Rowenta RH9690WO tyčový vysávač – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer ceny a funkcií
Súčasné vysávanie aj umývanie
Vhodnosť pre zvieracie chlpy
Dostatok príslušenstva v balení

Hodnotenie:
(78.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Tyčový vysávač Rowenta RH9690WO ponúka výkon 185 W a k dispozícii sú dve rýchlosti. Zvláda súčasne vysávať aj umývať podlahy, čo je jeho najväčšou výhodou. V balení je dostatok nadstavcov na umývanie rôznych povrchov. Vysávač je ťažší a po dlhšom používaní začína bolieť ruka. Plus si nezaslúži ani menšia nádoba na prach s objemom 0,55 litra či kratšia výdrž prevádzky len 35 minút. Pri nabíjaní je nutné batériu z prístroja vybrať. Vysávač má kvalitný filter, ktorý dokáže zachytiť až 99 percent čiastočiek. Hodí sa na vysávanie vlasov alebo zvieracích chlpov. Medzi používateľmi sa teší obľube vďaka dobre nastavenej cene a ponúkaným funkciám. Nechýba LED osvetlenie na upratovanie na tmavších miestach.

Parametre: typ vysávača: tyčový; príkon: 185 W; počet rýchlostí: 2; hlučnosť: 82 dB; objem nádoby na prach: 0,55 l; vysávanie: suché aj mokré; prevedenie: bezvreckové; typ filtra: High Efficiency filter; vhodné do auta: áno; napájanie: akumulátorové; batéria: Li-Ion; kapacita batérie: 22 V; doba prevádzky: 35 minút; doba nabíjania: 3 hodiny; funkcie: vhodné pre domácnosť so zvieratami, hubica na tvrdé podlahy, kefa na čalúnenie, štrbinová hubica, prachová kefa, antibakteriálne, 3v1; hmotnosť: 4,1 kg

Vysávač Rowenta RH9690WO uľahčuje upratovanie tým, že dokáže naraz vysávať aj umývať podlahy. Poradí si s kobercami alebo čalúnením, no treba rátať s nižšou sacou silou. Maximálny výkon je 185 W. Oceňujeme dostatok príslušenstva, kvalitný filter či LED osvetlenie. Mínus dávame za vyššiu hmotnosť, kratšiu výdrž batérie či za nepraktické vyprázdňovanie nádoby na prach.

Vysávač aj mop v jednom 

Bezdrôtový tyčový vysávač disponuje výkonom 185 W, čo je postačujúce na bežné domáce upratovanie. Výhodou je prevedenie 3 v 1, možnosť využívať mop a stierať podlahy. Na výber sme mali dve rýchlosti, pri nižšej je vysávač tichý, pri tej vyššej už hlučnejší. Pre intenzívny výkon stačí stlačiť tlačidlo Boost a nie je nutné ho držať. Hladina hluku dosahuje 82 dB a medzi tyčovými vysávačmi patrí k tým vyšším. Vďaka rôznym nadstavcom sa hodí na upratovanie podláh, kobercov či čalúnenia a pohodlne sa s ním uprace aj strop, napr. od pavučín. Oceňujeme kefu s funkciou Power LED Vision. Upratovaný povrch pekne osvetlí a my sme videli všetky drobné nečistoty.

Rowenta RH9690WO recenzia

Kratšia výdrž prevádzky

Prístroj poháňa zasúvacia batéria, ktorá má kratšiu výdrž. Na jedno nabitie zvláda cca 35 minút prevádzky. Tento čas nás neohúril, no plusom je aspoň rýchle nabíjanie, ktoré trvá 3 hodiny. Iné tyčové vysávače sa nabíjajú dlhšie. 4,5 hodiny sa nabíja Dyson V15 Detect Absolute, no ten vydrží v prevádzke celú hodinu. Za veľkú nevýhodu pri vysávači Rowenta považujeme, že pri nabíjaní je nutné batériu vytiahnuť z prístroja. Výrobca má v ponuke aj založené batérie, ktoré sa dajú dokúpiť samostatne. Pomocou nich je možné predĺžiť čas prevádzky na viac než hodinu.

Vyššia hmotnosť

S vysávačom sa manipuluje pomerne dobre, no zarazila nás vyššia hmotnosť 4,1 kilogramu. Pri dlhšom upratovaní nás začala pobolievať ruka. Vďaka prevedeniu „flex“ sme sa vedeli dostať na horšie dostupné miesta, napríklad pod gauč alebo posteľ. Veľkým benefitom je funkcia 2 v 1, ktorá umožňuje umývanie a vysávanie podlahy za polovičnú dobu. S hubicou Aqua sme jedným ťahom vysávali a zároveň umývali. Mop je obstojný, no závisí to od miery znečistenia podlahy.

Rowenta RH9690WO príslušenstvo

Kvalitný filter 

Vyzdvihujeme polohu Stop&Go, vďaka ktorej dokážu kefa a trubica samostatne stáť. Takto sme si mohli dať krátku prestávku od upratovania. Zásobník na prach má objem len 0,55 litra, časté vysýpanie je preto nutnosťou. Poteší filter Allergy, ktorý dokáže zachytiť až 99 percent čiastočiek a tým pádom zanecháva v miestnosti čistý vzduch. Používateľov môže na nákup motivovať fakt, že výrobca garantuje opraviteľnosť spotrebiča po dobu 15 rokov. K dispozícii je viac než 6 000 autorizovaných servisov po celom svete.

Jednoduchá údržba

Údržba vysávača nie je náročná. Zásobník na nečistoty stačí vyprázdniť a to je možné aj bez nutnosti odstrániť trubicu. Cyklónový filter Easy Wash je umývateľný pod tečúcou vodou a stačí ho prepláchnuť raz za čas alebo podľa intenzity používania. Príslušenstvo vysávača je bohaté a v balení sme našli všetko potrebné na dôkladné upratovanie. Nechýba mini elektrická kefa na odstraňovanie chlpov zvierat aj vlasov. Plusom je hubica na čalúnenie a štrbinová hubica, ktorá sa hodí na čistenie ťažšie dostupných miest. Ďalej obsahuje kefu na dôkladné čistenie a dva mopy. Na kúpu láka taktiež prijateľná cena.

Rowenta RH9690WO ručný vysávač

Skúsenosti a recenzie

Podľa viacerých vysáva tento produkt veľmi dobre, ale po odpojení hlavice na vysávanie sa ťah výrazne zníži. Pri normálnom režime je tichý a tento režim stačí na bežné vysávanie. Ako plus vnímajú, že nie je nutné držať stlačený gombík pri vysávaní. Pri turbo režime je už hlučnejší, no ťah je silný. Vyzdvihujú veľa nadstavcov v balení, kompaktnosť, možnosť dobre povysávať aj horšie dostupné miesta, napr. pod gaučom. Benefitom je mop. Podľa niektorých ide o bežné zmývanie, no rýchlejšie vyschne voda na dlažbe. Ocenili dizajn, dobrú výdrž batérie a vlastnosti tri v jednom. Za praktické považujú osvetlenie a dobré upratovanie aj zvieracích chlpov. Ako mínusy označili vyššiu váhu, pretože pri dlhšej práci začína bolieť ruka. Za nepraktické považujú vyprázdňovanie nádoby s prachom a nutnosť vybrať batériu, keď je potrebné nabiť ju. Niektorým sa zdala cena vysoká, iným prijateľná. Zamrzela absencia indikácie stavu batérie a fakt, že keď je batéria slabšia, vyteká z prístroja viac vody. Celkové hodnotenia tohto tyčového vysávača sú však pozitívne.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Rowenta RH9690WO
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Rowenta RH9690WO
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Rowenta RH9690WO
Zdroj: Alza.sk

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a funkcií
Súčasné vysávanie aj umývanie
Vhodnosť pre zvieracie chlpy
Dostatok príslušenstva v balení

Negatíva

Nepraktické vyprázdňovanie
Vyššia hmotnosť 4,1 kg
Nutnosť vybrať batériu pri nabíjaní


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 08.02.2023
Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom veľmi nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám však môže prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite... Prečítať článok

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok


Pridať komentár