Blumfeldt Gold Bar 2000 infražiarič – recenzia, skúsenosti

Krytie IP65 pre odolnosť voči vlhkosti
Diaľkový ovládač 

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kompaktný infražiarič, určený pre montáž na stenu v horizontálnej polohe. Montážnu konzolu s otočným kĺbom nájdete v balení, uchytenie v jedinom bode však nie je najpevnejšie, čo je škoda, pretože telo ohrievača tvorí pevná hliníková zliatina. 

Je vybavený pozlátenou ohrievacou trubicou, ktorá produkuje oproti iným žiaričom minimum svetla. Výkon môžete nastaviť na úroveň 750, 1 500 a 2 000 W, na nastavovanie slúži diaľkový ovládač. Žiarič má stupeň krytia až IP65, takže je odolný aj voči tryskajúcej vode. Môžete ho teda namontovať aj do exteriéru či kúpeľne.

Škoda len vyššej ceny, za ktorú by sme čakali aj ďalšie pokročilé funkcie.

Parametre: výkon: 750/1 500/2 000 W; napájanie: 230 V; ventilátor: nie; umiestnenie: na stenu, vhodný do exteriéru a vlhkých priestorov; ďalšie funkcie: ochrana proti prehriatiu a prevrhnutiu; rozmery (š × v × h): 63 × 19 × 19 cm; hmotnosť: 3 kg

V ✅  e-shope electronic-star.sk získate infražiarič Blumfeldt Gold Bar 2000 s dopravou zdarma.

Pevné vyhotovenie, slabšie uchytenie

Telo ohrievača na nás pôsobilo pevným dojmom, je tvorené hliníkovou zliatinou.

Ohrievač výrobca odporúča namontovať na stenu v horizontálnej polohe – na tento účel k nemu pribalil plechovú montážnu konzolu. Oceňujeme, že je vybavená kĺbom a ohrievač tak môžete nakláňať hore či dolu, samotné uchytenie v jedinom bode sa nám však nezdalo byť dostatočne pevné.

Blumfeldt Gold Bar 2000 recenzia

Aj na terasu a do kúpeľne

Infražiarič Blumfeldt Gold Bar 2000 je vyhotovený v stupni krytia IP65. Preložené do jednoduchej reči to znamená, že by mal byť odolný voči tryskajúcej vode. Môžete ho teda namontovať aj do exteriéru či vlhkých priestorov, akými sú napr. kúpeľňa, šatňa či okolie bazéna.

Nevstávajte z kresla, využite diaľkové ovládanie

Ohrievač je vybavený infračervenou trubicou s max. výkonom 2 000 W. Tá je pozlátená, čo by podľa výrobcu malo znamenať, že nebude vyžarovať zbytočne veľa svetla. V praxi sa nám rozdiel oproti iným infražiaričom nezdal byť až taký výrazný.

Infražiarič Blumfeldt Gold Bar 2000

Výkon 2 000 W je dostatočný aj na vyhriatie stredne veľkej miestnosti, v prípade potreby ho môžete znížiť na 750 či 1 500 W. Osvedčil sa nám aj na terase, po zapnutí vyvolá okamžitý pocit tepla.

Na samotnom ohrievači sme našli iba 1 mechanický vypínač, ktorý slúži na zapínanie a vypínanie zaradenia. Na celkové ovládanie (vrátane nastavenia výkonu) slúži priložený diaľkový ovládač s kompaktnými rozmermi.

Skúsenosti a recenzie

Výhodu infražiariča Blumfeldt Gold Bar 2000 vidíme najmä v jeho zvýšenej odolnosti voči vlhkosti. Za cenu okolo 100 eur by sme asi čakali viac funkcií a možno aj výkon na úrovni 2 500 W. Podobný názor majú aj iní používatelia, oceňujú však diaľkové ovládanie zariadenia i možnosť vypnúť ho napevno.

Recenzie a skúsenosti s infražiaričom Blumfeldt Gold Bar 2000

Pozitíva

Krytie IP65 pre odolnosť voči vlhkosti
Diaľkový ovládač 

Negatíva

Slabá konzola pre uchytenie do steny
Vyššia cena


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie infražiariče 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie infražiariče 2023 – recenzie, test, porovnanie

Ak si potrebujete občas prikúriť počas chladnejších dní, najlepším riešením pre vás sú infražiariče. Dokážu totiž teplo nasmerovať priamo na vás, resp. do priestoru, kde sedíte a nemusíte tak vykurovať celý priestor. V článku vám povieme o ich výhodách i nevýhodách, predstavíme najobľúbenejšie modely a poradíme, ako si vybrať ten správny infražiarič do vašej kúpeľne, izby, na terasu... Prečítať článok


Komentáre

15/10/2019 08:35
Jano

Vyzerá dobre, tento rok by sme ho už asi veľmi nevyužili, ale budúcu jar si ho kúpime na terasu. Páči sa mi, lebo pôsobí nenápadne.

Pridať komentár