Recenzia náramku Xiaomi Mi Band 3

Náramok Xiaomi Mi Band 3 som zakúpila v novembrovej akcii za veľmi dobrú cenu. Hoci to mal byť fitness náramok pre mňa, nakoniec skončil u mojej polovičky. Ten už jeden náramok od výrobcu Xiaomi má, model 2, ale nová verzia ho doslova uchvátila. Po 10-dňovom testovaní som sa náramku preto vzdala v jeho prospech.

Xiaomi Mi Band 3

Čo všetko sme spoločne o náramku Xiaomi Mi Band 3 zistili a ako sa nám pozdáva, zhrniem do pár viet.

Nedajte sa oklamať jednoduchosťou

Hoci 3. generácia fitness náramku nie je veľký dizajnový skok od modelu Xiaomi 2, predsa len sa dočkal malých a veľmi pekných úprav. Najviac viditeľná je zmena displeja. Ten je mierne zaoblený a hlavne dotykový. Zo spodnej strany má senzor tepovej frekvencie. Silikónový remienok s typickým prevliekaním uškom ostal. Veľa užívateľov sa pri 2. generácii náramku sťažovalo, že sa im práve uško, cez ktoré sa remienok prevlieka, pretrhlo a ocenili by lepšiu výdrž materiálu. Ja osobne musím povedať, že remienok z druhej verzie stále poctivo drží. Ako to bude s novým modelom, ukáže čas. Myslím si však, že náchylnejšie je puzdro alebo otvor, z ktorého sa vyberá zariadenie pri nabíjaní. To sa časom môže rozchodiť a povoliť. Zatiaľ však nemôžem remienok, aspoň čo sa týka výdrže materiálu, hodnotiť.

Remienok je na dotyk príjemný a náramok na ruke sedí veľmi dobre. Napriek jednoduchému, minimalistickému dizajnu vyzerá Xiaomi Mi Band 3 štýlovo a práve zaoblený displej mu dodáva na atraktivite. Ide o veľmi pekný fitness náramok, ktorý nepôsobí gýčovito a lacno.

Náramok Xiaomi Mi Band 3

Na prvý pohľad malé zmeny, ale veľký krok smerom k užívateľovi a komfortu používania

Okrem lepšieho dotykového displeja je tu pár vylepšení, ktoré oceňujem. Displej reaguje veľmi svižne a ovládanie je veľmi jednoduché – pohybmi po kvalitnom Amoled displeji. Viditeľnosť na dennom svetle je dobrá. Nestalo sa mi, aby som údaje na displeji zreteľne nevidela. Čo sa týka funkcií, tak tu máme klasické zobrazenie času a dátumu. V takom režime môžete náramok nosiť ako hodinky. Zobrazenie displeja aktivujete jednoduchým zdvihnutím zápästia. Na displeji môžete sledovať okrem času aj aktuálne počasie. Zobrazujú sa údaje o počasí v daný deň a nasledujúce dva dni. Keďže ide o športový náramok, nechýbajú údaje, ako sú počet krokov (vďaka vstavanému krokomeru), spálené kalórie a počet prejdených km. Pomocou aplikácie Mi Fit v mobilnom telefóne si môžete nastaviť svoje osobné denné limity a sledovať štatistiku pohybu. To, samozrejme, vyžaduje registráciu a prihlásenie sa do účtu.

Samotné spárovanie s mobilom je klasické, pomocou Bluetooth technológie. Náramok vám zobrazí aj ďalšie vaše športové aktivity, ako sú behanie, posilňovanie. Aj túto činnosť náramok zaznamenáva a dáta o výkone a trase ukladá. Prehľadne si ich viete zobraziť pomocou aplikácie v mobile. Nechýba meranie srdcového tepu, priamo senzorom zabudovaným v prijímači zariadenia. Za zmienku stoja stopky a funkcia signál na mobil, keď z náramku vyšlete signál na mobilné zariadenie a to zvukovo reaguje. Je to dobrá funkcia v prípade, keď neviete, kam ste odložili mobil. Milo prekvapila aj funkcia budík, ktorá upozorňuje na vstávanie pomocou vibrácií. Keďže je náramok pripojený k mobilu (Android a iOS) zobrazuje aj notifikácie, ako sú napríklad neprijaté hovory, emaily a správy. Hovor je možné priamo na náramku zrušiť. Krátku správu si okamžite môžete prečítať jednoduchým zdvihnutím zápästia. To všetko získate za naozaj dostupnú cenu.

Náramok funguje svižne a bez najmenších problémov. Nesmiem zabudnúť ešte na vodoodolnosť. Výrobca uvádza údaj až do 50 metrov. Do takej hĺbky som to neskúšala, ale umývanie rúk aj sprchu náramok zvládol bez najmenšej ujmy.

Displej Xiaomi Mi Band 3

Cena vs. kvalita, jednoznačne dobrá voľba

Fitness, alebo ak chcete športový náramok Xiaomi Band Mi 3 určite odporúčam. Ide o veľmi vydarený produkt za dostupnú cenu, ktorý obsahuje základné funkcie užitočné pri športových aktivitách. Dizajn s jemne zaobleným displejom pôsobí moderne a štýlovo. V tom má tento model "navrch" od rôznych lacných farebných fitness náramkov.

Ovládanie je komfortné a jediné, čo by vás mohlo odradiť, je menu v angličtine. Aj tento problém sa dá vyriešiť, neoficiálnou verziou cez aplikáciu nahratím CZ Rom. Každý užívateľ však musí sám zvážiť, či sa do toho pustí. Mne menu v anglickom jazyku vyhovovalo.

Klady:

 • kvalitné spracovanie,
 • štýlový dizajn,
 • dotykový Amoled displej,
 • vylepšené funkcie,
 • meranie tepovej frekvencie,
 • zobrazenie textu notifikácií na displeji,
 • stopky a budík,
 • vodoodolnosť 50 m,
 • funkcia hľadanie mobilu,
 • zobrazenie stavu batérie na displeji,
 • nízka cena,
 • výborný pomer funkčnosti, kvality a ceny,
 • výdrž batérie,
 • možnosť výmeny remienkov v rôznych farbách,
 • unisex (vhodné pre dámy aj pánov).

Zápory:

 • zariadenie je potrebné vyberať pri nabíjaní z remienku,
 • cena náhradných originálnych remienkov,
 • menu iba v angličtine (chýba lokalizácia do SK alebo CZ).

Hodnotenie článku:
(85.2%)

Pulbikované dňa: 05.12.2018


Komentáre

18/06/2019 10:27
Dušan Jánoška

Na akú maximálnu vzdialenosť je pripojenie náramku k mobilu (vibrovanie náramku pri správe, prichádzajúcom hovore .....)

14/05/2019 20:28
Ari

Dobry den,mozem sa opytat,ak pojdem behat,musim mat mob.so sebou,aby mi to meralo všetko potrebne?Alebo funguje tak,ze mam iba naramok a mobil ostane doma a ked sa vratim,chyti signal a automaticky mi uloží dáta z behu?Zvažujem kupu,len mate v popise,ze sparovanie cez bluetooth,ale nikde som sa nedočítala,ci bude ukladat data,aj ked nemam mob.so sebou.Dakujem za odpoved

Pridať komentár