Cyber Monday Slovensko 2019 – dátum 2.12.2019 znamená mega výpredaje

Tento deň vznikol ako odozva na čierny piatok. Black Friday je zameraný viac-menej na priamy nákup v obchodných centrách. Po tom najväčšom nápore a doslova prevalcovaní obchodov zákazníkmi, zistili maloobchodníci jeden zaujímavý jav. V pondelok po najväčšom rozruchu z nakupovania prišla druhá vlna zvýšenia nákupu, a to priamo cez internet v e-shopoch. Ľudia, ktorí sa nezúčastnili Black Friday alebo víkendového nákupu, začali vo veľkej miere v pondelok ešte vyhľadávať cenovo zvýhodnený tovar. Množstvo ľudí uskutočňovalo online nákup v pondelok už z práce pomocou internetu. Práve na podporu nakupovanie online vznikol Cyber Monday.

Cyber Monday 2019

Tento termín kybernetického pondelka sa veľmi rýchlo rozšíril aj za hranice Ameriky do ostatných štátov a, samozrejme, aj keď s odstupom niekoľkých rokov, zasiahol aj Európu a Slovensko. Načasovanie bolo dobré vzhľadom na to, že slovenský zákazník sa dosť dlhú dobu online nákupom vyhýbal. Posledné roky je tento spôsob nákupu jedným z najobľúbenejších a najpreferovanejších.

Najlepšie ponuky Cyber Monday

Kedy bude Cyber Monday 2019?

Cyber Monday sa teší obľube aj z iného dôvodu. Je to už vlastne taký neoficiálny štart predvianočnej horúčky. Veľa zákazníkov už v tento deň nakupuje s predstihom vianočné darčeky.

Zľavy počas Cyber Monday 2019

Zo slovenských spoločností, ktoré sa v minulom roku zapojili do Cyber Monday, niektoré ponúkali cenovo zvýhodnený tovar počas celého týždňa. Ide skoro o všetky spoločnosti, ktoré sa zapojili do Black Friday a túto predajnú šnúru potiahli ďalej k Cyber Monday, ktorý nasledoval.

Najdôležitejším údajom, súvisiacim s touto akciou, je dátum jej konania. V roku 2019 pripadá Cyber Monday na 2. december

Pondelok po Čiernom piatku

Dátum, kedy sa koná Cyber Monday, sa mení z roka na rok, vždy však platí, že ide o pondelok bezprostredne nasledujúci po Black Friday. Väčšina obchodníkov, ktorí sa do tejto akcie zapájajú, ponúka počas pondelka ešte väčšie zľavy ako počas Black Friday. Tento deň je u obchodníkov i nakupujúcich veľmi obľúbený, pretože poskytuje možnosť nakúpiť darčeky (nielen) na Vianoce v dostatočnom predstihu. V zahraničí, ale čoraz častejšie k tomu dochádza aj u nás, sú počas Cyber Monday v ponuke minuloročné novinky s výraznými zľavami, ale aj tohtoročné produkty, hoci v tomto prípade je zľava skôr symbolická.

Vznik Cyber Monday

História Cyber Monday siaha len do roku 2005. Približne v tom čase totiž začali kamenným predajniam konkurovať e-shopy. Black Friday sa v začiatkoch týkal zliav a predaja v kamenných obchodoch, až postupne začal predaj aj cez internet. E-shopy chceli kamenným predajniam konkurovať, preto v pondelok po Čiernom piatku obchodníci ponúkali zlacnený tovar na svojich stránkach. Označenie Cyber Monday získal tento deň kvôli tomu, že internet bol v začiatok označovaný ako "kybernetický priestor".

Výhodné nákupy počas Cyber Monday

Keďže v roku 2005 ešte nebol rýchly internet v domácnostiach bežnou záležitosťou, ľudia nakupovali väčšinou z kancelárie, kde mali nielen rýchle počítače, ale aj vysokorýchlostné pripojenie.

Black a Cyber

Black Friday bol záležitosťou maloobchodov, Cyber Monday bol odpoveďou online obchodníkov. V začiatkoch sa Čierny piatok týkal iba kamenných predajní a Cyber Monday len kybernetického priestoru. V súčasnosti tieto dva dni na seba nadväzujú čoraz viac, keďže stále viac kamenných predajní poskytuje aj predaj cez internet. Black Friday je tak záležitosťou kamenných predajní aj online sveta, Cyber Monday je však stále takmer výlučne online sviatkom.

Cyber Monday v e-shope Delimano.sk

Zľavy vo väčších i menších obchodoch

Hej.sk, Alza.sk, Nay.sk či Datart.sk určite nebudú ani tento rok chýbať v zozname. Minulý rok sa do Cyber Monday zapojili aj menšie e-shopy, napr. MyProtein.sk, ktoré práve počas kybernetického pondelka ponúkali výraznejšie zľavy. Najväčším lákadlom na nákup počas Cyber Monday je nižšia cena. Aby ste mali istotu, že nakúpite výhodne, urobte si prieskum toho, čo sa chystáte kúpiť. Budete tak vedieť cenu pred a po zľave a zistíte, či sa vám nakupovať naozaj oplatí.

Nakupovanie cez internet

24 hodín na nákup

Akcie Cyber Monday, na rozdiel od Black Friday, ktorý zvyčajne trvá niekoľko dní až týždňov, môžete využiť len 24 hodín. Limitujúce nie je len časové obmedzenie, ale aj počet produktov za nízku cenu. Ak máte vyhliadnutý konkrétny produkt, mali by ste si ho kúpiť čo najskôr, aby ste nezostali sklamaní. Výhodné ceny sú veľkým lákadlom pre množstvo kupujúcich, preto sa môže stať, že váš vysnený produkt bude rýchlo vypredaný.

Zľavy na Astratex.sk počas akcie Cyber Monday

Cyber Monday elektronika

Najväčším lákadlom sú počas Cyber Monday zľavy na elektroniku. Lacné spotrebiče, notebooky, audio a video technika, smartfóny, herné konzoly a ďalšie elektronické zariadenia. V tento deň nájdete zľavu na všetky elektronické zariadenia, po ktorom vaše srdce piští.

Výhodné zľavy na elektroniku počas Cyber Monday 2019

Cyber Monday móda

Nakupujúci nájdu okrem množstva zliav na elektroniku aj zľavy na oblečenie, obuv, kabelky, doplnky a šperky. Dámy, ale aj páni si tak môžu doplniť šatník o všetko, čo potrebujú. Cyber Monday je skvelou príležitosťou na nákup kvalitných produktov za atraktívne ceny. Či už hľadáte módne hity, alebo chcete kvalitný kabát, nové tenisky a pod., v tento deň máte na ich nákup jedinečnú príležitosť.

Cyber Monday Aboutyou.sk výpredaje

Cyber Monday parfumy

A nielen tie. Počas Cyber Monday nájdete v ponuke viacerých e-shopov dámske i pánske parfumy a kozmetiku za výhodné ceny. Zásobte sa kozmetikou, ktorú potrebujete, prípadne o nej len snívate, pretože bežne si ju nemôžete dovoliť. Vďaka zľavám počas Cyber Monday môžete tiež nakúpiť darčeky pre svojich blízkych za výnimočne nízke ceny.

Do akcie Cyber Monday sa zapája aj e-shop Vivantis.sk

Vianočné darčeky za babku

Vianoce sa nezadržateľne blížia a darčeky každoročne zaťažia váš rozpočet. Prečo teda na ne nemyslieť o niečo skôr? Nenechajte si nákupy na poslednú chvíľu a zaobstarajte darčeky pre deti, partnera, rodičov, starých rodičov i kamarátov počas Cyber Monday.

Hodnotenie článku:
(82%)

Pulbikované dňa: 18.11.2019

Autor
Tomáš

Tomáš

Udržať tempo s modernými technológiami nie je vôbec jednoduché. Možno to ale spolu dokážeme. Zapojte sa do komentárov aj vy.


Pridať komentár