Televízor The One od Philipsu získava divácke sympatie

Zapnuté televízory Philips ihneď odlíšite od konkurencie. Ich podsvietenie Ambilight ich prezradí totiž už z diaľky a dá sa povedať, že ide o jednu z výrazných charakteristických čŕt tejto značky. Výrobca však v originalite nepoľavil a len nedávno predstavil na slovenskom trhu typ televízora, ktorý vám má uľahčiť rozhodovanie.

Philips TV spoznáte už z diaľky podľa typického podsvietenia.
Philips TV spoznáte už z diaľky podľa typického podsvietenia.

Víziou spoločnosti bolo priniesť taký model, ktorý by uľahčil výber televízora každému z nás. Len pred rokom prišiel výrobca TV Philips s novinkou na trhu. Tá sa do slovenskej ponuky dostala približne v priebehu druhého polroka. Idea to bola rozhodne zaujímavá, poďme sa preto pozrieť, čo si pod týmto modelom vlastne predstaviť.

Stávka na vyhľadávané parametre

To, že sa výrobca televízorov Philips snaží prispôsobiť dopytu divákov, je zrejmé už z jeho predošlých modelov. S touto novinkou však povyšuje úroveň ešte o niečo vyššie a prichádza s televízorom, ktorý by mal byť stelesnením najvyhľadávanejších parametrov. Bežným štandardom vyhľadávania u Európanov je totiž uhlopriečka s veľkosťou 55 palcov a určite nebude prekvapím, že žiadané je najmä 4K rozlíšenie.

Medzi najvyhľadávanejšie rozlíšenie televízorov patrí 4K Ultra HD.
Medzi najvyhľadávanejšie rozlíšenie televízorov patrí 4K Ultra HD.

Vynovená klasika LCD

Aj keď je technológia OLED čoraz populárnejšia a získava si veľkú divácku základňu, stávka na LCD technológie nie je vôbec krokom vedľa. V porovnaní s OLED ide totiž o lacnejší variant zariadenia a aj napriek nižšej obstarávacej cene dokáže plnohodnotne poslúžiť a konkurovať mu svojou kvalitou a smart technológiou.

Šesť verzií jedného modelu

Spoločnosť TP Vision stojí za výrobou televízorov Philips, ktorá predstavila spojenie všetkého vyššie uvedeného s televízorom The One. Ide o zariadenie s 55-palcovou uhlopriečkou série 7304 predstavujúcou 139 centimetrov. Značka nijako neukrátila zo zážitku z pozerania aj nadšencov väčších aj o niečo menších rozmerov uhlopriečky a na trh predstavila hneď ďalších päť alternatív. Môžete si zvoliť z tých menších ako 43 alebo 50 palcov, nadchne vás aj ponuka väčších veľkostí a tie predstavujú 58, 65 a 70 palcov. Tieto televízory figurujú pod označením Séria Performance.

Nesklame ani vizuál

Dizajn televízora nie je pri pozeraní vôbec rušivý, ba naopak, skutočne pôsobí elegantne. Jednotné línie a ich čistota vás o tom rozhodne presvedčia. V tomto prípade sa však vyplatila aj uprednostnená jednoduchosť. Tá spočíva v štíhlom kovovom rámčeku a ten dopĺňa v podobnom štýle aj samotný stojan. Pri modeloch s uhlopriečkou menšou ako 60 palcov nájdete aj stojan s možnosťou otáčania, sledovať na televíznu obrazovku tak môžete z akéhokoľvek uhla.

Vysoká úroveň obrazu aj zvuku

Aj klasické LCD televízory dokážu konkurovať vysokému štandardu OLED technológií. Rozlíšenie 4K Ultra HD sa vyskytuje aj v tomto prípade, zabúdať by sa však nemalo ani na obrazový procesor P5, vďaka ktorému došlo k značnému vylepšeniu kontrastu či celkovej dynamickosti scén. Celkový zážitok z pozerania ešte umocňuje podpora HDR10+ aj Dolby Vision. Kvalita obrazu je tak konkurencieschopná tým OLED, veď to, čo výrobca televízorov Philips dokázal premietnuť prostredníctvom obrazovky tohto LCD panela, je skutočne znamenité.

Spomenúť sa musí aj riešenie zvuku. Technológia Dolby Atmos ponúka priestorové šírenie zvuku. Práve to povýši zážitok z pozerania kvalitných filmov či seriálových titulov v 4K kvalite ešte o úroveň vyššie a priestorový zvuk si vás jednoducho podmaní.

Kvalita obrazu a zvukové spracovanie vás úplne vtiahne do deja.
Kvalita obrazu a zvukové spracovanie vás úplne vtiahne do deja.

Nechýba ani inteligentná vybavenosť

Smart televízory s operačným systémom Android sú známe ponukou rozmanitých aplikácií. Diváci sa však môžu v tomto prípade nadchnúť aj podporou Google Assistant. Práve tá im umožní totiž ovládanie prostredníctvom hlasu. Diaľkové ovládanie k televízoru je vybavené zabudovaným mikrofónom a nechýba ani QWERTY klávesnica či možnosť podpory používania asistenta Amazon Alexa. Rátať môžete aj s prístupom do streamovacej služby Netflixu.

Slušná divácka priazeň

Tí, čo si tento televízor už zakúpili, neskrývajú nadšenie najmä z rozlíšenia 4K a kvality obrazu s podporou Dolby Vision, viacerých teší aj naďalej oceniteľná technológia priestorového osvetlenia Ambilight. Tá je totiž v tomto prípade až trojrozmerná a ešte viac vtiahne do deja. Výrobca televízorov značky Philips od technológie Ambilight určite nepoľaví. Naopak, snaha o skvalitnenie tohto osvetlenia je viditeľná. Spoločnosť TP Vision si je veľmi dobre vedomá toho, že ide o kľúčový parameter, s ktorým môže konkurovať. Pomerne často totiž dochádza k tomu, že ten, kto už raz okúsil túto technológiu, od nej už neupustí.

Nájdu sa aj mínusy

Aj pri tomto modeli sa však nájdu nedostatky. Kritika sa tentoraz obracia predovšetkým najmä na ovládač k televízoru. Ten pôsobí pre niekoho dosť neprakticky a môžu za to najmä biele písmená na striebornom podklade. Inému zase prekáža celkové rozvrhnutie ovládača a chýbajúce podsvietenie, ktoré by uľahčilo celkovú manipuláciu. Niekoho zase neosloví zvuk aj napriek podpore Dolby Atmos a očakáva od zvukovej kvality ešte niečo viac.

Tieto minimálne nedostatky sú však zatienené konkurencieschopnou cenou, vysokou kvalitou obrazu a rozmanitosťou pri veľkostiach uhlopriečok. Ako to už býva zvykom, výrobca dlho nezostane s jednou novinkou na trhu. Onedlho sa totiž súčasná ponuka televízorov Philips rozšíri o novú generáciu The One zo série Performance a práve tie ešte prevýšia už dosť vysoko postavenú latku a ponúknu zase niečo navyše.

Hodnotenie článku:
(81.2%)

Pulbikované dňa: 01.04.2020


Pridať komentár