Apple posúva televízny štandard na vyššiu úroveň

Aj keď sa vývoj spoločnosti Apple orientoval najmä na menšie obrazovky, svoje technológie predstavila prostredníctvom multimediálneho zariadenia aj na televíznych prijímačoch. Vo svojich novinkách však značka Apple nezaostala a len nedávno ponúkla s vlastnou streamovacou službou kvalitné tituly, ktoré jej zabezpečili slušné divácke ovácie.

Vďaka platforme Apple TV+ si môžete vytvoriť televíziu z akéhokoľvek zariadenia.
Vďaka platforme Apple TV+ si môžete vytvoriť televíziu z akéhokoľvek zariadenia.

Spoločnosť Apple predstavila vlastné multimediálne zariadenie Apple TV. Neskôr verejnosť oboznámila s aplikáciou s rovnakým názvom a prostredníctvom nej umožnila najmä vlastníkom produktov tejto značky vytvoriť televíziu z akéhokoľvek zariadenia. V konkurenčnom boji nijako nezaostáva a len minulý rok spustila novinku, ktorá dokázala zaujať slušnú divácku základňu predovšetkým svojou kvalitou. Mnohí však nemajú predstavu, čo si pod zariadením Apple TV predstaviť a čo očakávať od novej služby Apple TV+.

Vysoká úroveň televízneho zobrazenia

Pri multimediálnom zariadení Apple TV ide o obraz so skutočne výpovednou kvalitou a potvrdzuje to aj rozlíšenie 4K s podporou HDR (High Dynamic Range) a Dolby Vision. Nájsť ho môžete najmä u novších tried Apple TV 4K 32 GB alebo pri verzii so 64 gigabajtmi. Zabudnite na štandardné rozlíšenie HD, tieto zariadenia ponúkajú až štvornásobok pixelov. Okrem vernejšieho stvárnenia farieb vás poteší aj lepšia ostrosť a grafická prepracovanosť obrazu. Podmienkou je, že televízia musí podporovať rozlíšenie 4K.

Rozlíšenie 4K povýši úroveň televízneho obrazu ešte o level vyššie.
Rozlíšenie 4K povýši úroveň televízneho obrazu ešte o level vyššie.

Zvuková prepracovanosť

Hrávate interaktívne hry s dôrazom na detailné spracovanie? Povýšte tento zážitok ešte o úroveň vyššie tým, že hraniu doprajete nový rozmer. Perfektné ozvučenie pomocou Dolby Atmos vtiahne každého do dejovej línie hry a všetky zvuky hodnoverne premietne do priestorov vašej obývačky.

Kvalitné ozvučenie zariadenia vás vtiahne do deja.
Kvalitné ozvučenie zariadenia vás vtiahne do deja.

Slušná ponuka aplikácií

Prostredníctvom zariadenia Apple TV môžete premietať fotografie z vášho iPhonu, počúvať hudbu a sledovať kvalitné filmy priamo cez iTunes. Okrem iného však máte v ponuke mnoho aplikácií, ktoré vám zaručia neobmedzenú formu zábavy. Hráčska komunita si taktiež príde na svoje, vysoké dynamické rozlíšenie totiž spraví z akejkoľvek hry prvotriedny zážitok a priestorový zvuk vás automaticky vtiahne do deja.

Nezabúdajte ani na dostatočnú informovanosť, všeobecný prehľad a aktuálne udalosti. Vďaka dennodenne aktualizovaným programom máte možnosť vybrať si spomedzi spravodajstva, vysielania športových prenosov či aplikácií, ktoré umožnia aj tým najmenším vzdelávať sa.

Konkurenčná streamovacia služba

Začiatkom novembra minulého roka vypustila do éteru spoločnosť Apple svoju novú platformu Apple TV+. Mnohých slovenských nadšencov značky Apple potešila aj slovenská dostupnosť ihneď počas samotného spustenia. Táto streamovacia služba sa stala výraznou konkurenciou už funkčných služieb s pomerne slušnou diváckou základňou ako napríklad HBO GO, Netflix, Amazon Prime Video alebo aj Hulu. Pár dní ešte pred polovicou novembra ale tento príchod služby jemne zatienila ďalšia novinka na trhu Disney+, napriek tomu má Apple TV+ aj naďalej mnoho svojich priaznivcov.

Originálna obsahová ponuka

Tituly v službe Apple TV+ nenájdete u iných služieb, tieto filmy sú totiž prémiovým obsahom spoločnosti. Originálny obsah, pútavý námet a tituly disponujúce obrovskou kvalitou. Streamovacia služba síce neponúka toho vo svojej ponuke momentálne veľa, prednosť však dala kvalite nad kvantitou. S odstupom času však s vydávaním nových titulov určite nepoľaví a aj naďalej bude svojím obsahom konkurovať. Medzi súčasné vlajkové lode služby patria napríklad tituly ako dramatický seriál See, historický titul Dickinson alebo dráma s názvom The Morning Show.

Ponuka streamovacej služby Apple TV+ osloví všetky vekové kategórie.
Ponuka streamovacej služby Apple TV+ osloví všetky vekové kategórie.

Bez reklám a aj v režime offline

Sledovanie kvalitných filmov a seriálov pomocou predplatenia Apple TV+ je úplne bez reklám a nemusíte byť pri pozeraní neustále len v režime online. Počas sledovania máte na výber z ponuky viacerých jazykov ako pri dabingu, tak aj pri titulkoch. Slovenskí diváci si musia vystačiť len so slovenskými titulkami.

Možnosti predplatného

V súčasnosti si pri predplatnom služby na streamovanie Apple TV+ môžete voliť z dvoch variantov. Ak chcete túto službu prvotne otestovať, prvý týždeň máte skúšobnú verziu zdarma a potom vás mesiac pozerania vyjde na 4,99 €, kým druhá možnosť ponúka celoročné predplatné. Súčasťou rodinného zdieľania je možnosť umožniť prístup až šiestim členom rodiny. Každý člen však figuruje pod svojím osobným Apple ID údajom, nemusíte tak mať spoločný užívateľský účet a deliť sa všetci o jedno heslo.

Zaujímavou ponukou je aj ročné predplatné zadarmo, a to získate v prípade, že si zakúpite novší produkt spoločnosti Apple. Či už pôjde o iPhone, iPad, Mac alebo spomínané multimediálne zariadenie Apple TV, streamovaciu službu získate na dobu roka zadarmo.

Apple drží krok s dobou

Je viditeľné, že Apple posúva svoje štandardy a skúša rozšíriť svoju pôsobnosť aj na väčšie obrazovky. Dôkazom toho je aj multimediálne zariadenie Apple TV, ktoré pomohlo prekročiť televízne limity a poňať televíziu z úplne nového rozmeru. Spoločnosť Apple však so svojimi produktmi vôbec nepoľavila a začala sa prispôsobovať súčasným očakávaniam spotrebiteľov, čo spôsobilo, že ponuka streamovacích služieb dlho bez značky Apple nezostala. Koncom minulého roka sa spoločnosť začala orientovať aj na tento vyhľadávaný typ dopytu a aj napriek menšej ponuke je silnou konkurenciou vďaka svojej kvalite. Je teda zrejmé, že Apple sa snaží zo svojich produktov vyťažiť maximum a mieni v tom aj naďalej pokračovať.

Hodnotenie článku:
(80.6%)

Pulbikované dňa: 01.04.2020


Pridať komentár