Pri nákupoch využite deň dopravy zadamo

Blíži sa ďalšia z trojice akcií, na ktoré sa zákazníci mimoriadne tešia. Tou treťou a nie menej významnou a výhodnou pre zákazníkov nakupujúcich na internete je určite doprava zdarma. Zapája sa do nej už veľmi veľa internetových obchodov. Záväzok vyúčtovania dopravy za tovar dodaný k zákazníkovi v tomto prípade preberá práve predajca, od ktorého si tovar zákazník objednáva cez Internet. Doprava zdarma na túto akciu sa vzťahuje na celé územie Slovenskej republiky a jedinou podmienkou je nákup v minimálnej hodnote 15 €.

Deň dopravy zdarma pripadá tento rok na časové rozpätie od 15. Novembra počnúc 12:00 do 16. Novembra končiac 12:00.

Minulý rok sa do tejto akcie zapojilo mimoriadne veľké množstvo e-shopov a ani tohtoročný zoznam nie je kratší. Zatiaľ je v oficiálnom zozname zapojených 223 slovenských e-shopov v mimoriadnej pestrej ponuke z rôznych odvetí. Okrem elektroniky, PC techniky, oblečenia, kozmetiky, bielej a čiernej techniky, auto-moto, športu, kníh, hudby a hier tam nájdete aj e-shopy s stavebninami, produktmi pre dom a záhradu, detský tovar a dokonca aj erotické pomôcky.

deň dopravy zadarmo 

Oplatí sa nákup v tomto termíne s ušetrením za dopravu?

Ak zvažujete nákup niečoho už dlhší čas a aj tak by ste si to kúpili, napríklad veľký domáci spotrebič a počas bežného obdobia vám e-shop neponúkne dopravu nad určitú sumu zadarmo, práve naopak je doprava navýšená od hmotnosti tovaru. Je pre vás výhodne využiť túto akciu. Neoplatí sa to v prípade, že cena tovaru je oproti iným akciám vyššia a aj keď ušetríte na doprave, pri inej akcii v e-shope aj s dopravou by vás tovar vyšiel rovnako. Aj tu je potrebné sledovať cenu tovaru a porovnať si to niekoľko dní pred spustením tejto akcie. Nebýva to síce pravidlom, ale môže sa stať, že cena tovaru bude o niečo vyššia, ako pár dní predtým, len za účelom akcie doprava zadarmo a v podstate totožná s platenou dopravou pred akciou.

Oplatí sa Deň dopravy zdarma obchodníkovi?

Logicky by mala byť odpoveď jednoznačná, že áno. Ale, je tu jedno malé ale. Z minuloročnej skúsenosti niekoľko predajcov síce svoj zisk zvýšili počas akcie, ale zaznamenali aj veľmi častý jav a tým je, že zákazníci si počas tejto akcie vyberajú z dostupných spôsobov poštovného a dopravy ten najdrahší. Je to v štýle , keď už zadarmo, tak to najdrahšie v ponuke.

Zoznam všetkých zapojených obchodov nájdete na oficiálnej stránke Deň dopravy zdarma a objaví sa ikonou aj počas akcie pri e-shopoch v porovnávači cien Heuréka.

 

Hodnotenie článku:
(80.6%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár