Gigabyte GM-M6980X herná myš – recenzia, skúsenosti

Laserový senzor
Ergonómia
Nízka obstarávacia cena
4-smerové koliesko
Nízka hmotnosť
Kvalitné vyhotovenie
Pomer ceny a kvality

Hodnotenie:
(80.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Typ pripojenia: USB kábel | Senzor: laserový | Odozva: 1 ms | Hodnota DPI: 5 600 dpi | Počet tlačidiel: 11 | Hmotnosť: 106 g

Cenovo dostupná herná myš s modrým laserovým senzorom. Gigabyte GM-M6980X je hernou myšou s citlivosťou do 5 600 dpi, pričom je možné DPI regulovať za pomoci hardvérového tlačidla. Počítačová myš je napájaná skrz USB kábel. Pohybový senzor je schopný vytvárať až 12 000 snímok (FPS) za sekundu. Myš je určená pre pravákov, nie je univerzálna.

Poteší takisto možnosť programovateľných tlačidiel, ktorých je šesť. Laserová myš Gigabyte GM-M6980X má špecifický ergonomický tvar pre Palm Grip, ktorý je vhodný pre všetkých pravorukých hráčov. Kábel má dĺžku 1,8 m. Hráčska myš patrí do nižšej cenovej triedy, vďaka čomu je veľmi obľúbená. Koliesko má okrem pohybu vpred a vzad takisto možnosť pohybovať sa do strán. Samotná myška váži iba 106 g.

Herná myš Gigabyte GM-M6980X je dostupná na ✅  webe Heureka.sk.

Elegantná herná myš

Na prvý pohľad Gigabyte GM-M6980X nepôsobí ako práve unikátna herná myš, ktorá by zaujala ostrými tvarmi, ergonomickými vychytávkami alebo špeciálnym podsvietením. Modrý laserový senzor však dotvára vcelku príjemný efekt. Myš nie je bezdrôtová, kábel má dĺžku 1,8 m, čo rozhodne nie je málo a určite sa nemusíte obávať, že by ste s dosahom mali problém.

Gigabyte GM-M6980X recenzia

Veľmi dobre myš pôsobí aj pri prvom kontakte, po zapojení do počítača sa myš aktivuje automaticky za pomoci Plug&Play. Čierne prevedenie v kombinácii s výrazným modrým podsvietením myši dodáva uniformitu a pôsobí naozaj seriózne. Niektorí hráči však nevyžadujú, aby myš na stole robila svetelnú show. Gigabyte GM-M6980X rozhodne na prvý pohľad zapôsobila veľmi decentne. Teraz však k tomu podstatnému.

Ovládanie a citlivosť

Ako sa myš správa pri hraní hier? Od laserového snímača majú hráči vždy vysoké očakávania, pretože sa očakáva, že na rozdiel od optického bude citlivosť vyššia a takisto bude nižšia odozva. Výrobca síce odozvu neuvádza, no po preštudovaní materiálov a type laserového senzora sme zistili, že odozva by sa mala pohybovať na úrovni 0,8 – 1 ms, čo je oproti štandardu 1 ms, lepšia hodnota ako pri väčšine optických myší.

Herná myš Gigabyte GM-M6980X s modrým podsvietením

Myš sa ovláda skvele, nenechajte sa pomýliť ani hodnotou 5 600 dpi. To mimochodom môžete ovládať za pomoci tlačidla presne za kolieskom. V prípade laserového senzora PRE-LASER je to solídna hodnota a rozhodne nebude rýchlosťou ani citlivosťou zaostávať za konkurenciu. Snímač dokáže nasnímať až 12 000 snímok za sekundu (FPS). Potešia i programovateľné tlačidlá, síce si nemožno nastaviť herné profily pre individuálne nastavenia, no milo nás prekvapilo napríklad 4-smerové koliesko, ktoré nebýva zvykom, no ide o funkciu navyše.

Špecifické spracovanie a ergonómia

Je pravda, že na Gigabyte GM-M6980X sme si počas testu zvykali dlhšie. Ide o myš štandardnej veľkosti a klasický Palm Grip (úchop), no sklon je o niečo plochejší. Každopádne to nie je chyba. Myš po istom čase v ruke sedela dobre a ergonomický tvar robil veľmi dobrý dojem. Myš váži iba 106 g, čo je vskutku málo.

Dizajn hernej myši Gigabyte GM-M6980X

Zároveň však musíme upozorniť na prekvapivo kvalitné materiály. Gigabyte GM-M6980X nešetril na matných plastoch a pogumovaných plochách, pre vedenie palca i malíčka. Pogumované je takisto i koliesko, ktorým tým pádom môžete pohodlne hýbať i do strán. Za iných okolností si vieme predstaviť, že by sa mohlo koliesko šmýkať.

Záverečné hodnotenie

Herná počítačová myš na úrovni. Aj tak by sa dala charakterizovať počítačová laserová myš Gigabyte GM-M6980X s výkonným senzorom PRE-LASER, ktorý dokáže vykonať až 12 000 snímok za sekundu (FPS). Myš je veľmi citlivá, hodnota 5 600 dpi je pre laserový snímač dostatočná. Takisto poteší elegantný a triezvy dizajn. Myš disponuje príjemným, no výrazným modrým podsvietením. Ovládanie spríjemňuje i šesť programovateľných tlačidiel. Rolovacie koliesko je 4-smerové.

Kvalita materiálov milo prekvapila z hľadiska vyhotovenia. Na správnych miestach je myš pogumovaná a ergonomický tvar je pre vašu ruku ideálny. Zvykať si treba len na plochejší sklon. Ide však o klasický Palm Grip. DPI možno regulovať za pomoci tlačidla. Myš váži iba 106 g. Drôtové prevedenie myši na efektivite neuberá a prekvapivo je Gigabyte GM-M6980X víťazom kategórie v pomere ceny a kvality. Dovolíme si tvrdiť, že aj náročnejší hráči by kvalitu tohto modelu ocenili.

Pozitíva

Laserový senzor
Ergonómia
Nízka obstarávacia cena
4-smerové koliesko
Nízka hmotnosť
Kvalitné vyhotovenie
Pomer ceny a kvality

Negatíva

Vzhľadom na cenu žiadne


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 02.10.2020
Najlepšie herné myši 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie herné myši 2024 – recenzie, test, porovnanie

Výber počítačovej myši je pre mnohých bežných používateľov počítača banálna voľba. Avšak pre hráčov, ktorí pri počítači strávia dlhé hodiny, pretože ich hranie hier baví alebo si ním dokonca zarábajú, pre tých je výber počítačovej myši zložitý proces, pri ktorom je potrebné zvážiť niekoľko parametrov a poznať isté faktory. Klasický set herná myš a klávesnica nemusí uspokojiť potreby každého... Prečítať článok


Pridať komentár