Najpredávanejšie na Aliexpress – mobily, kabelky, hodinky, hračky, obaly na telefóny

Nakupovaniu na Aliexpresse podľahli už aj mnohí Slováci. Tovar porovnateľný s tým v slovenských e-shopoch tam zvyčajne nájdu za lepšie ceny a pri menších produktoch majú poštovné zdarma.

Nakupovanie na Aliexpresse, nakupovanie cez internet

Samozrejme, neplatí to pri všetkom tovare. Niektoré produkty sa predsa len oplatia viac ako iné a práve tie patria k najpredávanejším na Aliexpresse. Pripravili sme pre vás zoznam najpredávanejších položiek.

Nakupujte opatrne

Pri výbere by ste si mali overiť kredit predajcu a konkrétneho produktu. Budete mať tak istotu, že sa vám vec skutočne oplatí a je kvalitná. Určite nenakupujte týmto spôsobom potraviny. Doba dodania je cca 3 týždne, mohli by k vám doraziť už po záruke. Navyše si nemôžete vždy overiť, čo všetko obsahujú a či vám neuškodia.

Pozor na clo a DPH

nakupovanie cez Aliexpress je vzhľadom na ceny lákavé. Treba si však dať pozor na clo a DPH. Podmienky, pri ktorých sa platí clo a DPH, sa z času na čas menia. V súčasnosti sa clo ani DPH neplatí pri balíkoch v hodnote do 22 eur. Colníci berú do úvahy celú hodnotu objednávky, vrátane poštovného, preto si dajte pozor, aby ste túto sumu neprekročili. Ak sa tak stane a váš balík bude mať hodnotu 22 – 150 €, budete musieť zaplatiť DPH, čo činí 20 % z celkovej hodnoty objednávky.

Clo sa platí pri tovare drahšom ako 150 eur

V prípade, že hodnota objednávky presiahne sumu 150 €, budete platiť clo a aj DPH, ktoré sa vyráta z ceny navýšenej o clo. Treba si preto vypočítať, či sa vám v konečnom dôsledku tovar oplatí.

Ak chcete ušetriť na colných nákladoch, rozdeľte svoj nákup do viacerých objednávok, ktorých hodnota nebude vyššia ako 22 € (v prípade, že nechcete platiť daň), resp. 150 €.

Darčeky na Vianoce

Vzhľadom na blížiace sa sviatky a nákupný festival na Aliexpresse môžete už myslieť pri prezeraní produktov na Vianoce. Nakúpite výhodne a nebudete sa musieť pred Vianocami stresovať. Dajte si len pozor na dobu dodania, aby k vám darčeky dorazili ešte pred sviatkami.

Hodnotenie článku:
(81.6%)

Pulbikované dňa: 06.11.2019

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár