Menej známe typy chladničiek, ktoré majú čím osloviť

Kombinovaná chladnička síce v rebríčku vyhľadávania jednoznačne prevláda, aj ostatné typy však majú čo ponúknuť a presvedčiť vás svojou vybavenosťou o ich vhodnosti. Veď ktovie, možno si tieto prevedenia získajú v budúcnosti aj vaše sympatie.

Aj monoklimatická chladnička dokáže svojou vybavenosťou prekvapiť.
Aj monoklimatická chladnička dokáže svojou vybavenosťou prekvapiť.

To, čo kedysi bývalo postačujúce, dnes už vonkoncom neplatí a evolúcia sa dotkla aj samotnej chladničky. Zmena nastala v konštrukcii, nevyhla sa však ani vybavenosti a svet chladničiek neobišla ani pokroková technológia. Či už si zariaďujete bývanie alebo sa už váš súčasný spotrebič dožaduje svojho nástupcu, párkrát v živote budete venovať čas aj podrobnému výberu tohto zariadenia.

Keď už sa podujmeme na voľbu chladničky, zväčša volíme spomedzi spotrebičov bežného štandardu a na možné alternatívy sa často ani nepozrieme. Kombinovaná chladnička má aj naďalej enormné zastúpenie v našich domácnostiach a často volíme len spomedzi variantov jej umiestnenia. Či už ide o voľne stojacu verziu alebo vstavaný typ, kombinácia chladničky s mrazničkou zohráva na súčasnej ponuke významnú rolu. Poďme sa však pozrieť na alternatívne možnosti tohto zariadenia, aj tie si totiž dokážu získať priazeň spotrebiteľa.

Monoklimatická verzia s možnosťou Side by Side

Táto chladnička je typická tým, že nemá mraziacu časť a väčšinou ju preferujú tí, ktorým rozmery dovoľujú mať aj samostatnú mrazničku. Svojím veľkým priestorom určeným na chladené potraviny je vhodná najmä pre veľké rodiny. Tento typ sa často využíva aj v rekreačných objektoch, no vhodnou voľbou je aj do chaty.

Kým niektorí majú priestor na mrazničku napríklad v pivnici, iní volia možnosť mať obe zariadenia priamo v kuchyni. Dovoliť si to môžete len za predpokladu, že máte veľké rozmery kuchyne. Aj v tomto prípade však došlo k vynoveniu, výrobcovia ponúkajú totožný dizajn a veľkosť týchto zariadení a umožňujú ich umiestniť v štýle Side by Side. Pod tým si môžete predstaviť obdobnú verziu americkej chladničky, keďže ide o spojenie chladničky a mrazničky, líši sa však tým, že v tomto prípade máte možnosť ich kedykoľvek od seba oddeliť.

Monoklimatická chladnička sa vyznačuje tým, že nemá mraziacu časť.
Monoklimatická chladnička sa vyznačuje tým, že nemá mraziacu časť.

Chladnička inšpirovaná Amerikou

Americká chladnička je stelesnením luxusu a enormných rozmerov. Kto očakáva od tohto typu zariadenia obrovskú kapacitu objemu a hľadá aj dizajnovo zaujímavý variant, určite siahne po tomto prevedení. Vhodná je pre rodiny s viacerými členmi, no dokáže splniť aj požadovaný vyšší štandard toho najnáročnejšieho spotrebiteľa. Toto zariadenie sa vyznačuje v porovnaní s inými verziami vyššou obstarávacou cenou, zodpovedá tomu vybavením a funkciami.

Okrem technológií či funkcií u bežných typov chladničiek natrafíte aj na rôzne vylepšenia, ktoré nie sú u klasickej verzie typické. Osloviť vás môže napríklad taký automat na vodu. Ten môže byť priamo integrovaný v zariadení a vyžaduje si pravidelné dopĺňanie, možné je však aj priame pripojenie k vodovodu. To síce predstavuje náročnejšiu inštaláciu, ale uľahčuje celkové fungovanie.

Chladničkám sa nevyhla ani inteligentná funkcia. Smart technológie totiž dobývajú svet a výnimkou nie sú ani pri tomto type zariadenia. Funkčné displeje nájdeme aj pri kombinovaných verziách s mrazničkou, pri americkej sa však ponúka ešte väčšia možnosť využitia. Sychronizácia s telefónom umožní náhľad do chladničky počas nákupu, sprievodca receptov vás zase nasmeruje a niektoré najmodernejšie verzie dokážu navigovať pri skladovaní potravín a informovať aj o ich trvanlivosti. Ak hľadáte výrobcu amerických chladničiek, na ich produkciu sa orientujú napríklad aj spoločnosti Samsung, LG, ale aj ďalšie značky.

Inteligentné technológie nájdeme najmä pri americkej chladničke.
Inteligentné technológie nájdeme najmä pri americkej chladničke.

Pútavý dizajn s nádychom histórie

Súčasné verzie retro chladničiek predstavujú návrat do päťdesiatych až sedemdesiatych rokov minulého storočia. Výrazne sa odlišujú od bežných typov svojím zaujímavým dizajnom a pútavými farbami. Vyznačujú sa úzkym spracovaním a dokážu dopriať nový nádych každej kuchyni. Typické sú oblým tvarovaním a nadšencov retra určite zaujme aj ich pútavá rúčka.

Ak hľadáte moderný prvok, ktorý bude stelesnením starých čias, táto voľba bude pre vás ideálna. Osloviť môže však aj toho, kto hľadá unikátne sfarbenie chladničky. To totiž pri bežnom modeli takmer nenájdete, keďže klasické typy nie sú väčšinou vôbec výrazne sfarbené. Či už to bude krémová, čierna, výrazne červená alebo belasomodrá, máte si z čoho pri retro prevedení vyberať.

Zabudnite na to, že výrobcovia takéhoto modelu stavili výlučne len na dizajn. Nijako totiž túto verziu neukrátili ani o žiadané funkcie či pokročilé technológie. Pomerne známa značka spomedzi retro spracovaní je najmä retro chladnička Gorenje, nájdete však aj iné verzie od rozličných výrobcov.

Retro chladničky oslovia dizajnom a prekvapia slušným vybavením.
Retro chladničky oslovia dizajnom a prekvapia slušným vybavením.

Polovičné, mini či iné verzie

Súčasná ponuka chladničiek sa orientuje najmä na zaužívaný veľkostný štandard. Ak však hľadáte polovičnú verziu alebo minichladničku, nebudete mať problém nájsť ani takýto variant. Existujú aj ďalšie rôzne možnosti, napríklad minibar, vinotéka, chladiaca vitrína alebo prenosná chladnička, tie sú už špecifickejším typom, ktorý nevyhľadáva každý spotrebiteľ.

Kombinovaná chladnička nemusí byť jedinou vašou voľbou, na výber máte totiž z viacerých možností. Okrem objemu či dizajnu je nutné zvážiť aj to, koľko miesta vám reálne v kuchyni zaberie a jej veľkosť priblížiť aj vašim pravidelným nákupom. Kúpu chladničky vždy prispôsobte potrebám domácnosti, ale aj vašim preferenciám a kritériám. Pamätajte, že chladnička by mala tvoriť dominantu kuchyne.

Hodnotenie článku:
(81%)

Pulbikované dňa: 01.04.2020


Pridať komentár