Sencor SFR 3220 WH teplovzdušná fritéza – recenzia, skúsenosti

Priaznivá cena
Výborná príprava pokrmov
Jednoduché ovládanie
Pomer kvalita/cena
Rýchly ohrev
Kompaktné rozmery

Hodnotenie:
(74.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Objem: 2,6 l; Výkon: 1 400 W; Hmotnosť: 2 kg; Teplota: 60 – 200 °C; Približná cena: 64 €

Fritovací hrniec Sencor ponúka prípravu pokrmov za pomoci horúceho vzduchu. Objem fritovacieho koša je 2,6 litra čo vám postačí na prípravu rezňov či hranoliek bez kvapky tuku. Ohrev zabezpečuje výhrevné teleso s výkonom 1 400 W. Fritéza pracuje s teplotou vzduchu od 60 do 200 stupňov. Teplotu možno regulovať. Pripravovať vo fritéze môžete všetky pokrmy, ktoré by ste pripravovali v klasickej fritéze.

Nechýba ani bezpečnostná poistka proti prehriatu, zariadenie je ľahko umývateľné a ovládateľné. Časovač možno nastaviť na 30 minút.

Variť, resp. vyprážať zdravšie nie je vďaka teplovzdušným fritézam problém. Ide o spotrebiče, ktoré na svoje fungovanie potrebujú iba elektrickú zásuvku. Smažené jedlá v nich pripravíte zdravo, v niektorých dokonca bez kvapky oleja. Fritéza Sencor SFR 3220WH sa medzi používateľmi teší veľmi dobrým recenziám. Pozreli sme sa na ňu bližšie.

Teplovzdušnú fritézu Sencor SFR 3220 WH si môžete zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Rýchle nahriatie

Prvou výhodou tohto stroja s príkonom 1 500 W je jeho rýchle nahriatie. Jedlo môžete pripravovať už za 3 minúty od zapnutia. Aj samotná príprava jedla netrvá dlho, čo je výsledkom toho, že vzduch sa zohrieva rýchlejšie a jeho cirkuláciou dochádza k rovnomernej príprave pokrmov.

Sencor SFR 3220 WH recenzia

Nastavenie teploty

Fritéza nás potešila aj rozsahom nastavenia teploty. Tá sa dá nastaviť v rozmedzí od 80 do 200 °C. Zemiakové krokety, lupienky či hranolky si totiž vyžadujú vyššiu teplotu ako napr. párky v župane, kuracie mäso či vanilkové suflé. Vzhľadom na daný rozsah teplôt môžete vo fritéze nielen vysmážať, ale aj piecť či potraviny sušiť.

Prijateľný objem

Teplovzdušná fritéza Sencor SFR 3220WH má pomerne malý objem – 2,6 l. Pre 2 až 4 ľudí je však postačujúci. Na vrchnej časti fritézy sa nachádzajú obrázky s teplotou a časom prípravy jednotlivých pokrmov. Nájdete tam, koľko vám bude trvať príprava hranoliek, stejkov, rýb či muffinov. Môžeme potvrdiť, že plus mínus tieto údaje súhlasia, samozrejme, dôležité je i to, ako máte jednotlivé jedlá radi – či viac, alebo menej prepečené. Odporúčanú dobu prípravy potravín a potrebu ich premiešania počas prípravy nájdete aj v návode k spotrebiču.

Sencor SFR 3220 WH obrázky s časom prípravy

Časovač

Plusom je taktiež časový spínač na 30 minút so zvukovou signalizáciou. Keď viete, koľko trvá príprava jednotlivých pokrmov, stačí nastaviť časovač, jedlo v prípade potreby občas skontrolovať a premiešať. Zvuková signálizácia vám oznámi, keď bude hotové. Vypínanie je automatické, takže ak nebude v dosahu zvukového signálu, nemusíte sa báť, že by sa jedlo pripravovalo ďalej a mohlo sa pripáliť.

Jeden filter

Klasické fritézy zvyčajne disponujú 2 filtrami – pachovým a tukovým. V prípade teplovzdušných fritéz nie je tukový filter veľmi potrebný, pachový (vzduchový) je zato praktickou záležitosťou. Vďaka nemu sa dajú pripravovať obľúbené pochúťky bez nepríjemného zápachu, teda bez nutnosti po vyprážaní vyvetrať celú kuchyňu.

Odnímateľná nádoba teplovzdušnej fritézy Sencor SFR 3220 WH

Príprava jedla bez tuku

Výrobca uvádza, že spotrebič ponúka systém fritovania bez použitia oleja. Je to teda zdravá alternatíva k tradičnému spôsobu smaženia. My sme vždy použili aspoň lyžičku oleja, aby si jedlo zachovalo šťavnatosť a trochu pripomínalo pokrmy pripravené v klasickej fritéze. Ak však chcete fritovať bez tuku, máte tú možnosť.

Teplovzdušná fritéza Sencor SFR 3220 WH

Keďže vyberateľný fritovací kôš je z nepriľnavého materiálu, jednoducho sa čistí. Hoci sa nedá dať do umývačky riadu, s čistením sme problém nemali. Postačilo nám na to trochu vody so saponátom a špongia. 

Bezpečnosť nadovšetko

Kto má malé deti, určite ocení, že fritéza disponuje bezpečnostnou poistkou, ktorá zabraňuje nechcenému vybratiu koša. Fritéza mala počas prípravy jedla vždy na dotyk chladný povrch. Ak o ňu počas fritovania nechtiac zavadíte, žiadne popáleniny vám nehrozia.

Kompaktné rozmery

Fritéza je vhodnou voľbou do väčšej i menšej kuchyne. So svojimi rozmermi 26 x 31 x 31,5 cm (v x š x h) nebude zavadzať na žiadnej kuchynskej linke. Prístroj má hmotnosť 3,8 kg, takže sa prenáša celkom pohodlne. Dizajn je príjemný, fritéza je biela so zelenými a sivými prvkami.

Teplovzdušná fritéza Sencor SFR 3220 WH hranolky

Skúsenosti a recenzie

Sencor SFR 3220 WH sa radí k lacnejším teplovzdušným fritézam, čo je jednou z vecí, ktoré si používatelia cenia najviac. Pomer cena/výkon je podľa nich veľmi dobrý, fritéza pripravuje jedlo za krátky čas, čím navyše dochádza k úspore energie. Prístroj je podľa nich skladný, jeho veľkosť akurát a nastavenie teploty, času a automatické vypnutie praktické.

Recenzie a skúsenosti s teplovzdušnou fritézou Sencor SFR 3220 WH

Pozitíva

Priaznivá cena
Výborná príprava pokrmov
Jednoduché ovládanie
Pomer kvalita/cena
Rýchly ohrev
Kompaktné rozmery

Negatíva

Menší objem nádoby


Autor recenzie: Mgr. Jana Kršiaková PhD.
Dátum publikovania: 01.09.2019
Najlepšie teplovzdušné fritézy bez oleja 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie teplovzdušné fritézy bez oleja 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Pri pomyslení na fritézu zrejme mnohým ľudom napadnú litre prepáleného oleja, smažených hranoliek a mastných rezňov. Zástancovia zdravej stravy teda rozhodne fritéze fandiť nebudú. Určite, tieto pokrmy nepatria medzi racionálnu stravu, no dajú sa pripraviť i zdravším spôsobom. Dokonca vo fritéze. Ako je to možné? To, že dnešné fritézy dokážu spaľovať iba litre oleja už neplatí.... Prečítať článok

Teplovzdušná fritéza – výhody, nevýhody a skúsenosti s teplovzdušným varením

Teplovzdušná fritéza – výhody, nevýhody a skúsenosti s teplovzdušným varením

Premýšľate nad kúpou teplovzdušného hrnca, nie ste si však istí, či si je takáto alternatíva vhodná aj pre vás? Prečítajte si o všetkých výhodách aj nevýhodách, ktoré so sebou prináša teplovzdušné varenie. V závere nášho článku sme si pre vás pripravili aj niekoľko zaujímavých tipov na... Prečítať článok


Pridať komentár