Braun FaceSpa Pro 912 epilátor – recenzia, skúsenosti

3 nadstavce v balení
Možnosť dokúpiť ďalšie nadstavce
Na čistenie, masáž i epilovanie

Hodnotenie:
(79.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Tvárový epilátor Braun FaceSpa Pro 912 obsahuje v balení okrem epilačnej hlavy aj čistiacu kefku a nadstavec pre zapracovanie krému do pleti. Epilátor obsahuje 10 pinziet, ktoré si poradia s chĺpkami min. dĺžky 0,5 mm. Ľahko sa ovláda a je vodoodolný, takže ho môžete používať aj v sprche. Epilátor je vybavený dobíjacím akumulátorom, nabíja sa pomocou pomocou nabíjacieho stojančeka.

Tento prístroj v podstate nie je iba epilátorom, ale kombinuje v sebe až 4 funkcie. Môžete s ním epilovať chĺpky v oblasti tváre, čistiť pleť pomocou jemnej kefky, aplikovať krémy či iné prípravky na pleť pomocou masážneho aplikátora či masírovať pleť aplikátorom bez krému.

Zaujal vás tvárový epilátor Braun FaceSpa Pro 912? Pohodlne zakúpiť si ho môžete v ✅  e-shope holime.eu.

Elegancia a odolnosť

Na zariadení nás prekvapilo elegantné a odolné prevedenie, ktoré budí, na rozdiel od iných modelov epilátorov Braun, luxusný dojem.

Epilátor dobre padne do ruky a napriek zabudovanému akumulátoru nie je ani príliš ťažký. Veľkosťou nám pripomínal hrubšiu elektrickú zubnú kefku.

Braun FaceSpa Pro 912 recenzia

Vďaka kompaktným rozmerom vám Braun FaceSpa Pro 912 môže robiť spoločnosť i na cestách, pričom nie je vôbec náročný na priestor. Braun vám na túto príležitosť pribalil aj cestovné puzdro, do ktorého skryjete samotný prístroj i všetky nadstavce.

Tie nájdete v balení celkom 3 – jeden s epilačnými pinzetami, druhý s jemnou kefkou na čistenie pleti a tretí s plochou kovovou masážnou hlavicou. Výrobcovi dávame palec nahor za možnosť dokúpiť ďalšie nadstavce, napr. aplikátor na mejkap s hubkou, hrubšiu kefku na pleťový peeling alebo nadstavec na revitalizáciu pokožky. Tým získate veľmi silnú univerzálnu zbraň pre starostlivosť o pleť.

Takmer dokonalá epilácia tváre

Na epiláciu v oblasti tváre slúži malý šikovný nadstavec, na ktorého konci je rotačný kotúč s niekoľkými pinzetami. Zariadenie teda musíte držať kolmo k tvári, ako keby ste držali zubnú kefku.

Keďže epilovať sa musí proti smeru rastu chĺpkov, museli by ste pri držaní ohýbať ruku do najrôznejších polôh. Výrobca však zariadenie Braun FaceSpa Pro 912 vybavil funkciou zmeny smeru otáčania, vďaka čomu je epilácia každej časti tváre pohodlná.

Epilátor Braun FaceSpa Pro 912

Epilačný nadstavec funguje dobre v oblasti brady i hornej pery, na presnú úpravu obočia je však príliš veľký, preto sme sa aj v tomto prípade radšej spoľahli na dopomoc klasickej pinzety. Výrobca udáva, že zariadenie si poradí aj s 0,2 mm dlhými chĺpkami, v praxi sme museli niektorými časťami prejsť viackrát, no nakoniec zanechal pokožku hladkú. Chce to asi trochu cviku, aby ste vedeli, ako silno máte pritlačiť.

Čistite pleť každý deň

Príjemným prekvapením je nadstavec s jemnou kefkou na čistenie pleti. Kefka skutočne patrí medzi tie jemnejšie, takže sa nemusíte báť používať ju každý deň. Nečistí hĺbkovo ako pri peelingu, navyše, prístroj je vybavený časovačom, ktorý po 20 s zariadením zavibruje, čím signalizuje koniec čistiaceho cyklu – túto funkciu možno poznáte z elektrických zubných kefiek.

Kefku môžete využiť buď na každodennú (alebo každovečernú) masáž tváre, prípadne na nanesenie rôznych čistiacich prípravkov. Po každom použití sme nadstavec od zariadenia oddelili a opláchli pod teplou vodou, samotné zariadenie vodotesné nie je.

Masáž a aplikácia krému dôkladnejšie

Treťou funkciou zariadenia je masáž pokožky, na ktorú slúži tzv. tonizačný nadstavec. Jeho koniec, ktorý sa priamo dotýka pokožky je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, vďaka čomu je nielen hygienický, ale má aj príjemný chladivý účinok. Výrobcu chválime za konštrukčné riešenie kovovej hlavice, ktorá je odpružená silikónovým vankúšikom – vďaka tomu dokonale kopíruje tvar vašej tváre.

Nadstavec môžete využiť na masírovanie len tak nasucho, alebo na hlavicu naniesť trochu krému či iného pleťového prípravku. Masírovanie nadstavcom bolo veľmi príjemné, ide v podstate o jemné poklepkávanie. Na výber máte z 2 rýchlostí a 2 nastavení intenzity. Na rozdiel od čistiacej kefky môžete tonizačný nadstavec bez obáv použiť aj v okolí očí.

Masážna hlavica epilátora Braun FaceSpa Pro 912

Nikto nie je dokonalý

Na napájanie zariadenia Braun FaceSpa Pro 912 zvolil výrobca silný Li-Ion akumulátor s dlhou životnosťou. Škoda len, že nabijanie prebieha v nabíjacom stojane, takže prístroj nemôžete počas nabíjania používať.

Drobnú výhradu máme aj k hlučnosti, ktorá by mohla byť o niečo nižšia. Predsa len, starostlivosť o pleť je akýmsi rituálom, ktorý často vykonávate buď ráno, kedy nechcete zbytočne zobudiť ostatných členov domácnosti, alebo večer, kedy si chcete konečne odpočinúť od celodenného hluku a stresu.

Nebojte sa priplatiť

Možno sa vám cena vyše 100 eur bude zdať privysoká, získate za ňu však multifunkčný prístroj v elegantnom a odolnom prevedení, ktorý vám značne zjednoduší starostlivosť o pokožku tváre a pomôže zlepšiť jej vzhľad a kondíciu.

Pozitíva

3 nadstavce v balení
Možnosť dokúpiť ďalšie nadstavce
Na čistenie, masáž i epilovanie

Negatíva

Vyššia hlučnosť


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 01.10.2019

Komentáre

23/06/2020 15:31
simona

ja som sa len chcela opýtať že či ide dať si kefky ktoré mam z 830 či idú dať aj na tento

17/02/2020 19:47
Zuzka Stevulova

Nie som spokojná. Nabíja ho každý druhý deň. Dala som ho na reklamáciu a prišiel mi naspäť vraj nabíjať podľa návodu. Som veľmi sklamaná! A idem ho dat na druhú reklamáciu!

30/09/2019 14:50
Mia

Tento produkt ma zaujal. Pomer cena-výkon sa mi zdá dobrý, keďže to nie je len epilátor, ale prístroj slúži aj na čistenie a jemné masírovanie. Kto sa chce starať o svoju pleť, určite ho ocení :-)

Pridať komentár