Lenovo IdeaCentre A540 stolný počítač – recenzia, skúsenosti

All-in-one konštrukcia
Vysoký výkon procesora
Kvalitný displej
Operačná pamäť
Bezdrôtové Qi nabíjanie telefónu

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Konštrukcia: All-in-one | Typ: kancelárske/profesionálne | Procesor: AMD Ryzen 5 PRO3400GE | Maxfrekvencia procesora: 4 GHz | Operačná pamäť: 8 GB DDR4 | Pevný disk: 256 GB/SSD + 1 TB/HDD

Výkonný All-in-one stolný počítač, ktorý ušetrí veľa miesta a zároveň ponúkne perfektný pomer ceny a výkonu. Disponuje kvalitným procesorom AMD Ryzen 5 PRO3400GE a takisto disponuje operačnou pamäťou RAM 8 GB DDR4. Vďaka maximálnej frekvencii procesoru až 4 GHZ umožňuje používateľovi pracovať aj s graficky náročnejšími programami a hrami. Lenovo A540 IdeaCentre používa grafickú kartu ATI Radeon Vega 11 Graphics.

Monitor je pripevnený k malej skrinke, ktorá v sebe ukrýva zdroj. All-in-one počítač disponuje perfektným akustickým výkonom. Zabudované má reproduktory JBL s výkonom 3W a takisto jedným subwooferom s výkonom 5 W. Samotná skrinka dokonca dokáže bezdrôtovo nabíjať – Qi – váš telefón.

Zaujal vás PC all-in-one Lenovo IdeaCentre A540? Nájdete ho v ✅  e-shope Alza.sk.

Prekvapivý výkon

Pri porovnaní s výkonnejšími desktopmi do kancelárie si Lenovo A540 IdeaCentre svojimi parametrami pýta pozornosť. Procesor AMD Ryzen 5 je overenou kvalitou, ktorá zvládne väčšinu štandardných úloh a pracuje rýchlo a spoľahlivo. K tomu všetkému sekunduje frekvencia 4 GHz. Zabúdať nesmieme ani na grafickú kartu ATI Radeon Vega 11 Graphics, ktorá možno nepatrí medzi najlepšie hodnotené, no stále je reč o kancelárskom počítači. Už po zapnutí sa teda pýtalo si schopnosti Lenova preveriť.

Lenovo IdeaCentre A540 recenzia

Zároveň sme však počítač otestovali vo vysokej záťaži a musíme prehlásiť, že ani pre niektorých profesionálov nie je Lenovo A540 IdeaCentre zlá voľba. Ak potrebujete sekundárny počítač, no nechcete si uberať z priestoru, Lenovo A540 IdeaCentre určite uspokojí vaše potreby, čo sa týka výkonu i efektívneho využitia tohto počítača. Nie menej dôležitá je totiž operačná pamäť s 8 GB RAM DDR4. K tomu všetkému veľmi pútavý dizajn 23,8-palcovej obrazovky s rozlíšením 1920 x 1080 px (Full HD).

Inovatívny prístup

Lenovo na trhu s technológiami nikdy nezaháľalo a okrem výkonu, ktorý v prípade all-in-one PC zostavy ponúkajú, je tu aj niekoľko zaujímavých vychytávok. Tou najväčšou je rozhodne Qi bezdrôtové nabíjanie, ktoré vám umožňuje nabíjať telefón počas toho, ako máte počítač zapnutý. V stojane a zároveň v zdroji je totiž zabudovaná práve technológia, ktorá sa stará o tento úkon.

Lenovo IdeaCentre A540 monitor

Pútavý vzhľad je podčiarknutý estetickým stojanom. Okrem toho Lenovo A540 IdeaCentre je inovatívny aj v prípade kombinovania pamäte. Využíva kombináciu 1 TB hard disku – HDD a pre rýchlejšie čítanie údajov je tu 256 GB SSD disk. All-in-one nedisponuje žiadnou optickou mechanikou.

Excelentný zvukový prejav

Vychytávke, ktorej musíme venovať špeciálny priestor a často sa u all-in-one PC zostáv nevidí, je zvuk. Zabudované reproduktory nezvyknú spravidla narobiť vetry, no ak máte integrované reproduktory JBL s výkonom 3 W a nenápadný subwoofer s výkonom 5 W, pozeranie filmov či počúvanie hudby dáva omnoho väčší zmysel. Lenovo A540 IdeaCentre tak rozhodne aj takýmto detailom urobil dojem.

Lenovo IdeaCentre A540 príslušenstvo

Smutná nemusí byť ani konektivita. Bezdrôtové možnosti Bluetooth či Wi-Fi sú samozrejmosťou. Nechýbajú tri USB porty 3.1 a takisto dva USB porty 2.0. Nechýba ani HDMI konektor alebo Ethernet vstup. Pre pripojenie slúchadiel či mikrofónu je k dispozícii 3,5 mm jack a integrovaná je i čítačka pamäťových kariet. Hmotnosť celej zostavy je 10,5 kg.

Záverečné hodnotenie

Lenovo A540 IdeaCentre v triede All-in-one PC rozhodne boduje. Predovšetkým zaujme svojim zjavom a špecifickým dizajnom. Nápadité bezdrôtové Qi nabíjanie je rozhodne inovatívne, no to, čo zaujíma väčšinu používateľov, je výkon. A ten v prípade 4-jadrového procesoru s frekvenciu 4 GHz nie je márny. Počítač dokáže zvládať i náročnejšie programy a aplikácie. Určite nejde o typický kancelársky počítač. Zabudovaný je tu operačný systém Windows 10 Home Edition (64-bit).

Nasvedčuje o tom aj kvalitná grafická karta ATI Radeon Vega 11 alebo RAM DDR4 s kapacitou 8 GB. Potešujúca je i veľkosť pevného disku – HDD 1 TB a SSD disk s kapacitou 256 GB. Displej má 23,8 palca a kvalitné rozlíšenie. Konektivita v podobe Wi-Fi pripojenia a Bluetooth sú povinnou výbavou. Nechýba LAN vstup alebo USB vstupy či čítačka pamäťových kariet. Lenovo A540 IdeaCentre je jednoducho All-in-one v pravom slova zmysle a práca s ním je naozaj veľmi efektívna a príjemná.

Pozitíva

All-in-one konštrukcia
Vysoký výkon procesora
Kvalitný displej
Operačná pamäť
Bezdrôtové Qi nabíjanie telefónu

Negatíva

Vyššia cena


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 16.08.2020
Najlepšie stolné počítače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie stolné počítače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Že stolné počítače už šli do dôchodku? Kto je o tom presvedčený, bude možno prekvapený, no počítačové zostavy sú stále žiadaným tovarom. Práve v prípade firiem, pre ktoré je typická práca s počítačom, sú najviac využívané počítačové zostavy. Neexistuje najlepší počítač na svete, no stolné počítače stále sú a aj budú pre mnohých voľbou číslo jedna. Ako vybrať počítač do domácnosti? Ktoré... Prečítať článok


Pridať komentár