Lamax Dots 1 slúchadlá do uší – recenzia, skúsenosti

Kvalita zvuku
Kompaktný minimalistický dizajn
Primeraná výdrž
Nabíjacie puzdro
Komfortné nosenie
Hlasové ovládanie

Hodnotenie:
(78.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezdrôtové slúchadlá sú špecifické predovšetkým vďaka svojim malým rozmerom. Rovnako tak sľubujú skvelý zážitok pre vaše sluchovody. Vhodné sú takisto aj na šport vďaka skvelému ergonomickému tvaru. Pre spárovanie s vaším zariadením využívajú technológiu bluetooth 5.0.

Ich výdrž je okolo 2 – 3 hodín pričom ju možno predĺžiť vďaka nabíjaciemu puzdru, ktoré je súčasťou balenia. Celková výdrž tak môže dosiahnuť 10 – 12 hodín pri aktívnom používaní. Slúchadlá možno využívať aj ako handsfree na telefonovanie. Mikrofón je však miernou slabinou.

Bezdrôtové slúchadlá do uší Lamax Dots 1 nájdete na ✅  webe Heureka.sk.

Dizajn a spracovanie

Slúchadlá od výrobcu Lamax sú typickým dielom tejto značky. Napovedá tomu farebná kombinácia tyrkysovej a čiernej. V zásade je touto farbou označené tlačidlo, ktoré slúži na ovládanie slúchadiel. Jednoduchými stlačeniami dokážete prepínať hudbu, spustiť či stopnúť hudbu, ale môžete aktivovať aj hlasové ovládanie Siri alebo Google Assistant. Ovládanie hlasitosti nie je tlačidlami na slúchadlách možné.

Lamax Dots 1 recenzia

Slúchadlá sú dodávané aj s nadstavcami pre dokonalé pohodlie. Komfort zabezpečuje i minimalistické spracovanie a nízka hmotnosť. Vôbec, ide o jedny z najmenších slúchadiel na trhu. Ak sa obávate, že vám slúchadlá budú vypadávať alebo nebudú dostatočne priliehať, Lamax Dots 1 tieto obavy eliminuje. Slúchadlá sú dokonca ideálne aj na športovanie. Nevypadávajú, netlačia, dokonca niekedy ani neviete, že ich máte. Slúchadlo sa pekne zachytí a už nepustí.

Vnútorná časť slúchadiel má k dispozícii jemné konektory, ktoré slúžia na nabíjanie. Slúchadlá sa nabíjajú v puzdre, ktoré je dodávané spolu so slúchadlami.

Primeraná výdrž

Čas výdrže slúchadiel je približne 2 hodiny, resp. niečo cez 2 hodiny. Vzhľadom na ich veľkosť je to primeraná výdrž. Dokovacia stanica, ktorá sa dobíja za pomoci micro USB má kapacitu akumulátora 520 mAh. Kábel je, bohužiaľ, veľmi krátky, ale časom si môžete dokúpiť dlhší, pretože je to pomerne nepraktické. Celkovo dokáže slúchadlá nabiť štyrikrát, čím sa výdrž predĺži na 10 až 12 hodín. Pri maximálnom vybití trvá maximálne nabitie približne 2 hodiny.

Bezdrôtové slúchadlá do uší Lamax Dots 1

Zaujímavé je, že jedno slúchadlo sa môže vybiť skôr, ako to druhé. Výhoda, či nevýhoda? Na jednej strane je to nezvyčajné, no na strane druhej, ak vám nevadí počúvať hudbu v jednom uchu, druhé slúchadlo zatiaľ môžete dať nabíjať. Nabíjacie puzdro nepôsobí práve odolne, preto s ním zaobchádzajte opatrne.

Zvukové ohlasy

Čo zvuk? Slúchadlá hrajú naozaj kvalitne, čisto a až prekvapivo majú aj veľmi slušný zvukový rozsah. Verte, že mať ich na maximum je až nebezpečné. Stačí sa dostať mierne nad polovicu. Aj pri vysokej hlasitosti sú však basy i výšky čisté a bez šumu či ozveny.

Nabíjacie puzdro slúchadiel Lamax Dots 1

Ak ich dáte na maximum, verte, že ani ich nemusíte mať v ušiach a hudbu budete počuť aj tak. Pri primeranej hladine však okolie hudbu nepočuje, čo svedčí o dobrom riešení zavedenie štupľov do sluchovodu. Od momentu, kedy sa slúchadlá automaticky spárujú, nemusíte robiť nič. Stačí stlačiť tlačidlo na slúchadlách a tie spustia naposledy prehrávanú skladbu.

Biedny mikrofón

Slabšou stránkou Lamax Dots 1 je už integrovaný mikrofón. Ten tam síce je, ale keby tam nebol, bolo by to lepšie. Jeho kvalita je naozaj biedna. Aj pri hlasitejšom rozprávaní je počuť veľmi slabo. Žiadnymi nastaveniami to nespravíte. Mikrofón sa snaží tlmiť zvuky z okolia, no pritom tlmí aj vaše rozprávanie.

Bezdrôtové slúchadla do uší na prehrávanie hudby Lamax Dots 1

Na krátke telefonovanie by sme ešte mohli povedať, že účel splnia, ale pri takom šoférovaní vám skôr dôjde trpezlivosť. Lamax Dots 1 sú prioritne určené na prehrávanie hudby, o čom svedčí aj kvalitný zvukový prejav. Od mikrofónu teda radšej nič nečakajte.

Skúsenosti a recenzie

Ovládanie je jednoduché za pomoci tlačidiel na slúchadlách. Takisto je možné spustiť Google Asisstenta alebo Siri. Výdrž je priemerná okolo 2 hodín na jedno nabitie. Maximálna doba používania je 10-12 hodín. Nabíjacie puzdro má akumulátor s kapacitou až 520 mAh. Nevýhodou je len krátky napájací micro USB kábel. Slúchadlá perfektne držia v uchu aj pri dynamickejšom pohybe. Mikrofón je menej kvalitný, no prioritou je reprodukcia hudby. Lamax Dots 1 vás po kúpe podľa mnohých používateľov určite nesklamú.

Recenzie a skúsenosti so slúchadlami do uší Lamax Dots 1

Záverečné hodnotenie

Milovníci hlasitej hudby, rocku, rapu, R&B si prídu na svoje. Bezdrôtové slúchadlá s bluetooth 5.0 Lamax Dots 1 sú skvelou voľbou. Minimalistický dizajn je zárukou perfektnej ergonómie a v neposlednom rade aj komfortu počas počúvania. Perfektne eliminujú šum a zvukový prejav je čistý a poriadne hlasitý.

Pozitíva

Kvalita zvuku
Kompaktný minimalistický dizajn
Primeraná výdrž
Nabíjacie puzdro
Komfortné nosenie
Hlasové ovládanie

Negatíva

Nekvalitný mikrofón
Krátky napájací kábel


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie bluetooth bezdrôtové slúchadlá do uší 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie bluetooth bezdrôtové slúchadlá do uší 2022 – recenzie, test, porovnanie

Slúchadlá patria v poslednom období k čoraz populárnejším druhom elektroniky a vracajú sa späť. Ale? Predovšetkým si svojich fanúšikov začínajú získavať bezdrôtové bluetooth slúchadlá, ktoré sa stávajú trendom. Hlavným účelom týchto slúchadiel je, prirodzene, počúvanie hudby a najväčšou výhodou praktickosť. Kvalitný zvuk a žiadny kábel. Aké sú najlepšie bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uší?... Prečítať článok


Pridať komentár