Concept RO3309 olejový radiátor – recenzia, skúsenosti

Veľmi dobré akumulačné vlastnosti
Bezúdržbová prevádzka
Elegantný a minimalistický dizajn
Jednoduché ovládanie cez termostat
Bezpečnostné prvky prevádzky

Hodnotenie:
(80.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Jednoduchý olejový radiátor Concept RO3309 s výkonom 2 000 W poteší veľmi dobrými akumulačnými vlastnosťami. Výkon je možné nastaviť v troch stupňoch a nastavenie správnej teploty je nenáročné pomocou termostatu. Vďaka kompaktným rozmerom, tichému chodu a elegantnému dizajnu sa hodí do akejkoľvek miestnosti. Potešia bezpečnostné funkcie, sklame však o niečo slabší výkon.

Parametre: výkon: 2 000 W; počet rebier: 9; stupne výkonu: 3; funkcie: termostat, ochrana proti zamrznutiu, ochrana proti prehriatiu, priehradka na kábel, kolieska; rozmery (v x š x h): 64 x 40,8 x 28 cm; hmotnosť: 9,5 kg

Elektrický radiátor Concept RO3309 ponúka bezúdržbovú prevádzku. Sklame trocha nižším výkonom, pretože maximum je 2 000 W. Do menších miestností to však bude postačujúce. Oceníte tichý chod, jednoduché ovládanie, bezpečnostné prvky aj nenáročné prenášanie na potrebné miesto. Jeho plusom sú veľmi dobré akumulačné vlastnosti.

Kompaktný olejový radiátor Concept RO3309 si za najlepšiu cenu môžete zakúpiť na ✅ webe Heureka.sk.

Nižší výkon

Radiátor ponúka maximálny výkon 2 000 W, čo sa radí medzi tie nižšie. Hodí sa preto ako doplnkový produkt, prípadne tam, kde nie je k dispozícii normálne kúrenie. Má deväť článkov a vďaka svojej kompaktnej veľkosti ho bez problémov umiestnite aj do užších priestorov, napríklad do kúpeľne. Výkon je možné regulovať v troch stupňoch: nízky, stredný alebo vysoký. Ovládanie pomocou otočného regulátora je jednoduché.

Concept RO3309 recenzia

Maximálne tichý chod

Prístroj má maximálne tichý chod a elegantný minimalistický dizajn, hodí sa preto aj do spálne. Počas spánku nás vôbec nerušil. Oceňujeme bezúdržbovú prevádzku, rýchle a rovnomerné zahrievanie aj fakt, že pre veľmi dobrú akumuláciu sála teplo ešte niekoľko minút po vypnutí. Výrobca nezabudol na bezpečnú prevádzku. Nechýba poistka proti prehriatiu ani proti zamrznutiu. Samozrejmosťou je automatické vypnutie pri náhodnom prevrhnutí.

Jednoduchá manipulácia

S radiátorom sa nám manipulovalo jednoducho. Nastavenie požadovanej teploty je rýchle a intuitívne. Na prepínači, ktorý sa nachádza na boku prístroja, si stačí zvoliť požadovaný výkon. Výhodou sú aj štyri zabudované pojazdné kolieskanízka hmotnosť a držadlo na nenáročné prenášanie na potrebné miesto. Za praktický považujeme tiež držiak na navinutie prívodového kábla.

Olejový radiátor Concept RO3309

Skúsenosti a recenzie

Používatelia vyzdvihli jednoduchú manipuláciu aj zabudované kolieska pre ľahké presúvanie z miesta na miesto. Ocenili rýchle zahrievanie a sálanie nastavenej teploty. Páči sa im, že radiátor aj po vypnutí ešte chvíľu hreje a plus získal tiež za vzhľad. Rovnako sa im páčil tichý chod a malé rozmery, vďaka čomu sa dá umiestniť prakticky kamkoľvek. Ako pozitíva vnímajú nízku hmotnosť, možnosť šetrenia energie vďaka termostatu aj to, že ide o českého výrobcu. S vyslovene negatívnymi reakciami sme sa nestretli. Jednému používateľovi prekážalo, že v návode nie je označený spôsob regulácie teploty. Ako uviedol, smer otáčania regulátorom je síce vyznačený pod ovládačom teploty, ale pri sedení pri radiátore je nepostrehnuteľný.

Recenzie a skúsenosti s olejovým radiátorom Concept RO3309
Zdroj: Heureka.cz

Pozitíva

Veľmi dobré akumulačné vlastnosti
Bezúdržbová prevádzka
Elegantný a minimalistický dizajn
Jednoduché ovládanie cez termostat
Bezpečnostné prvky prevádzky

Negatíva

Nižší výkon len 2000 W


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 29.10.2022
Najlepšie olejové radiátory 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie olejové radiátory 2024 – recenzie, test, porovnanie

Ak ste sa rozhodli, že vaším výhrevným telesom bude olejový radiátor, pomôžeme vám s výberom. Ponúkneme vám výber toho najlepšieho, čo je momentálne dostupné na našom trhu. Zostavili sme pre vás porovnávací test olejových radiátorov, ktorý reflektuje výsledky testov, recenzií, vašich hodnotení a skúseností. Jedným z faktorov je aj cena výhrevného telesa, ktorá nám pomáha lepšie... Prečítať článok

Najlepšie ohrievače? Halogénové, olejové, plynové alebo infražiariče

Najlepšie ohrievače? Halogénové, olejové, plynové alebo infražiariče

Keď zima zaklope na dvere a pocítite ju v plnej sile u vás doma, v garáži či na chate, neostane vám na výber ohrievača príliš veľa času. Už teraz vám preto prinášame prehľad jednotlivých druhov elektrických i plynových ohrievačov spolu s ich pozitívami i negatívami. Poradíme vám, ako... Prečítať článok


Pridať komentár