GPS lokátory pre psov a mačky. Recenzie a test poradia GPS obojky pre psov aj mačky

GPS lokátor zvierat je obojok, vďaka ktorému budete mať svojho štvornohého miláčika stále pod dozorom. S GPS obojkom je večné hľadanie psov a mačiek minulosťou.

Lovecký pes s GPS obojkom

Ešte ste sa s takýmto obojkom nestretli? Prezradíme vám, čo všetko dokáže a prečo sa oplatí si ho zaobstarať.

Obľúbené modely GPS lokátorov

Názov Hodnotenie Detail
Dog Trace Dog GPS X20   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Tractive GPS Tracker   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Lamax GPS Locator   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Bentech GPS lokátor   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Bez GPS lokátora ani na krok

Aktuálny pohyb psa a mačky, ktoré často nosia túlavé topánky, zachytíte vďaka GPS technológii. Ste zvedaví, kde to vášho maznáčika ťahá najviac? GPS tracker pre psa vám to prezradí. A nielen to. Ukáže vám aj presnú trasu, ktorú pri svojich potulkách absolvoval.

Pes, mačka a ich neobmedzený pohyb

GPS obojok funguje aj v zahraničí. Žiadne obavy. Na dovolenke sa vám pes nestratí. Aktivujte GPS lokátor a oddychujte. Situácia, v ktorej ste nevedeli, kde sa váš pes podel a či sa mu niečo nestalo, sa s trackerom pre psa už nezopakuje.

Ďalšie výhody GPS lokátora zvierat

Dobrý GPS obojok dokáže oveľa viac ako určiť presný pohyb vášho zvieratka. Prezradíme vám všetko, s čím môžete pri GPS lokátore počítať:

  • presne viete, aký má váš domáci miláčik výdaj a viete mu prispôsobiť príjem. Na obézneho Garfielda sa v telke dobre pozerá, ale doma ho nechcete,
  • diaľkovo aktivujete svetelnú LED diódu alebo bzučiak. Hľadanie v tme bude vďaka tomu jednoduchšie,
  • viete, ako ďaleko pes ušiel a ako rýchlo sa pohyboval,
  • nastavíte bezpečnú zónu, v ktorej sa môže pes alebo mačka bezstarostne pohybovať. Keď ju prekročí, GPS obojok vám to prezradí. Zvieraťu v prekračovaní bezpečnej zóny síce nezabránite, ale presne viete, kde ho hľadať,
  • kompas vám ukáže, kde presne sa pes práve nachádza,
  • dobrý pomocník pri výcviku.

GPS obojok nezavadzia

Vaše domáce zvieratko nepostrehne, že niečo na krku nosí. Obojok je pohodlný a zbytočne nevytŕča. Máte overenú značku obojka a nechcete ju meniť? Žiadny problém. Kúpte samostatný lokátor a jednoducho ho na obojok pripojte. Psík alebo mačka si naň rýchlo zvykne.

Teriér s GPS obojkom na vychádzke

Bez siete sa nepohnete

Na to, aby GPS lokátor fungoval tak, ako má, potrebujete integrovanú SIM kartu pre dátový prenos polohy. O pohybe vášho miláčika vám správu podá počítač alebo mobil. Podľa toho, ako si hlásenie nastavíte.

Obojok v tomto prípade nie je jedinou investíciou. Za aktiváciu GSM a využívanie dátových služieb platíte určený mesačný poplatok. Vďaka nemu máte psa alebo mačku pod kontrolou 24 hodín denne 7 dní v týždni. Poplatok nie je vysoký. Bezpečnosť vášho štvornohého miláčika za to stojí. Ak sa zviera správa tak, ako má a vy sa rozhodnete, že túto službu už nepotrebujete, jednoducho ju deaktivujte.

Ako GPS lokátor zvierat vybrať?

Základom je dobrá batéria a dosah. Chcete mať psa stále pod kontrolou, či nie? Tip lokátora prispôsobte veľkosti plemena vášho psa a dobre si premyslite, čo všetko od neho očakávate. Od množstva funkcií sa odvíja cena GPS obojka, ale ovplyvňuje to aj výdrž batérie. Množstvo funkcií, ktoré nikdy nevyužijete ju zbytočne oslabí. Mnohé lokátory môžete ovládať na diaľku a po prípade ho vypnúť a výdrž baterky tak predĺžiť.

Ryšavá mačka s obojkom

GPS lokátor musí vydržať

Pes a mačka neberú ohľad na to, že ste za obojok zaplatili. V pohybe sa neobmedzujú a mláke, či potoku sa nevyhnú. Vodotesný obojok odolný voči nárazom s nimi na potulkách vydrží dlhšie.

Signál je na tom ako?

Overte si dostupnosť signálu. Bez neho bude aj ten najlepší obojok zbytočný. Ak sa so psom často pohybujete mimo mesta v oblastiach, kde je signálu menej, poobzerajte sa po satelitnom či rádiovom obojku a signálom sa neviažte.

Čo hovoria recenzie?

S GPS obojkom zbytočne neexperimentujte. Stavte na značku, ktorá sa je na trhu dlho a milovníci psov a mačiek s ňou majú dobré skúsenosti, aby ste sa v prípade potreby mali stále na koho obrátiť.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Hodnotenie článku:
(82.8%)

Pulbikované dňa: 01.04.2019

Autor
Alena Kesselová

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov ucítite a dozviete sa veľa nových informácií. Presne ako ja. Relaxom, bez ktorého si život neviem predstaviť je pre mňa bicykel, háčik a návody, ktoré moje háčkované pokusy posúvajú na vyšší level. :)


Komentáre

14/06/2019 14:38
Marek

Naozaj dobrá vec. Máme doma GPS lokátor, ktorý dokáže psa lokalizovať až do vzdialenosti 20 km. Párkrát sa nám stalo, že ušiel zo záhrady a museli sme ho hľadať, teraz máme istotu, že sa nám ho podarí hneď lokalizovať.

Pridať komentár