Telwin Leader 400 Start nabíjačka autobatérií – recenzia, skúsenosti

Možnosť použiť ako štartovací zdroj
Robustné a odolné vyhotovenie

Hodnotenie:
(80.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Nabíjačka autoakumulátorov s mokrým elektrolytom, ktorá si poradí s 12 V i 24 V typmi. Má aj funkciu rýchleho nabíjania s max. prúdom až 30 A, pričom podporuje akumulátory s kapacitou 20 – 700 Ah. Okrem toho ju môžete využiť aj ako pomocný štartovací zdroj s prúdom 180 A. Funkcie nastavíte mechanickými prepínačmi, nabíjací prúd môžete sledovať na ručičkovom ampérmetri. Zariadenie je vybavené minimom elektroniky, čoho dôsledkom je jeho robustnosť a vyššia odolnosť, pre ktorú si ho obľúbili aj amatérski i profesionálni automechanici.

Parametre: podporované akumulátory: všetky typy, 12 V/24 V, 20 – 700 Ah; max. nabíjací prúd: 30 A;podporované typy akumulátorov: s tekutým elektrolytom; funkcie: štartovací zdroj, ochrana proti skratu a prepólovaniu, ochrana proti prebíjaniu; signalizácia: ručičkový ampérmeter; krytie: nešpecifikované; rozmery (d × š × v): 255 × 340 × 230 mm; hmotnosť: 10,7 kg

Máte záujem o nabíjačku Telwin Leader 400 Start? Kúpiť si ju môžete prostredníctvom ✅  webu Heureka.sk.

Robustná a odolná

Telwin Leader 400 Start je nabíjačka s minimom elektroniky, čo sa podpísalo na jej robustnom a odolnom prevedení. Už na pohľad vidno, že hmotnosť zariadenia bude vyššia, vyše 10 kg sme však nečakali. Z toho dôvodu nájdete na vrchnej časti praktické uško na prenášanie.

Telwin Leader 400 Start recenzia

Výrobca nešpecifikuje krytie prístroja, no symbol dáždnika na prednom paneli a početné vetracie otvory prezrádzajú, že prístroj by ste nemali používať v exteriéri počas dažďa

Iba pre niektoré akumulátory

Nabíjačka podporuje iba akumulátory s tekutým elektrolytom a s napätím 12 a 24 V. Gélové, ani AGM akumulátory s ňou teda nenabijete. Výrobca udáva kapacitu od 20 do 700 Ah, pričom max. nabíjací prúd je až 30 A v režime rýchlonabíjania. Odporúčame akumulátor pred koncom nabíjacieho procesu strážiť, aby neprišlo k jeho plynovaniu a elektrolyt sa zbytočne nestrácal.

Štartujte i bez nabitia

Okrem nabíjania akumulátorov vám zariadenie poslúži aj ako pomocný štartovací zdroj. Výrobca udáva, že poskytne prúd až 180 A krátkodobo, čo by malo byť dostatočné pre väčšinu osobných vozidiel či dodávok s nie úplne „mŕtvymi“ akumulátormi.

Nabíjačku autobatérií Telwin Leader 400 Start môžete použiť aj ako pomocný štartovací zdroj

Prevádzkový režim si volíte mechanickými prepínačmi, na rozdiel od elektronických nabíjačiek sa vám teda nemôže stať, že elektronika „zblbne“.

Nabíjačka má ochranu proti skratu a prepólovaniu pomocou dvoch tavných poistiek. Priebeh nabíjania môžete sledovať na klasickom ručičkovom ampérmetri.

Ďalšie funkcie ako napr. regenerácia či desulfatácia starých akumulátorov táto nabíjačka neponúka.

Pre profesionálne použitie?

Cena nabíjačky/štartovacieho zdroja Telwin Leader 400 Start atakuje 200 eur. K menším akumulátorom nie je príliš šetrná, preto sa hodí skôr do garáží či servisov, kde je nutné časté nabíjanie akumulátorov s vysokou kapacitou (poľnohospodárske či stavebné stroje a pod.). Nezabudnite tiež, že moderné gélové či AGM akumulátory s ňou nenabijete.

Skúsenosti a recenzie

S nabíjačkou Telwin Leader 400 Start sú používatelia poväčšine spokojní. Považujú ju za spoľahlivú a vhodnú na každodenné používanie. Oceňujú, že nabijačka dokáže naštartovať nielen osobné auto, ale aj kamión.

Recenzie a skúsenosti s Telwin Leader 400 Start

Pozitíva

Možnosť použiť ako štartovací zdroj
Robustné a odolné vyhotovenie

Negatíva

Vyššia cena
Nabije iba akumulátory s mokrým elektrolytom


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 24.09.2019
Najlepšie kompostéry do záhrady aj domácnosti (bytu, na balkón, do kuchyne)

Najlepšie kompostéry do záhrady aj domácnosti (bytu, na balkón, do kuchyne)

Vy ešte nekompostujete? Prichádzate o možnosť získať kvalitné a najmä čisto prírodné a 100 % ekologické hnojivo pre vaše rastliny a stromy. Dáme vám zopár rád, ako na to, ako si vybrať správny kompostér a predstavíme vám aj 5 najobľúbenejších modelov. Najlepšie kompostéry... Prečítať článok


Pridať komentár