Leifheit sada Twist System Disc mop – recenzia, skúsenosti

Vhodný na dlažbu aj parkety
Vyžmýka skoro dosucha
Ľahká údržba
K vedru sa dajú dokúpiť kolieska

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Sada diskového rotačného mopu Twist disk a vedra značky Leifheit sa výborne hodí na čistenie dlaždíc a kamenných podláh. Plne pohyblivý mop, odstredivý mechanizmus a flexibilný rotačný kĺb umožňujú jednoduché a rýchle čistenie špinavých podláh. Hlava mopu je z mikrovlákna, ktoré dokáže intenzívne vstrebávať nečistoty. Stupeň vlhkosti sa dá nastaviť individuálne.

Hoci upratovanie nemajú mnohí radi, niekedy sa z neho môže stať zábava. Stačia na to len tie správne nástroje. Bez mopu a dobrého vedra sa pri zmývaní podlahy nezaobídete. Twist System Disc sada od Lefheitu je pri upratovaní skvelým pomocníkom. Prečo by ste mali nad ňou porozmýšľať?

Leifheit sada Twist System Disc je dostupná v ✅  e-shope Mall.sk.

Mikrovlákno na odolnú špinu

Prvou a veľmi dôležitou vecou pri výbere mopu je materiál, z ktorého je mop, resp. hlava/návlek vyrobený. Obľúbenou voľbou je mikrovlákno, ktoré sa vyznačuje intenzívnym vstrebávaním nečistôt a absorpciou vody. Strapce mopu Leifheit sú taktiež vyrobené so špeciálnych mikrovlákien, s ktorými je upratovanie rýchle a jednoduché.

Leifheit sada Twist System Disc recenzia

Pohodlné zmývanie

Upratovanie bez kontaktu so špinou a vodou patrí k najväčším plusom sady pozostávajúcej z mopu a 20 l vedra s nástavcom na žmýkanie. Okrem toho je podstatné aj to, či mop disponuje plne pohyblivým flexibilným rotačným kĺbom. Keďže mop od Leifheitu ho má, upratovanie je hračkou. Dá sa tak s ním bez väčšej námahy dostať aj pod nábytok.

Na tvrdé podlahy

Leifheit sada Twist System Disc je primárne určená na čistenie dlaždíc a kamenných podláh. Mop sme však použili aj na zmývanie plávajúcej podlahy a zvládol to bez problémov. Na podlahe nezostávali šmuhy ani vrstva vody. Treba si však dať pozor, aby sa vám vlákna neodsunuli a podlahu ste nepoškriabali plastom.

Rotačný mop a vedro Leifheit Twist System Disc

Rotačný mop

Ako veľké plus vnímame samostatný nástavec (rotačnú komoru) na žmýkanie. Dá sa na vedro pripevniť rýchlo a jednoducho a keď budete chcieť vedro vyčistiť, stačí ho zložiť. Rotačný systém umiestnený priamo v držadle umožňuje ovplyvniť dobu žmýkania a zvoliť si stupeň vlhkosti mikrovlákien.

Nastaviteľná tyč a prateľná hlava

Veľkou výhodou tohto mopu je teleskopická tyč. Jej dĺžka sa dá sa nastaviť od 100 do 130 cm. Mop je vďaka tomu vhodný pre nižšie aj vyššie postavy. Potešila nás aj možnosť prať hlavu z mikrovlákien v práčke. Odporúča sa prať ju na 60 °C, najlepšie bez použitia aviváže.

Leifheit sada Twist System Disc s prateľnou hlavou z mikrovlákien

Skúsenosti a recenzie

Leifheit sada Twist System Disc je medzi používateľmi obľúbená, čo potvrdzujú aj jej dobré hodnotenia. Oceňujú jednoduchú údržbu, použiteľnosť na rôzne typy podláh, odstreďovací systém umožňujúci vyžmýkanie takmer dosucha, ale aj možnosť nastaviť si dĺžku tyče. Viacerí používatelia by ocenili úchyt na tyč či o niečo menšie vedro.

Recenzie a skúsenosti s Leifheit sadou Twist System Disc

Pozitíva

Vhodný na dlažbu aj parkety
Vyžmýka skoro dosucha
Ľahká údržba
K vedru sa dajú dokúpiť kolieska

Negatíva

O žiadnych nevieme


Autor recenzie: Mgr. Lucia Kunkelová
Dátum publikovania: 19.09.2019
Najlepšie mopy na dlažbu aj plávajúcu podlahu 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie mopy na dlažbu aj plávajúcu podlahu 2024 – recenzie, test, porovnanie

Keď sa povie mop, väčšina z nás si predstaví rôzne druhy tejto pomôcky na upratovanie. Každý druh sa líši svojimi parametrami i vhodnosťou použitia na rôzne povrchy. Rozhodli sme sa vniesť trochu svetla do tejto problematiky a poradiť vám, aký mop by ste si mali vybrať na upratovanie vášho príbytku tak, aby bol vhodný pre vaše podlahy a aby sa vám s ním upratovalo jedna radosť.... Prečítať článok


Pridať komentár