Najlepšie GPS hodinky na behanie, bicyklovanie a plávanie

Každý aktívny športovec dobre vie, aké dôležité je mať svoje výkony pod kontrolou a riadne zmerané. Ak ste vášnivým cyklistom alebo bežcom, GPS hodinky vám pomôžu spoľahlivo zmerať vašu rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, tempo, pulz a poskytnú iné užitočné informácie. Stručne povedané GPS hodinky sú pre vás niečím podobným, ako prístrojová doska pre pretekára v jeho aute. Je jasné, že nie každé hodinky na športovanie budú rovnako dobré pre každého športovca. Záleží od typu športu, podmienkach pri jeho vykonávaní a ďalších aspektov.

GPS hodinky vhodné na šport

V súčasnosti sú na trhu naozaj široké možnosti výberu GPS hodiniek, a preto si môžete vybrať práve také, ktoré budú mať funkcie potrebné práve pre vás. Sú tu však aj hodinky s pokročilými funkciami ako GPS určené pre outdoorovú navigáciu, ktoré zahŕňajú kompas, výškomer a barometer. Niektoré z nich taktiež prichádzajú s funkciou denného sledovania aktivít a možnosťou spárovania s Vašim smartfónom, pričom na nich môžete čítať emaily, SMSky alebo prepojiť ich s Vašimi sociálnymi sieťami a získavať upozornenia.

Najobľúbenejšie hodinky vhodné na šport

Na plávanie, bicyklovanie alebo behanie

Konkrétne modely, ktoré si uvedieme sú ako stvorené pre plavecké, cyklistické alebo bežecké aktivity. Môžu merať plaveckú vzdialenosť alebo rýchlosť pre beh a cyklistiku.

Na plávanie, bicyklovanie, behanie a niečo viac

Hodinky tejto kategórie okrem štandardných funkcií športových hodiniek prinášajú aj niečo viac. Zahŕňajú napríklad režim Triatlon, možnosť spárovania s Vašim smartfónom prostredníctvom Bluetooth, zobrazovanie emailov a rôznych upozornení. To však nie je všetko no o ďalších funkciách si povieme na konkrétnom kúsku.

GPS hodinky na omnoho viac

V tejto kategórii ide o tzv. multišportové hodinky, ktoré v sebe spájajú to najlepšie pre fitnes aktivity a tiež vlastností outdorových hodiniek. Sú ideálne okrem štandardných, zmienených športov aj pre jazdu na koni, pešiu turistiku, lezenie, lyžovanie alebo vodné atrakcie. Majú vysokú GPS citlivosť, kompas v 3 osách s výškomerom a barometrom, čo zahŕňa všetky možné navigačné trasy. Taktiež vydržia najnáročnejšie vonkajšie podmienky a rovnako uspokoja tých najnáročnejších používateľov, ktorí si pre svoje športové aktivity vyžadujú to najlepšie vybavenie.

Hodnotenie článku:
(84.2%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár