Siemens TE 651209 RW automatický kávovar – recenzia, skúsenosti

Jednoduché ovládanie jediným dotykom
Rýchle nahrievanie

Hodnotenie:
(69.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Automatický kávovar vyššej triedy s prepracovaným systémom ovládania. To je riešené veľkým dotykovým displejom na prednom paneli, na ktorom si žiadaný nápoj môžete vybrať jediným dotykom. 

Zásobník na vodu je odnímateľný, nádobku na mlieko nenájdete – namiesto nej je kávovar vybavený trubičkou, ktorá mlieko nasaje priamo z krabice či z inej nádoby. Nastaviť si môžete intenzitu chuti kávy, množstvo vody, hrúbku namletia i množstvo mlieka, resp. mliečnej peny v príslušných nápojoch. 

Nechýba ani vodný filter, no zarazila nás absencia nahrievania šálok či automatického zapnutia – tieto funkcie by mali byť v cenovej triede takmer 600 eur už standardom.

Parametre: zásobník na vodu: 1,7 l/odnímateľný; zásobník na mlieko: nie; zásobník na zrnkovú kávu: 300 g; tlak: 15 barov; funkcie: dotykový displej, príprava 2 šálok súčasne, nastaviteľná intenzita chuti, množstvo vody, hrúbka mletia, množstvo peny, výdaj horúcej vody, pamäť na vlastné nastavenia, automatické čistenie a odvápnenie, automatické vypnutie, detská poistka, vodný filter; príkon: 1 550 W; rozmery (š × v × h): 28 × 38,5 × 46,5 cm; hmotnosť: 9,56 kg

Automatický kávovar Siemens TE 651209 RW nájdete na ✅  webe Heureka.sk.

Moderný dizajn

Ide o rozmerovo väčší kávovar s množstvom lesklých prvkov. Materiálové spracovanie je vcelku kvalitné a zariadenie pôsobí pomerne robustne.

V zadnej časti nájdete priehľadný zásobník na 300 g kávových zŕn, ktoré pri príprave kávy putujú do mlynčeka s nastaviteľnou hrúbkou mletia. Okrem zrnkovej kávy môžete použiť aj vopred namletú kávu, ktorú nasypete do výsuvnej nádobky na bočnej strane kávovaru. 

Siemens TE 651209 RW recenzia

Na rozdiel od iných modelov ide o trochu nešťastné riešenie, keďže nádobka je pomerne úzka a káva sa vám môže vysypať na kuchynskú linku. Výrobca na tento účel pribalil špeciálny dávkovač, ktorého druhý koniec slúži ako pomôcka na inštaláciu vodného filtra. Za toto šikovné riešenie dávame palec nahor.

Nádržka na vodu má objem 1,7 l a je odnímateľná, výrobca ju vybavil aj filtračnou patrónou zn. Brita, ktorá vylepšuje chuť kávy a spomaľuje usadzovanie vodného kameňa. Mnohí používatelia sa sťažovali, že filter má nízku životnosť – v priemere iba 200 vydaných káv.

Pod trysky na výdaj kávy sa zmestí až 14 cm vysoký pohár. Páčilo sa nám, že celá spodná časť s odkvapkávačom i nádobkou na použitú kávu je odnímateľná, čo uľahčuje čistenie.

Mlieko nasaje priamo z krabice

Nádobku na mlieko na tomto kávovare nenájdete, namiesto neho je vybavený unikátnym systémom s nasávacou trubicou, pomocou ktorej zariadenie nasaje mlieko priamo z krabice, fľašky či inej nádobky. Pred ponorením do krabice s mliekom ju ale musíte zakaždým očistiť – kávovar ju síce dokáže prepláchnuť, no iba zvnútra.

Automatický kávovar Siemens TE 651209 RW

Odkvapkávacia miska je dokonca vybavená otvorom, kam môžete trubicu vsunúť, ak ju práve nepoužívate. Pri príprave nápojov s mliekom ju nesmiete zabudnúť vybrať, inak nasaje odpadovú vodu z odkvapkávacej misky.

Ovládanie nikdy nebolo jednoduchšie

Na kávovare nás ihneď upútal vrchný panel, ktorý je v podstate celý tvorený rozmerným dotykovým displejom. V jeho hornej časti si môžete priamo jediným dotykom zvoliť požadovaný nápoj.

V spodnej časti si potom môžete nastaviť parametre ako teplota vody, intenzita chuti či množstvo mlieka, resp. mliečnej peny v príslušných nápojoch.

Kávovar vám pripraví všetky kávové nápoje, na ktoré si spomeniete – od espressa cez latte, americano, lungo až po napr. flat white atď. Nechýba ani funkcia výdaja horúcej vody (napr. na čaj či zalievanú kávu) a výdaja teplého mlieka. 

Príprava kávy v kávovare Siemens TE 651209 RW

Na prípravu väčšiny nápojov využíva kávovar funkciu DoubleShot, pomocou ktorej vám na požiadanie pripraví extra silnú kávu bez horkosti a nepríjemnej pachuti.

Výbava by mohla byť lepšia

Kávovar je vybavený systémom automatického čistenia i odvápnenia, zarazilo nás chýbajúce vyhrievanie šálok a načasované zapnutie. Ráno sa tak nezobudíte k nahriatemu kávovaru a budete musieť chvíľku čakať. Nahrievanie je síce rýchle, no od kávovaru tejto cenovej kategórie by sme čakali predsa len lepšiu výbavu.

Oplatí sa za tú cenu?

Cena tohto modelu atakuje 600 eur, čo je pre domáce použitie dosť. Chýbajú mu taktiež niektoré funkcie, ktoré zvyšujú komfort používania, no vďaka jednoduchej voľbe nápoja jediným dotykom si kávovar Siemens TE 651209 RW vieme predstaviť ako súčasť kancelárskej či firemnej kuchynky.

Skúsenosti a recenzie

Automatický kávovar Siemens TE 651209 RW si získal srdcia viacerých kávičkárov. Dizajn, dotykový displej, rýchlosť prípravy, príprava 2 káv naraz, jednoduché ovládanie... To sú len niektoré z plusov kávovaru, ktoré dávajú do popredia. Nepáči sa im nízka životnosť filtra a vyššia cena kávovaru.

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom Siemens TE 651209 RW

Pozitíva

Jednoduché ovládanie jediným dotykom
Rýchle nahrievanie

Negatíva

Chýbajú niektoré funkcie
Vodný filter má krátku životnosť


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 26.09.2019
Najlepšie automatické kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie automatické kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Automatické kávovary vám pripravia chutné espresso už po jedinom stlačení tlačidla. Postarajú sa o celý proces prípravy vrátane namletia zrnkovej kávy. Majú tiež niekoľko nevýhod. V článku vám predstavíme ich plusy i mínusy, ohodnotíme najobľúbenejšie modely a poradíme vám, ako si automatický kávovar vybrať. Najlepšie automatické kávovary... Prečítať článok


Komentáre

31/01/2023 22:04
Jan

Kúpené v r.2020 november. Odvtedy 4 krat v servise v siemens(este ked bolo v zaruke) a teraz uz nefunkčné. Radsej Delonghi

02/07/2021 21:11
Noro

No dlhu zivotnost to teda nema po 6 mesiacoch skoncil ohrev vody.

Pridať komentár