Russell Hobbs 19750-56 ryžovar – recenzia, skúsenosti

Pohodlná obsluha a čistenie
Cena
Vhodný aj na prípravu iných pokrmov
Kapacita nádoby

Hodnotenie:
(78.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Russell Hobbs 19750-56 s odnímateľnou misou s nepriľnavým povrchom a skleneným vekom má kapacitu až na 10 porcií ryže. Povrch ryžovaru je z leštenej nerezovej ocele, má objem 1,8 l. Poteší funkciou automatického udržiavania teploty ryže a automatickým vypínaním. Dodáva sa s košom na prípravu jedla v pare, odmeriavacou miskou a špachtľou. Príkon prístroja je 700 W.

Veľmi jednoduchý ryžovar v najnižšej cenovej triede. Napriek obmedzeným funkciám vám ponúkne kapacitu až na 10 porcií ryže a možnosť pripravovať zeleninu v pare.

Ryžovar Russell Hobbs 19750-56 si môžete pohodlne zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Napriek cene pôsobí odolne

Ryžovar má povrch (na rozdiel od konkurenčných modelov v podobnej cenovej hladine) vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka rozmerom takmer 30 cm na šírku a hmotnosti 2,4 kg pôsobí teda pomerne robustným a odolným dojmom.

Nedajte sa však zmiasť popismi v niektorých e-shopoch, ktoré udávajú objem 3,2 l. Ide o hrubý objem celého hrnca, využiteľný objem vnútornej nádoby na varenie je 1,8 l. Uvaríte v nej až 10 porcií ryže, čo je dosť aj na nedeľný obed pre viacčlennú rodinu.

Russell Hobbs 19750-56 recenzia

V balení sme okrem samotného ryžovaru našli aj špachtľu na stieranie ryže z okrajov nádoby, odmerku na ryžu i vodu a kôš na naparovanie zeleniny. Pokrievka je vybavená otvorom, cez ktorý môže voľne unikať para. Pri naplnení ryžovaru nám však cez otvor prskala voda.

Výrobcovi vyčítame až smiešne krátky napájací kábel, ktorý je k ryžovaru pripevnený napevno a má dĺžku iba 60 cm, takže ryžovar musíte používať v blízkosti zásuvky.

Chce to trošku cviku

Ryžovar má 2 funkcie – varenie a udržiavanie teploty. Môžete ho používať 2 spôsobmi. Prvý spočíva tom, že k ryži pridáte presné množstvo vody a tá sa dovarí včas (zariadenie sa potom prepne do režimu udržiavania teploty). Taktiež môžete pridať vody viac – v tom prípade si musíte čas varenia ustrážiť a ryžovar vypnúť sami.

Na obsluhu ryžovaru slúži prepínač, pomocou ktorého volíte jeden z už spomenutých režimov. Výrobca šetril, takže hlavný vypínač na zariadení nenájdete. Vypínať ho budete musieť vytiahnutím vidlice zo zásuvky, v dôsledku čoho sa vidlica i zásuvka zbytočne opotrebúvajú.

Kôš na naparovanie zeleniny ryžovaru Russell Hobbs 19750-56

Výkon ryžovaru je 700 W, čo je dostatočné pre uvarenie už spomínaných 10 porcií. Ak však plánujete variť menšie porcie, siahnite radšej po modeli s menším výkonom, ktorý bude tým pádom úspornejší.

Pri používaní ryžovaru sme sa presvedčili, že to chce trochu praxe, aby sme ho mohli nechať bez dozoru. Základom je ryžu dostatočne premyť, v opačnom prípade prebytočný škrob spôsobil, že nám ryža penila. Sem-tam by ste ju mali aj premiešať, v opačnom prípade sa môže ryža v spodnej časti pripiecť. Samozrejme, vo veľkej miere to závisí od druhu ryže.

Okrem ryže môžete v ryžovare Russell Hobbs 19750-56 pripravovať aj iné suroviny. Využiť môžete aj prebytočnú paru a zeleninu umiestniť do naparovacieho koša, vďaka čomu zabijete 2 muchy jednou ranou.

Ryžovar Russell Hobbs 19750-56

O bezpečnosť stará ochrana proti prehriatiu tvorená tepelnou poistkou a ďalšia poistka, ktorá zariadenie nedovolí spustiť, pokiaľ vnútorná nádoba nie je vložená v ryžovare.

Nízka cena, priemerná výbava

Ryžovar Russell Hobbs 19750-56 patrí so svojou cenovkou 40 eur medzi tie najlacnejšie. Neponúka príliš veľkú výbavu, no páčil sa nám naparovací kôš na zeleninu a tiež veľký objem, ktorý je dostatočný aj pre 4-člennú rodinu. Škoda však, že výrobca šetril na takých veciach, akými sú napájací kábel a hlavný vypínač.

Recenzie a skúsneosti s ryžovarom Russell Hobbs 19750-56

Pozitíva

Pohodlná obsluha a čistenie
Cena
Vhodný aj na prípravu iných pokrmov
Kapacita nádoby

Negatíva

Krátky kábel
Chýba hlavný vypínač


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie ryžovary 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie ryžovary 2022 – recenzie, test, porovnanie

Ryža patrí medzi základné prílohy k jedlám a pre mnohých taktiež medzi tie najchutnejšie. Môže sa zdať, že jej príprava je jednoduchá, no v skutočnosti je potrebné mať trochu zručnosti alebo dobrého pomocníka. Takýmto pomocníkom je skvelé zariadenie ryžovar, ktoré vám pomôže urobiť ryžu na niekoľko spôsobov. Poďme sa bližšie pozrieť na čo sa zamerať pri kúpe tohto prístroja.... Prečítať článok


Pridať komentár