Fieldmann FDIS 20160-E invertorová zváračka – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer ceny a výkonu
Veľmi dobre chytá oblúk
Nízka váha a ľahký prenos
Praktický a prehľadný displej
Jednoduché ovládanie

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Zváračku Fieldmann FDIS 20160-E ocenia amatérski používatelia. Hodí sa na občasné používanie a na ľahšie konštrukcie. Jej maximálny zvárací prúd je 160 A, no môžete si zvoliť aj nižší. Ovládanie je naozaj jednoduché a výhodou je prehľadný digitálny displej. Zváračka má kompaktné rozmery, ľahko sa prenáša vďaka integrovanej rúčke. Priemer elektródy môže mať od 1,6 do 4,0 mm. Nechýbajú šikovné funkcie, ktoré uľahčujú prácu, či bezpečnostné prvky. Najväčším lákadlom na kúpu je nízka obstarávacia cena.

Parametre: typ zváračky: invertorová; maximálny vstupný výkon: 7,2 KVA; maximálny zvárací prúd: 160 A; rozsah: 20 až 160 A; priemer elektródy: 1,6 až 4,0 mm; vstupný prúd: 33 A; trieda ochrany: IP21; hmotnosť: 4,2 kg

Invertor Fieldmann FDIS 20160-E dokáže zvárať oceľ, pozinkované kovy aj zliatinu. Priemer elektródy je max. 4,0 mm a oceníte ju hlavne v domácej dielni. Zapaľovanie oblúka je jednoduché. Plusom je integrovaná rukoväť na prenášanie či prehľadný displej, vďaka ktorému je nastavenie požadovaného prúdu nenáročné. Sklamal nás krátky kábel, ale ten sa dá vymeniť.

Invertorovú zváračku na amatérske použitie Fieldmann FDIS 20160-E nájdete na ✅ webe Heureka.sk.

Prehľadný displej

Táto zváračka nájde svoje uplatnenie pri jednoduchom delení a homogénnom spájaní ocele, nerezovej ocele, pozinkovaného kovu a zliatiny. Maximálny zvárací prúd je 160 A, ale zvoliť sme si mohli hodnoty od 20 A vyššie. Prúd sa nastavuje na prehľadnom displeji. Ovládanie je naozaj jednoduché a displej je skvelou pomôckou pre starších používateľov, ktorí slabšie vidia.

Fieldmann FDIS 20160-E recenzia

Dostatok funkcií

Oceňujeme kompaktné rozmery a pomerne nízku hmotnosť 4,2 kg. Zváračka je vybavená niekoľkými praktickými funkciami. Nechýba tu Hot Start na ľahké zapálenie oblúka, ďalej Anti Stick, ktorá bráni elektróde prichytiť sa, a Arc Force pre stabilizáciu horiaceho elektrického oblúka. Potešilo nás, že zváračka je vybavená výkonným usmerňovačom IGBT. Ten poskytuje rýchlu zmenu zváracieho procesu. Výsledkom je potom kvalitný zvar s nízkou chybovosťou.

Krátke káble v balení

Zváračka sa hodí do každej domácej dielne. Výhodná cena z nej robí vhodného kandidáta na kúpu. Nechýba ochrana proti preťaženiu, pričom o prípadnom preťažení informuje integrované svetlo. Poradí si so zváracími diódami do 4 mm. Plus dávame za integrovaný ventilátor, ktorý je primerane hlučný a pri práci príliš neruší. Súčasťou balenia je aj zvárací štít a káble. Tie sú však kratšie, než by sme očakávali, ale dajú sa vymeniť za iné. Výhodou je aj praktická rúčka na ľahký prenos na potrebné miesto.

Fieldmann FDIS 20160-E ovládanie

Skúsenosti a recenzie

Používatelia vyzdvihli pomer ceny a výkonu. Podľa viacerých krásne chytá oblúk, ktorý perfektne drží. Niektorých prekvapilo, že mínus je na elektródu a plus je kostra. Dá sa prehodiť podľa typov elektród. Nevýhodou sú krátke káble s izoláciou z PVC a málo rutilových elektród v balení. Ocenili nízku hmotnosť a vhodnosť na amatérske práce.

Recenzie a skúsenosti so zváračkou Fieldmann FDIS 20160-E

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a výkonu
Veľmi dobre chytá oblúk
Nízka váha a ľahký prenos
Praktický a prehľadný displej
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Dodávaná s krátkymi káblami
Na amatérske použitie


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 22.11.2022
Najlepšie invertorové zváračky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie invertorové zváračky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Nejeden šikovný domáci majster sa začne časom obzerať po vhodnej zváračke, ktorá by mu pomohla rozšíriť paletu jeho zručností. Na občasné domáce zváranie postačí aj jednoduchý zvárací agregát s transformátorom, ktorého výhodou je najmä nízka cena. Vďaka postupnému zlacňovaniu si však miesto v mnohých garážach a domácich dielňach našli tzv.  zváracie invertory , ktoré majú oproti... Prečítať článok


Pridať komentár