Elíz GCT 2000 B elektrický konvektor – recenzia, skúsenosti

Skvelá výbava vrátane týždenného časovača či senzoru otvoreného okna
Elegantný dizajn

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Extra tenký elektrický konvektor, ktorý vám nebude prekážať na stene, ani voľne položený na podlahe. Elegantný dizajn so skleneným predným panelom ho predurčuje do akejkoľvek miestnosti, môžete si zvoliť z čierneho i bieleho prevedenia.

Konvektor vyhrieva max. výkonom 2 000 W a je vybavený elektronickým termostatom s dotykovým ovládaním a tiež časovačom s denným a týždenným programom vykurovania, ktorý môžete nastaviť na minútu presne. Všetky funkcie môžete ovládať pribaleným diaľkovým ovládačom.

Bezpečnosť má na starosti ochrana proti prehriatiu a proti prevrhnutiu ohrievača i detská poistka, ktorá zablokuje ovládací panel proti nechcenému dotyku.

Nevýhodou je vyššia cena, ktorá sa pohybuje tesne pod hladinou 100 eur.

Parametre: výkon: 1 000/2 000 W; napájanie: 230 V; termostat: elektronický; ventilátor: nie; umiestnenie: na podlahu, na stenu; ďalšie funkcie: displej, dotykové ovládanie, diaľkové ovládanie, týždenný časovač, senzor otvoreného okna, ochrana proti prehriatiu, ekonomický režim; rozmery (š × v × h): 90 × 52,5 × 9 cm; hmotnosť: 9,3 kg

Elektrický konvektor Elíz GCT 2000 B si môžete zakúpiť so zľavou v ✅ e-shope alza.sk.

Elegantný dizajn a tenké prevedenie

Na tomto konvektore nás okrem minimalistického dizajnu s elegantným skleneným predným panelom zaujalo, že je nezvyčajne tenký. Pri hrúbke iba 9 cm vám tak nebude prekážať na žiadnej stene, hoci ho vďaka priloženým nožičkám môžete používať aj položený na podlahe.

Vyrába sa v bielom i čiernom farebnom prevedení a obe sa vďaka modernému dizajnu hodia snáď do každého interiéru.

Elíz GCT 2000 B recenzia

Krytie úrovne IP21 však konvektor nechráni pred vlhkosťou, preto by ste ho nemali používať na miestach so zvýšenou vlhkosťou (kúpeľňa, šatňa, bazén atď.).

Pre stredne veľké miestnosti

Ohrievač má výkon nastaviteľný v 2 úrovniach – 1 000 a 2 000 W. To podľa výrobcu postačí na vykúrenie miestnosti do 22 m2. Vo veľkej miestnosti sme ho netestovali, no pravdepodobne by si poradil aj s väčšími. Záleží to však od úrovne tepelnej izolácie daného objektu.

Vďaka elektronickému termostatu si môžete nastaviť aj teplotu, a to v rozsahu 5 – 50 °C, ktorý sa nám zdá zbytočne veľký. Konvektor disponuje aj režimom ochrany proti mrazu, kedy kúri na najnižší výkon, aby predmety v miestnosti nezamrzli, no zároveň sa neplytvalo elektrinou.

Elektrický konvektor Elíz GCT 2000 B popis

Okrem toho sme natrafili aj na eko režim a ďalší režim šetriaci energiu, nazvaný jednoducho úsporný režim. Zaujímavosťou, ktorú sme pri mnohých konvektoroch nenašli, je senzor otvoreného okna. Ten vypne konvektor v prípade, že príde k rýchlemu poklesu teploty v miestnosti aspoň o 5 °C. Výrobca sa pýši tým, že pri využití týchto funkcií ušetríte na vykurovaní až 20 % nákladov oproti iným el. konvektorom. Tento fakt sme však nedokázali objektívne zmerať.

Pochvalu od nás výrobca dostáva aj za denný a týždenný časovač, ktorým môžete nastaviť spúšťanie kúrenia v jednotlivých dňoch spolu s požadovanou teplotou, a to na minútu presne.

Pohodlné ovládanie

Celé ovládanie zariadenia zabezpečuje ovládací panel s dotykovými tlačidlami a LED displejom, ktorý vás informuje o aktuálnej teplote a prevádzkových stavoch. Okrem neho nás potešil aj pribalený diaľkový ovládač, takže pre nastavenie konvektora sme nemuseli vstať z pohovky alebo kresla.

Diaľkový ovládač elektrického konvektora Elíz GCT 2000 B

Výrobcovi dávame palec nahor aj za bezpečnosť, konvektor totiž vybavil senzorom proti prehriatiu, prevrhnutiu i detskou poistkou, ktorá zabráni nechcenému stlačeniu tlačidiel.

Na diaľku ho nezapnete

Napriek pribalenému diaľkovému ovládaču má konvektor Elíz GCT 2000 jednu nevýhodu. Elektronické ovládanie má za následok, že pri výpadku el. prúdu a jeho opätovnom spustení sa zariadenie zapne iba do pohotovostného režimu bez spustenia vykurovania.

V tomto prípade teda nemôžete využiť ovládanie vykurovania na chate pomocou internetu, ani vykurovanie s využitím nízkej tarify el. energie (tzv. nočný prúd), pri ktorom sú el. obvody s príslušnými zásuvkami spínané automaticky.

Ovládanie elektrického konvektora Elíz GCT 2000 B

Bohaté funkcie, rozumná cena?

Konvektor Elíz GCT 2000 toho ponúka za cenu pod 100 eur naozaj dosť. Oproti mechanicky ovládaným konvektorom je síce stále drahý, no v tomto prípade sme nemali pocit, že si priplácame iba za dizajn.

Pozitíva

Skvelá výbava vrátane týždenného časovača či senzoru otvoreného okna
Elegantný dizajn

Negatíva

Absencia ventilátora na rozháňanie vzduchu
Nedá sa zapnúť na diaľku zopnutím 230 V zásuvky


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie elektrické konvektory 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie elektrické konvektory 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Elektrické konvektory patria medzi najobľúbenejšie ohrievače, najmä pre svoju nízku cenu a kompaktný tvar – majú však aj svoje nevýhody. V článku vám prezradíme, kam sa konvektory hodia a do ktorých priestorov radšej zvoliť iný typ ohrievača, predstavíme najobľúbenejšie modely a poradíme, ako si el. konvektor vybrať. Najlepšie elektrické konvektory Elektrické... Prečítať článok


Pridať komentár