Vigan ZH 27 zavárací hrniec – recenzia, skúsenosti

Digitálne ovládanie s displejom
Vynikajúca cena

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Zavárací hrniec s objemom 27 l a kapacitou 22 zaváracích pohárov s objemom 0,7 l. Smaltovaný povrch je síce vhodný pre styk s potravinami, ale málo odolný a smalt môže časom začať praskať. 

Hrniec teda môžete využiť nielen na zaváranie, ale aj na varenie polievok, džemov, gulášov a pod. Na tento účel ho výrobca vybavil plastovým výpustným kohútom, ktorý môžete rozobrať pre jednoduchšie čistenie. 

Na ovládanie slúžia dva otočné ovládače – môžete si nastaviť teplotu v rozsahu 30 – 100 °C a čas udržiavania teploty v rozmedzí 0 – 120 min. Ovládaciemu panelu však dominuje podsvietený LCD displej, ktorý zobrazuje aktuálnu i nastavenú teplotu a nastavený čas.

Parametre: príkon: 1 800 W; materiál: smaltovaná oceľ; objem: 27 l; kapacita: 14 ks 1 l/22 ks 0,7 l zaváracích pohárov; termostat: 30 – 100 °C; časovač: 0 – 120 min. (vypínateľný); ďalšie funkcie: displej, takmer ploché dno so skrytým ohrievacím telesom, plastový výpustný kohútik, poistka proti prehriatiu; rozmery (š × v × h): 49 × 47 × 37 cm; hmotnosť: 4,8 kg

Zavárací hrniec Vigan ZH 27 si môžete poľahky zakúpiť cez ✅  web Heureka.sk.

Kapacita až 22 pohárov

Dizajn tohto zaváracieho hrnca nám bol povedomý, vzhľadom pripomína ostatné konkurenčné modely, ktoré sú si podobné ako vajce vajcu.

Aj tento model má objem 27 l a kapacitu na cca 14 zaváracích pohárov s objemom 1 l alebo 22 pohárov s objemom 0,7 l. V balení sme našli aj mriežku, pomocou ktorej sme vytvorili na dne hrnca rovnú plochu, aby boli poháre stabilnejšie.

Vigan ZH 27 recenzia

Okrem toho sme v balení našli aj pokrievku – tá je, žiaľ, z plastu. Z plastu je aj celá spodná časť hrnca, v ktorej sa nachádza ohrievacie teleso a ovládacia elektronika. Páčilo sa nám aj miesto na spodnej časti, určené na navinutie napájacieho kábla, škoda však, že kábel bol pomerne krátky.

Prázdny hrniec váži cca 5 kg, čo nie je veľa. Výrobcu však chválime za robustné plastové uchá po stranách, pomocou ktorých sme sa nemuseli báť hrniec prenášať aj naplnený.

Na zaváranie, polievky, džemy a pod.

Výrobca na materiáli trochu šetril a v tomto prípade zvolil smaltovanú oceľ. To však nevadí, pretože smalt ako taký je vhodnou povrchovou úpravou pre priamy styk s potravinami.

Zavárací hrniec Vigan ZH 27

Zavárací hrniec Vigan ZH 27 teda môžete použiť nielen na zaváranie ovocia či zeleniny, ale napr. aj na varenie džemov, polievok, vývarov, guláša, punču a pod. Hrniec je na tento účel vybavený výpustným kohútikom, ktorý by však mohol byť trochu robustnejší. Dizajnérov však musíme pochváliť za jeho umiestnenie mimo displeja, takže elektronika je proti tekutinám chránená. Ak by vám aj niečo uprsklo, nemusíte mať obavy, hrniec má stupeň krytia IPX3, odolá teda striekajúcej vode. Výpustný kohút je navyše rozoberateľný a mohli sme ho teda jednoducho vyčistiť.

Nevýhodou smaltovaného povrchu je jeho nízka mechanická odolnosť. Pri čistení treba byť opatrný, pretože tenká vrstva smaltu môže popraskať a začať opadávať.

Prekvapenie – digitálne ovládanie

Na tomto zaváracom hrnci nás prekvapilo ovládanie, ktoré je na rozdiel od lacnejších konkurenčných modelov digitálne. Hrniec je vybavený podsvieteným displejom, ktorý zobrazuje nastavenú teplotu, aktuálnu teplotu vo vnútri hrnca a nastavený čas.

Pokrievka zaváracieho hrnca Vigan ZH 27

Ovládanie zabezpečujú 2 otočné ovládače. Prvý slúži na nastavenie teploty – páčil sa nám veľký rozsah 30 – 100 °C, pričom ovládač slúži aj ako tlačidlo, ktoré celý hrniec zapína a vypína. Druhým ovládačom si môžete nastaviť odpočítavanie času po dosiahnutí zvolenej teploty v rozsahu 0 – 120 min. Na dosiahnutie teploty nás hrniec upozornil zapípaním

Ohrievacie teleso má príkon 1 800 W, čo sa možno zdá na prvé počutie ako veľa, pri naplnení hrnca sme však na ohrev čakali pomerne dlho

Výrobca myslel aj na bezpečnosť a hrniec vybavil ochranou proti prehriatiu v podobe vratnej tepelnej poistky. Ak vy sa vám z hrnca vyparila voda, poistka teleso ochráni pred roztavením.

Elektrický zavárací hrniec Vigan ZH 27 recenzia

Smaltovaný alebo nerezový?

Zavárací hrniec Vigan ZH 27 zoženiete za ceno okolo 80 eur, čo je vzhľadom na výbavu adekvátna cena. Zoženiete ho však aj vo variante z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je o niečo odolnejšia – za ňu si však budete musieť cca 20 eur priplatiť.

Skúsenosti a recenzie

Vigan ZH 27 bol v čase písania recenzie (03/2020) najpredávanejším elektrickým zaváracím hrncom. Ide o Produkt roku 2019, ktorý používatelia chvália kôli výbornému pomeru cena/výkon. Výhodou zaváracieho hrnca je napr. to, že vypúšťací ventil sa nachádza bokom od displeja a ovládacích prvkov, ale aj jeho kapacita. Mínusom je kvalita smaltu.

Recenzie a skúsenosti so zaváracím hrncom Vigan ZH 27

Pozitíva

Digitálne ovládanie s displejom
Vynikajúca cena

Negatíva

Smaltovaný povrch nie je príliš odolný
Nízky výkon, ohrievanie trvá dlho


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 08.07.2020
Najlepšie zaváracie hrnce 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie zaváracie hrnce 2023 – recenzie, test, porovnanie

Zaváracie hrnce sú veľkoobjemové nádoby s elektrickým ohrevom, určené na sterilizáciu väčšieho množstva potravín. Okrem toho ich však môžete použiť aj na iné účely, čo z nich pri ich nízkych cenách robí multifunkčných pomocníkov do každej domácnosti, ale aj na oslavy či do predajného stánku. Poradíme vám, ako si zavárací hrniec vybrať, čo s ním v kuchyni dokážete a predstavíme... Prečítať článok


Pridať komentár