Vigan SKV2X kuchynský varič – recenzia, skúsenosti

Nerezová konštrukcia
Jednoduchá obsluha

Hodnotenie:
(80.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Typ variča: elektrický/sklokeramický | Príkon: 2 000 W | Počet platničiek: 1 | Priemer platničiek: 160/190 mm | Časovač: nie

Jednoduchý sklokeramický elektrický varič s dvoma varnými zónami. Platničky majú priemer 160 mm a 190 mm. Zariadenie disponuje infračerveným výhrevným telesom s celkovým príkonom až 2 000 W. Plynulá regulácia teploty je zabezpečená vďaka termostatu s mechanickými regulátormi.

Dĺžka napájacieho kábla je 76 cm. Sklokeramický povrch sa veľmi dobre udržiava a pôsobí moderne. O stave aktívnej prevádzky informuje používateľa LED kontrolka. Zvyšok konštrukcie je z nerezovej ocele, ktorá sa takisto veľmi dobre udržiava a takisto je veľmi odolná. Dizajn je veľmi elegantný.

Zaujal vás kuchynský varič Vigan SKV2X? Dostupný je na ✅  webe Heureka.sk.

Ponúka štandard

Úlohou elektrického variča Vigan SKV2X je používateľovi umožniť pripravovať chutné a teplé pokrmy. Nič viac ani netreba. Sklokeramický kuchynský varič disponuje dvoma výhrevnými platničkami s priemerom 160 mm a 190 mm. Príkon infračerveného výhrevného telesa je 2 000 W. V prípade dvojplatničky to nie je práve najviac. Pre väčšiu platničku je príkon 1 200 W a pre menšiu iba 800 W. Rýchlosť ohrevu teda nie je žiadny zázrak.

Vigan SKV2X recenzia

Regulácia teploty je mechanická. K dispozícii nie je časovač ani žiadne iné funkcie. Dĺžka napájacieho kábla je 76 cm, čo tiež nie je najviac. Varič má však stále veľmi kompaktné rozmery. O stave prevádzky vás informujú dve LED kontrolky.

Kvalitné vyhotovenie

Slabší výkon síce nepoteší, no čo nemožno výrobcovi uprieť, je rozhodne kvalita spracovania. Vigan SKV2X okrem sklokeramických varných platní použil i veľké množstvo nerezovej ocele. Kombináciou týchto dvoch materiálov pôsobí Vigan SKV2X veľmi moderne a esteticky. Zároveň sa však oba materiály veľmi dobre udržiavajú a čistia.

Vigan SKV2X ovládanie

Pre lepšiu stabilitu sú použité protišmykové nožičky. Regulátory majú vrúbkovanú úpravu, takže sa nešmýkajú. Nevýhodou nerezovej ocele je, že sa nahrieva a tým, že Vigan SKV2X nemá žiadne rukoväte, v prípade, že chcete dvojplatničku posunúť, musíte počkať, kým trocha ochladne. Horúca konštrukcia nie je praktická ani z dôvodu, že sa môžete ľahko popáliť, pretože si neuvedomíte, že je horúca.

Jednoduchosť v elegantnom šate

Napriek tomu, že výkon nie je podľa predstáv, Vigan SKV2X nie je najhorším adeptom. Hoci v rámci konkurencie určite natrafíte i na schopnejších konkurentov. Celkovo je však Vigan SKV2X tradičným elektrickým varičom do kuchyne, ktorý splní vaše očakávania. Samozrejme, namiesto liatinových platničiek máte k dispozícii modernejšie sklokeramické prevedenie. Ovládanie je jednoduché a rovnako tak ide aj o kompaktnú dvojplatničku, na ktorej môžete pripravovať dva pokrmy súčasne. Ak vám nevadí, že sa dlhšie zahrieva.

Vigan SKV2X parametre

Záverečné hodnotenie

Neohúri ani nesklame. Aj tak by sa dal zhodnotiť dojem, ktorý na nás v našom teste Vigan SKV2X spravil. Príkon 2 000 W nie je na dvojplatničku veľa a veru, pár stoviek wattov by sa rozhodne zišlo, ohrev je o niečo dlhší. Na druhej strane je však následne Vigan dobrým spoločníkom. Kvalita nerezovej konštrukcie sa nezaprie a ľahko sa udržiava, podobne je na tom i sklokeramická varná plocha.

Varné zóny majú priemer 160 mm a 190 mm. Dvojplatnička disponuje klasickými mechanickým regulátormi teploty. O aktívnom stave vás informuje LED kontrolka. Nožičky majú protišmykovú úpravu. Varič Vigan SKV2X nie je v rámci konkurencie najlepší, no pri pomere ceny a kvality si nepočínal najhoršie.

Pozitíva

Nerezová konštrukcia
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Slabší výkon
Pomalší ohrev


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 10.11.2020
Najlepšie kuchynské variče 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kuchynské variče 2022 – recenzie, test, porovnanie

Klasická varná doska dnes už nie je jediná možnosť, vďaka ktorej môžete doma pripraviť vaše obľúbené pokrmy. Reč nebude ani o mikrovlnnej rúre a ani o elektrickom grile. Veľmi obľúbenou alternatívou sa stávajú elektrické variče. Veľmi efektívne a kompaktné riešenie, ktorého výhody rozhodne dokážete oceniť aj vy. Kedy sa oplatí mať elektrický varič v domácnosti? Aké typy varičov existujú? Je v... Prečítať článok


Pridať komentár