DeLonghi HCM 2020 elektrický konvektor – recenzia, skúsenosti

Nízka cena
Jednoduchá manipulácia vďaka nízkej hmotnosti

Hodnotenie:
(79.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Jednoduchý el. konvektor s umiestnením na podlahu alebo uchytením na stenu. Je vybavený ohrievacím telesom s výkonom 2 000 W, no ventilátor, ktorý by rozháňal vzduch a pomáhal udržiavať rovnomernejšiu teplotu nenájdete. Výkon nemôžete regulovať, zariadenie má však integrovaný mechanický termostat, ktorý môže v miestnosti udržať plus-mínus konštantnú teplotu.

O bezpečnosť sa stará tepelná poistka, ktorá zariadenie v prípade prehriatia vypne. Ďalšími funkciami tento model nedisponuje, čo je však vzhľadom na nízku cenu vyše 20 eur v poriadku.

Parametre: výkon: 2 000 W; napájanie: 230 V; termostat: mechanický; ventilátor: nie; umiestnenie: na podlahu, na stenu; ďalšie funkcie: ochrana proti prehriatiu; rozmery (š × v × h): 54 × 40 × 10 cm; hmotnosť: 2,8 kg

Je pre vás elektrický konvektor DeLonghi HCM 2020 to pravé? Dostupný je na ✅  webe Heureka.sk.

Tradičný dizajn

DeLonghi HCM 2020 je elektrický konvektor s tradičným dizajnom (podobný nájdete aj pri mnohých iných modeloch v tejto cenovej kategórii).

Môžete ho pripevniť na stenu pomocou dodaného montážneho príslušenstva či položiť na podlahu. Na tento účel nájdete v balení plastové nožičky, kolieskami tento model vybavený nie je.

DeLonghi HCM 2020 recenzia

K nožičkám máme drobnú výhradu – v našom prípade boli skrutky v balení príliš krátke a nožičky z konvektora vypadávali. Materiálové prevedenie konvektora je slabšie, plechy sú tenké. Vzhľadom na cenu tesne prevyšujúcu 20 eur sme však vyššie očakávania ani nemali.

Na druhej strane, prednosťou tohto modelu je nízka hmotnosť, ktorá nedosahuje ani 3 kg. Konvektor tak jednoducho prenesiete do druhej miestnosti či na vyššie poschodie. 

Teplotu nastavíte termostatom

Prekapilo nás ovládanie – jediným ovládacím prvkom na konvektore je v tomto prípade otočné ovládacie koliesko mechanického termostatu.

DeLonghi HCM 2020 ovládanie

Pomocou neho zapnete prístroj a nastavíte ho na požadovanú teplotu. Nastavenie je však iba orientačné, keďže konvektor nemá stupnicu v °C. Ovládanie je teda mimoriadne jednoduché a nemáme k nemu v podstate čo dodať – zvládne ho skutočne každý.

Výkon ohrievacieho telesa je štandardných 2 000 W, tlačidlá na reguláciu výkonu by ste hľadali márne. Výkon je dostačujúci na vyhriatie malej až strednej miestnosti (tak 20 – 30 m2). Ventilátor na rozfuk vzduchu aj v tomto modeli chýba. Škoda, teplota v miestnosti by bola o niečo rovnomernejšia.

Skúsenosti a recenzie

Výbava konvektora DeLonghi HCM 2020 je z tých chudobnejších. Na druhej strane, jednoduché ovládanie môže byť výhodou najmä pre starších ľudí. Mechanický spôsob ovládania vám tiež umožní spúšťanie konvektora na diaľku, napr. cez internet pri využití systému domácej automatizácie. To pri elektronicky ovládaných konvektoroch nie je možné, pretože po privedení el. energie musíte vykurovanie spustiť tlačidlami.

Skúsenosti s elektrickým konvektorom DeLonghi HCM 2020

Pozitíva

Nízka cena
Jednoduchá manipulácia vďaka nízkej hmotnosti

Negatíva

Neumožňuje prepínanie výkonu
Krátke skrutky v balení


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie elektrické konvektory 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie elektrické konvektory 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Elektrické konvektory patria medzi najobľúbenejšie ohrievače, najmä pre svoju nízku cenu a kompaktný tvar – majú však aj svoje nevýhody. V článku vám prezradíme, kam sa konvektory hodia a do ktorých priestorov radšej zvoliť iný typ ohrievača, predstavíme najobľúbenejšie modely a poradíme, ako si el. konvektor vybrať. Najlepšie elektrické konvektory Elektrické... Prečítať článok


Komentáre

11/10/2019 08:02
Dušan

ľahký, prenosný a celkom dobre dokáže vyhriať malú miestnosť. kúpili sme si ho na chatu, preto sme veľa neočakávali, čo má však splní.

Pridať komentár