myPhone Hammer Energy 2 telefón – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Výborná odolnosť
Dlhá výdrž batérie
Veľký displej
Batéria slúži ako powerbanka
Funkcia rýchleho nabíjania

Hodnotenie:
(77%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

myPhone Hammer Energy 2 je outdoorový telefón, ktorý vyniká odolnosťou voči nárazom, vode aj nečistotám. Má vcelku vysokú hmotnosť, až 263 g, displej s 5,5" uhlopriečkou, 32 GB internú pamäť, podporuje LTE, EDGE, GPRS, Wi-Fi aj Bluetooth, je vybavený NFC čítačkou, 1 zadným objektívom s rozlíšením 13 Mpx a batériou s kapacitou 5 000 mAh.

Technické parametre:kapacita batérie = 5 000 mAh, Stand by režim = 490 hod., dĺžka hovoru = 1 500 min., hmotnosť = 263 g, rozmery = 160,8 x 76,9 x 15,3 mm, displej = 5,5" (1440 x 720 px), RAM = cca 3 GB, interná pamäť = 32 GB,OS = Android 9.0 (Pie), podpora sietí = LTE, EDGE, GPRS, Wi-Fi, Bluetooth, NFC,fotoaparát = 13 Mpx

Outdoorový telefón myPhone Hammer Energy 2 si môžete zakúpiť v ✅ e-shope Mall.sk.

Odolný, odolnejší, najodolnejší

myPhone Hammer Energy 2 sa nám hodnotil trochu ťažšie. Ak by sme sa naň totiž pozerali iba ako na odolný telefón, nebol by stopercentný (nie je to zlý model, na trhu sú však aj o niečo výkonnejšie outdoorové telefóny). Ak sa však na Hammer 2 pozrieme ako na telefón pre dieťa či teenagera, môžeme mu vytknúť len niekoľko detailov.

Z hľadiska odolnosti v našom porovnaní nepochybne vyhráva. Ako jediný odolá nárazom, vode aj nečistotám. Príjemne nás prekvapili jeho zosilnené rohy, ktoré mu na odolnosti len a len pridávajú. Hammer Energy 2 je chránený pevným gumeným „obalom“ a má krytie IP68, čo znamená, že je úplne prachotesný a odolný voči trvalému ponoreniu do 3 m.

myPhone Hammer Energy 2 recenzia

Odolné prevedenia sa odzrkadlilo, ako to pri outdoorových modeloch býva, na jeho celkových rozmeroch. Hammer Energy 2 váži viac ako 260 g a je skutočne robustný. Z nášho pohľadu je preto určite vhodný až pre staršie deti.

Plusom je veľký displej s uhlopriečkou 5,5 palca. Jeho rozlíšenie je na tom už o niečo horšie. 1440 x 720 je spomedzi všetkých ostatných modelov najmenej. Hold, tento telefón je v prvom (a asi aj poslednom) rade odolný.

To čo má, zvláda dobre

Hardwarové riešenie nie je pri tomto modeli úplne v TOP kondícii. Približne 3 GB RAM-ka, 4-jadrový procesor s frekvenciou 2 GHz pre každé jadro a interná pamäť s veľkosťou 32 GB, to na hranie hier či iné náročnejšie operácie jednoducho nestačí. Pri porovnaní s ostatnými modelmi je na tom určite lepšie ako model od Nokie, ale podstatne horšie ako zvyšné 2 dotykové telefóny.

myPhone Hammer Energy 2 podporuje LTE sieť (+ všetky „pomalšie“ siete), Wi-Fi aj Bluetooth (5.0). V tomto smere teda nie je outdoorovým, ale typickým smart dotykovým telefónom. Podobne ako na ostatných dotykových modeloch v našom teste sa aj na ňom nachádza NFC čítačka.

Výdrž batérie je ďalšie dôležité kritérium, v ktorom tento telefón obstál veľmi dobre. Jeho batéria má kapacitu 5 000 mAh, čo je len o niečo menej ako v prípade Redmi 9. Keďže disponuje menej výkonným hardwarom, reálna výdrž na 1 nabitie nie je na zahodenie. Pohybuje sa okolo 1 500 min. hovoru, resp. nepretržitého používania, čo je cca 24 hod. Tlačidlová Nokia predbieha tento model hlavne v úspornom režime, avšak z nášho pohľadu jej batéria vydrží o niečo dlhšie aj pri bežnom používaní.

Pri batérii je zaujímavá ešte jedna vec. Plní aj funkciu powerbanky pre iné zariadenia. Ak si teda vaše dieťa bude potrebovať dobiť smart hodinky či inú menej výkonnú elektroniku, môže použiť batériu z Hammer 2. Tento model podporuje rýchlonabíjanie, čas jeho „oživovania“ je preto znesiteľný.

Nič pre vášnivých fotografov

Fotoaparát na Hammer dvojke nie je žiadna sláva. Ide o 13 Mpx zadný objektív (áno, iba 1 objektív), s ktorým je možné zhotovovať fotografie s, nazvime to, primeranou kvalitou. Maximálne rozlíšenie videa je 720 p pri 30 snímkach za sekundu, čo je ekvivalent ku klasickému HDčku. Podobné je to aj s kvalitou zvuku. Na myPhone Hammer Energy 2 nájdete 3,5 mm jack na slúchadlá, ktoré celkový audio zážitok o niečo vylepšujú.

Skúsenosti a recenzie

V porovnaní s ostatnými modelmi v našom porovnaní nie je myPhone Hammer Energy 2 hodnotený až tak často. Spotrebiteľské recenzie sú však aj v tomto prípade prevažne pozitívne. V tých horších sú spomínané väčšie rozmery a nutnosť konfigurácie mobilných dát aj MMS správ.

Recenzie a skúsenosti s telefónom myPhone Hammer Energy 2

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Výborná odolnosť
Dlhá výdrž batérie
Veľký displej
Batéria slúži ako powerbanka
Funkcia rýchleho nabíjania

Negatíva

Vyššia hmotnosť
Nie najlepšie hardvérové riešenie
Slabší fotoaparát
Horšia kvalita displeja


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 12.04.2021
Najlepšie mobilné telefóny pre deti 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie mobilné telefóny pre deti 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Kedy a ako vybrať telefón pre dieťa? Ak ste sa definitívne rozhodli, že nastal ten pravý čas, veríme, že odpovede na všetky vaše otázky nájdete v našom sprievodcovi výberom detských telefónov. Pripravili sme si pre vás praktické tipy, recenzie niekoľkoých zaujímavých modelov a taktiež rady, ktoré súvisia so samotným používaním týchto zariadení. Najlepšie telefóny pre deti... Prečítať článok


Pridať komentár