Bosch SPV4HKX33E úzka umývačka riadu – recenzia, skúsenosti

Nízka spotreba vody na jeden cyklus
Možnosť ovládania cez aplikáciu Home Connect
Funkcia polhodinového stíšenia na minimum
Senzory naplnenia a miery znečistenia
Flexibilný systém košov Vario
Červený lúč premietajúci sa na podlahu
Funkcia AquaStop zabraňujúca vytopeniu

Hodnotenie:
(79.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Vstavaná umývačka pojme naraz 9 súprav riadu a na jeden cyklus spotrebuje 8,5 litra vody. Na výber je 6 umývacích programov vrátane ekonomického, intenzívneho či tichého, ktorý sa hodí vtedy, keď sa potrebujete sústrediť na dôležitú prácu či spúšťať umývačku počas noci. Vyzdvihujeme pohodlné ovládanie cez mobilnú aplikáciu Home Connect, samozrejme, komu takéto ovládanie nevyhovuje, môže využívať panel s tlačidlami priamo na umývačke. Vo vnútri sa nachádzajú flexibilné koše pre uloženie riadu, príborov i pohárov. Horný kôš je výškovo nastaviteľný a jeho posunutím sa vytvorí miesto pre rozmernejší riad. Nechýbajú senzory naplnenia a miery znečistenia, ktoré prispôsobia množstvo vody, teplotu i dĺžku umývania. Umývačka čistí riad spoľahlivo a tablety sú po cykle rozpustené bez zvyškov. Pre bezpečnosť výrobca nezabudol na funkciu AquaStop, ktorá zabraňuje vytopeniu kuchyne. Pre prehľad či cyklus ešte prebieha, alebo už skončil, je tu zas červený lúč, ktorý sa premieta na podlahu. Umývačka zaujme modernými funkciami aj dobrým výkonom, zamrzí len vyššia obstarávacia cena.

Zaujala vás úzka umývačka riadu Bosch SPV4HKX33E? Nájdete ju na ✅  webe Heureka.sk.

Vstavaná umývačka riadu Bosch SPV4HKX33E s kapacitou 9 súprav riadu patrí do energetickej triedy E. Spotreba vody na jeden umývací cyklus je 8,5 litra, čo je o jeden liter menej než pri konkurenčnom modeli Beko DIS26021. K dispozícii je 6 umývacích programov vrátane ekonomického (50 °C), automatického (45 – 65 °C), intenzívneho (70 °C), hodinového (65 °C) či tichého (50 °C). Nechýba ani obľúbený program, ktorý si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií. Od výrobcu je tento program nastavený na predumytie. K obľúbenému programu je možné pridať ďalšie funkcie a potom ho jednoducho spustiť cez mobilnú aplikáciu Home Connect alebo priamo na ovládacom paneli jediným dotykom.

Bosch SPV4HKX33E recenzia

Inteligentná umývačka riadu

K aplikácii Home Connect sa spotrebič pripája pomocou Wi-Fi a táto moderná funkcia rozširuje možnosti používania umývačky. Všetko potrebné sme vedeli ovládať i sledovať cez mobil alebo tablet. Cez túto aplikáciu sme si pohodlne zapli funkciu Silence on demand, ktorá stíšila umývanie riadu na minimum. Vďaka aktívnej pauze sa hluk na polhodinu znížil. Pri bežnej prevádzke dosahuje spotrebič hladinu hluku 48 dB, počas tichého programu je to okolo 45 dB. Okrem vzdialeného zapnutia cez mobil výrobca pridal i ďalšie užitočné funkcie, napr. extra sušenie alebo tzv. Intensive Zone, ktorá zaisťuje vyšší tlak striekania vody a zvýšenú teplotu v dolnom koši. Táto funkcia sa skvele hodí na umývanie silne znečisteného riadu.

Poteší samočistenie aj senzory naplnenia a miery znečistenia

Umývačka so šírkou 45 cm a hĺbkou 55 cm je vysoká 81,5 cm. Vyzdvihujeme technológiu ActiveWater, ktorá maximalizuje účinnosť umývania a popritom zabezpečuje ekologické oplachovanie. Riad sme zakaždým vytiahli dokonale čistý a bez šmúh. Nechýbajú ani senzory naplnenia a miery znečistenia, ktoré prispôsobujú množstvo vody podľa vloženej dávky, resp. podľa toho, ako veľmi je riad zašpinený. Tabletka je po ukončení cyklu rozpustená a nezanecháva v spotrebiči zvyšky. Potešilo nás, že mobilná aplikácia sleduje spotrebu tabliet a potom zasiela automatické oznámenia. Spotrebič jemne zaobchádzal i s pohármi a ku sklu bol obzvlášť šetrný.

Úzka umývačka riadu Bosch SPV4HKX33E

Vo vnútri sa nachádza systém košov Vario, pričom horný kôš je výškovo nastaviteľný a ponúka extra miesto pre väčšie riady. Vnútorný priestor je z nehrdzavejúcej ocele a výrobca naň poskytuje 10-ročnú záruku. Oceňujeme samočistiaci filtračný systém s trojvrstvovým zvlneným filtrom i program starostlivosti o umývačku Machine Care. Spotrebič sa nám ovládal jednoducho pomocou tlačidiel umiestnených vo vrchnej časti. Tu je aj TFT displej, ktorý ukazuje čas zostávajúci do ukončenia zvoleného programu. Informáciu o prebiehajúcom cykle sme dostali aj cez červený lúč, ktorý sa premietal na podlahu. Umývačku poháňa výkonný motor EcoSilence Drive a premyslený systém AquaStop chráni pred škodami spôsobenými vodou. Prívodová hadica má dvojitú stenu, bezpečnostný ventil a záchytky s plavákovým spínačom. Nemusíte mať preto obavy z vytopenia kuchyne.

Aplikácia Easy Start

Ako plus hodnotíme sprievodcu jednoduchým spustením, ten príde vhod všetkým, ktorí s umývačkami riadu doposiaľ nemali žiadne skúsenosti. Funkcia Easy Start cez mobilnú aplikáciu odporučí vhodný umývací program. V aplikácii stačí zadať stupeň znečistenia riadu a príborov, ich druh a množstvo a umelá inteligencia prevezme na seba rozhodovanie. Táto funkcia fungovala spoľahlivo a riad bol zakaždým dokonale umytý. Spotrebitelia vlastniaci tento model vyzdvihli tichú prevádzku, kvalitné umývanie aj spoľahlivosť. Jediným mínusom je vyššia obstarávacia cena, ktorá je však vzhľadom na ponúkané funkcie a možnosti umývačky primeraná.

Recenzie a skúsenosti s úzkou umývačkou riadu Bosch SPV4HKX33E

Pozitíva

Nízka spotreba vody na jeden cyklus
Možnosť ovládania cez aplikáciu Home Connect
Funkcia polhodinového stíšenia na minimum
Senzory naplnenia a miery znečistenia
Flexibilný systém košov Vario
Červený lúč premietajúci sa na podlahu
Funkcia AquaStop zabraňujúca vytopeniu

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 06.06.2021
Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Umývačky riadu sa stávajú akousi povinnou výbavou každej modernej domácnosti. Dokážu ušetriť čas, námahu a najmä spotrebu vody. Čo však v prípade, ak zápasíte s nedostatkom miesta, alebo štandardnú umývačku neviete naplniť špinavým riadom? Aj na tieto situácie mysleli výrobcovia, a preto na trh prišli s úzkymi umývačkami riadu. Modely užšie než je štandard sa vyrábajú ako voľne... Prečítať článok


Pridať komentár