uplatnenie diktafónu je široké a vďaka dvom špičkovým mikrofónom sa nenechá zahanbiť v žiadnej situácii.

Zaznamená aj hudbu

Prenosný diktafón s jednoduchým ovládaním ponúka možnosť nahrania dvoch od seba nezávislých audio stôp. Funkcia overdub poteší najmä muzikantov, ktorí si v jednej stope nahrajú napríklad sprievod a v druhej gitarové sólo. Nový súbor pritom ponechá pôvodnú audio stopu nezmenenú. Po pripojení k počítaču dokáže prístroj pracovať ako audio rozhranie a USB mikrofón so záznamom v štúdiovej kvalite bez nutnosti inštalácie dodatočných ovládačov.

Poloprofesionálny diktafón Tascam DR-05X

Diktafón Tascam DR-05X má prednastavený ekvalizér pre hovorené slovo a ponúka tiež funkciu automatického spustenia nahrávania pri detekcii nastavenej úrovne vstupného signálu. Funkcia pre-recording posunie štart nahrávania o 2 sekundy, overwrite mode opraví či nahradí požadované miesto v zázname s možnosťou spätného vrátenia. Diktafón je pevný a váži okolo 116 gramov, spolu s batériami je to niečo cez 160 gramov. Na tele nájdete o montážny otvor pre statív so 1/4 palcovým závitom.

Skúsenosti a recenzie

Kvalitné a citlivé mikrofóny, kvalita spracovania, kompaktné rozmery a funkcie si na tomto modeli užívatelia pochvaľujú najviac. Mínusom je chýbajúci klip na opasok a chýbajúci manuál v našom jazyku.

Recenzie a skúsenosti s diktafónom Tascam DR-05X

Pozitíva

Špičková štúdiová kvalita zvuku
Podpora externých kariet do 128 GB
Jednoduché a intuitívne ovládanie
Nahrávanie dvoch nezávislých audio stôp
Veľký podsvietený LCD displej
Množstvo prídavných funkcií

Negatíva

Otvor na upevnenie statívu je plastový


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 26.01.2021
Najlepšie diktafóny 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie diktafóny 2022 – recenzie, test, porovnanie

Diktafón je užitočné zariadenie, vďaka ktorému nahráte zvukový záznam. Ten je spravidla kvalitnejší, než keby ste nahrávali cez aplikáciu v mobile. Šikovné zariadenie s kompaktnými rozmemi pôsobí profesionálne a disponuje funkciami, ktoré sa snažia ešte viac zlepšovať kvalitu nahrávky. Aktívne potláčajú šum v pozadí či filtrujú nežiaduce zvuky. Na trhu sú modely určené bežnej populácii aj... Prečítať článok


Pridať komentár