Elektrobock PT32 izbový termostat – recenzia, skúsenosti

Primeraná cena
Dobrá kompatibilita
Podsvietený displej
Veľký počet prednastavených programov
Dostatočný počet teplotných zmien na deň
Veľmi presná regulácia teploty
Široký rozsah nastaviteľnej teploty

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Inteligentný digitálny izbový termostat Elektrobock PT32 disponuje množstvom prednastavených programov a ďalšími praktickými funkciami. Teplota je na ňom regulovateľná v rozsahu od 5 až po 39 °Cpracovná teplota predstavuje rozmedzie od 0 do 40 °C, a to všetko s presnosťou 0,5 °C. Navyše, na udržiavanie vami požadovanej teploty využíva až 3 typy regulácie. Digitálny termostat Elektrobock PT32 je vybavený prehľadným podsvieteným displejom, má stupeň krytia IP20 a jeho súčasťou je aj GSM modul pre možnosť diaľkového ovládania.

Technické parametre: typ = drôtový, ovládanie = inteligentné/programovateľné, pracovná teplota = 0 – 40 °C, presnosť = 0,5 °C, rozsah nastaviteľnej teploty = 5 – 39 °C (v krokoch po 0,5 °C), výstup = 5 A/250 VAC, min. indikačný skok = 0,1 °C, teplotné zmeny na deň = 6, typ regulácie = hysterézia/PI regulácia/PID regulácia, napájanie = batériové (2x 1,5 V R6/AA), hmotnosť = 250 g, rozmery (Š x V x H) = 14 x 8 x 3 cm

Izbový termostat Elektrobock PT 32 si môžete pohodlne zakúpiť v ✅  e-shope Alza.sk.

Kurz programovania na začiatok

Termostat Elektrobock patrí medzi tie inteligentné, a teda i programovateľné, jeho prednastavené režimy a funkcie nás preto, logicky, zaujímali najviac. Z tohto hľadiska vám ho môžeme určite odporučiť, a to najmä vzhľadom na jeho veľmi prijateľnú cenu. Na Elektrobock-u máte k dispozícii 6 teplotných zmien v rámci 1 dňa, pre niekoho to môže byť málo, ide však o akúsi vrchnú hranicu priemeru, a 9 týždenných programov.

Programovanie je možné vykonať v časovom rozostupe 10 min., a to v krokoch po 0,5 °C, čo je taktiež uspokojujúci parameter. Ďalej máte na výber programovanie po dni alebo v rozostupoch od pondelka do piatka, od soboty do nedele a od pondelka do nedele. Poslednou možnosťou je programovanie na párny a nepárny týždeň.

Elektrobock PT 32 recenzia

Pozitívne hodnotíme i počet prázdnych a prednastavených režimovRežimy 1 a 2 sú prázdne, vďaka čomu ich môžete nastaviť úplne podľa seba. Uznávame, mohlo by ich byť aj viac, pre „bežného“ človeka sú však i 2 plne programovateľné režimy úplne postačujúce. Režimy 3 až 7 sú prednastavené rovnako ako režimy PrU a PrL na reguláciu teploty počas párneho/nepárneho týždňa.

Za menší mínus považujeme pomerne komplikované programovanie. Ak nemáte s týmito prístrojmi skúsenosti, po prečítaní návodu na obsluhu pravdepodobne nebudete vedieť, kde je ľavá a kde pravá. Po chvíľke zamyslenia a niekoľkých chybných pokusoch však na to určite prídete.

Možno až príliš inteligentný termostat

Okrem „manuálnych“ a prednastavených režimov je termostat Elektrobock vybavený aj ďalšími inteligentnými režimami a funkciami. Prvou z nich je funkcia predčasného zapnutia kúrenia. Dopredu si na termostate nastavíte čas, kedy sa má kúrenie zapnúť a vy po skončení v práci prídete do už teplučkého príbytku. Ďalšou je funkcia DOVOLENKA, ktorá počas vami stanovenej doby (do zadaného dátumu) udržiava vami nastavenú teplotu, pričom po uplynutí tohto času sa termostat automaticky vráti k poslednému nastaveniu.

Termostat Elektrobock PT 32

Pri zapájaní či poruche oceníte funkciu TEST, ktorou môžete skontrolovať, či je termostat správne pripojený k vykurovaciemu zariadeniu. Za zmienku stoja aj režimy MANU (teplota je prednastavená na 21 °C), OFF (termostat je vypnutý), AUTO (termostat bez zmien udržiava teplotu podľa nastaveného týždenného režimu), LETO (termostat je „uspaný“ počas celého obdobia mimo vykurovacej sezóny) a KOREKCIA TEPLOTY (potom, ako si termostat zvykne na teplotu vo vašom príbytku, ju môžete korigovať v rozsahu od –5 do +5 °C). Navyše, pre naozaj dokonalú kontrolu nad teplotou majú tí, ktorí vlastnia okrem vykurovacieho systému aj ten chladiaci (napr. klimatizácia), možnosť tento termostat využiť na reguláciu oboch systémov.

Môže sa zdať, že na termostate Elektrobock sme nenašli ani jedinú chybičku. Áno, ide o skutočne šikovné zariadenie, pre niekoho však môže byť až zbytočne inteligentné. Inak povedané, ak hľadáte termostat, ktorý si zastane svoju prácu, no jeho ovládanie bude jednoduché, pričom nepotrebujete milión funkcií, poobzerajte sa radšej po inom kúsku.

Drôtový – bezdrôtový a s dobrým displejom

Termostat Elektrobock PT32 je vybavený pomerne veľkým a prehľadným displejom s podsvietením. Na tom je zobrazená aktuálna, teda skutočná teplota (od 0 do 40 °C), požadovaná teplota (vďaka tomu môžete vidieť prípadnú odchýlku), čas, dátum a ikonka práve nastaveného programu.

Wi-Fi termostat Elektrobock PT 32

Elekrobock PT32 je drôtový termostat, avšak nie až tak úplne. Samozrejme, pokiaľ vo vašom príbytku nemáte vhodný typ elektroinštalácie alebo výrez v stene, v ktorom bolo osadené staré zariadenie, nebude korešpondovať s tvarom Elektrobock-u, menším stavebným úpravám sa nevyhnete. K tomuto modelu však dostanete aj GSM modul. Ten nainštalujete na kotol či iné zariadenie, ktoré môžete následne ovládať i na diaľku prostredníctvom SMS správ.

Chuťovka pre elektro gurmánov na záver

Na záver sme si posvietili na jednu chuťovku, ktorá zaujme hlavne technologických gurmánov. Termostat Elektrobock PT32 využíva až 3 typy regulácie, a to hysteréziu, PI a PID reguláciu. Samozrejme, musíte si vybrať, ktorú z nich chcete používať, avšak i vďaka tomu ide o naozaj veľmi presný termostat, čo potvrdzujú aj recenzie samotných zákazníkov.

Skúsenosti a recenzie

Zákazníci hodnotia termostat Elektrobock PT32 vcelku pozitívne. Pochvaľujú si jeho presnú reguláciu teploty, možnosť programovaniapodsvietený displej a dostatočné množstvo prednastavených programov. Paradoxne, niektorí by ocenili viacero druhov programov na 1 deň. Za ďalšie mínusy je označovaná náročná manipulácia s termostatom pri výmene batérií, neprehľadné ovládanie, nespoľahlivé prepnutie na manuálne nastavenie a pomerne „necitlivé“ tlačidlo MENU.

Recenzie a skúsenosti s termostatom Elektrobock PT 32

Pozitíva

Primeraná cena
Dobrá kompatibilita
Podsvietený displej
Veľký počet prednastavených programov
Dostatočný počet teplotných zmien na deň
Veľmi presná regulácia teploty
Široký rozsah nastaviteľnej teploty

Negatíva

Ovládanie môže byť pre niekoho komplikované
Drôtové pripojenie si môže vyžadovať zásah do elektroinštalácie


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 06.12.2020
Najlepšie termostaty 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie termostaty 2022 – recenzie, test, porovnanie

Existuje nespočetné množstvo termostatov. Nájdete ich v chladničkách, fritézach či žehličkách. Dá sa povedať, že všetky z nich fungujú na veľmi podobnom princípe. Ich hlavnou úlohou je regulácia, resp. udržiavanie teploty na takej úrovni, aká je ideálna alebo na takej, akú nastavíte vy. V našom návode na výber budeme hovoriť o izbových termostatoch, ktoré sú určené na reguláciu... Prečítať článok


Pridať komentár