Lamax S9 Dual kamera do auta – recenzia, skúsenosti

Duálna kamera (zadná aj predná)
Možnosť hlasového ovládania
Dotykový 9,66-palcový displej
Upozornenia na radary
Integrované Wi-Fi

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Duálna kamera do auta Lamax S9 Dual zvláda záznam videa vo Full HD rozlíšení. Má veľký, 9,66-palcový displej, ktorý sa inštaluje namiesto spätného zrkadla. V aute pôsobí nenápadne a zároveň nezakrýva výhľad. K jej veľkým výhodám patrí ovládanie hlasom či integrované Wi-Fi pre bezproblémové prenášanie súborov do mobilného telefónu alebo počítača. Samozrejmosťou kamery je nočný režimparkovací režim či upozornenia na radary. Tie však nie sú vždy presné. Poteší dobrý pomer ceny, kvality a ponúkaných funkcií.

Parametre: umiestnenie kamery: na zrkadlo; rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080; kompresia videa: H.264; záznam zvuku: áno; pozorovací uhol: 150 °; rozlíšenie foto: 2 Mpx; veľkosť displeja: 9,66 palca; dotykový displej: áno; funkcie: duálna autokamera, G-senzor, GPS modul, optický stabilizátor, nočný režim displeja, automatické zapnutie, detekcia pohybu, detekcia jazdných pruhov, detekcia rýchlostných radarov, detekcia vozidiel, nočný režim, Wi-Fi; menu v slovenčine: áno; kapacita batérie: 500 mAh; podpora pamäťových kariet: microSD (do 64 GB)

Lamax S9 Dual je kamera do auta s dobrým pomerom ceny a výkonu. Poteší hlasové ovládanie, vďaka ktorému môžete mať počas jazdy ruky na volante a všetko vybavíte hlasom. Kamera ponúka Full HD rozlíšenie a dostatočne kvalitný obraz. Ovládať sa dá aj cez mobilnú aplikáciu. Má zabudované GPS, upozorní na radary a výhodou je tiež parkovací režim či jednoduchá inštalácia na spätné zrkadlo.

Duálnu kameru Lamax S9 Dual si môžete zakúpiť na ✅ webe Heureka.sk.

Hlasové ovládanie

Duálna kamera do auta ponúka Full HD rozlíšenie videa (1920 x 1080). Ako dôkaz pri nehode je to postačujúce. Obraz chválime, je dostatočne ostrý a bez šumu. Kamera sa inštaluje namiesto spätného zrkadla. Má veľký a prehľadný dotykový displej s veľkosťou 9,66 palca. Vďaka nemu je ovládanie jednoduché a intuitívne. Veľkým benefitom je možnosť hlasového ovládania. Kamera rozpozná 12 povelov. Keďže vyzerá ako zrkadlo, nezakrýva výhľad a okolie si ju nevšimne.

Lamax S9 Dual recenzia

Predná aj zadná kamera

Podobne ako predná kamera aj tá zadná natáča vo Full HD rozlíšení. Pocit bezpečia je o to väčší, pretože vodič má prehľad o tom, čo sa deje pred ním aj za ním. Predná kamera má širokouhlý objektív (150°), vďaka čomu je zachytený váš pruh, protismer aj chodník. Zadná kamera ponúka o čosi užší záber, jej pozorovací uhol je 130°. Objekty nie sú skreslené ako pri kamerách s väčším pozorovacím uhlom. Ak dávate prednosť väčšiemu pozorovaciemu uhlu, 170° ponúka napríklad Lamax T10.

Upozornenia na radary

Okrem videa zvláda aj zachytávanie fotografií. Občas sa stane, že fotku zachytí aj bez pokynu, len tak samovoľne. Menu kamery je kompletne v slovenčine, ale na hlasové príkazy je nutná angličtina. Ide však o jednoduché pokyny, ktoré sa dajú ľahko naučiť. Po aktualizácii softvéru je možné, že výrobca časom pridá aj ďalšie jazyky. Benefitom kamery je tiež upozornenie na blížiaci sa radar. Tieto upozornenia však nie sú stopercentne spoľahlivé, keďže databáza sa aktualizuje len raz ročne. Údaje o rýchlosti, polohe a čase môže kamera zobraziť priamo vo videu formou vodoznaku.

Kamera do auta Lamax S9 Dual

Jednoduchá inštalácia

Prvotná inštalácia kamery je nenáročná. Stačí ju nacvaknúť na spätné zrkadlo, zapojiť zadnú kameru a je pripravená k použitiu. Nahrávanie sa spustí automaticky pri naštartovaní. Vyzdvihujeme aj mobilnú aplikáciu, cez ktorú je možné kameru ovládať. Vďaka zabudovanému Wi-Fi nie je nutné prenášanie video súborov pomocou kábla, ale zvládli sme to bezdrôtovo. Podporuje microSD karty do veľkosti 64 GB. Uvítali by sme väčšiu veľkosť. Natáčanie je cyklické, najstaršie záznamy sa preto automaticky prehrajú a nahradia ich tie novšie. Záznamy, ktoré si chcete ponechať, sa dajú zamknúť.

Ďalšie praktické funkcie

Kamera má zabudované inteligentné funkcie, napr. LDWS upozorní, ak opúšťate jazdný pruh. Nestane sa tak, aby ste zišli z cesty. FCWS zas sleduje bezpečnú vzdialenosť pred vozidlom. Nechýba G-senzor alebo parkovací režim. Prístroj začne nahrávať, keď rozpozná otras. Samozrejmosťou je nočné videnie, aby bolo možné zhotovovať záznamy aj za zlých svetelných podmienok.

Kamera do auta Lamax S9 Dual recenzia

Skúsenosti a recenzie

Používatelia vyzdvihli elegantný dizajnmožnosť ovládania hlasomrýchle reakcie na pokyn či kvalitu záznamu. Páči sa im tiež automatické premazávanie záznamu a fakt, že GPS signál je silný dokonca aj v garáži. Z času na čas kamera urobí fotografiu aj bez vyzvania. Manipulácia s kamerou je jednoduchá, má skvelý obraz i funkcie a je za dobrú cenu. Ako odporučili spotrebitelia, je dôležité kúpiť si kvalitnú a rýchlu microSD kartu s dostatočnou kapacitou, aby obraz nesekal. Obraz je kvalitný aj v noci a displej je dostatočne veľký a prehľadný. Ocenili tiež hlásenie radarovG-senzor či mobilnú aplikáciu. Keďže ide o systém dvoch kamier, je pokrytý priestor pred autom aj za autom. Zopár používateľom prekážalo, že softvér kamery je aktualizovaný len raz ročne. Preto hlási radary tam, kde už nie sú a naopak. Podobne je to s hlásením obmedzenej rýchlosti. Celkovo boli zákazníci s touto kamerou spokojní.

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax S9 Dual
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax S9 Dual
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax S9 Dual
Zdroj: Alza.sk

Pozitíva

Duálna kamera (zadná aj predná)
Možnosť hlasového ovládania
Dotykový 9,66-palcový displej
Upozornenia na radary
Integrované Wi-Fi

Negatíva

Menšie rozlíšenie videa (1920 x 1080)
Kapacita microSD karty len do 64 GB


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 24.11.2022
Najlepšie kamery do auta 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kamery do auta 2022 – recenzie, test, porovnanie

Premávka na cestách by sa mala riadiť zákonnými pravidlami, v praxi však často vyhráva jediné pravidlo – pravidlo silnejšieho. Alebo väčšieho a arogantnejšieho? Ani ten najzodpovednejšie šofér nie je celkom uchránený od rizika dopravnej kolízie, ktorú často zapríčiňujú cestní piráti svojou bezohľadnou jazdou. Následné dokazovanie viny a neviny tak pri absencii svedkov býva (často... Prečítať článok

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Ako namontovať kameru do auta: montáž/zapojenie cúvacej a prednej kamery

Kamery v autách získavajú na popularite a pomaly sa stávajú bežnou výbavou auta. Veď prečo by nie? Jednoduchou inštaláciou kamery zistíte, kto vám na parkovisku oškrel auto alebo dokážete poskytnúť cenný dôkaz v prípade autonehody. Tak či onak, táto investícia sa rozhodne oplatí.... Prečítať článok


Pridať komentár